Модернізація КЧМ

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Voyutichi, 17 гру 2009.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    Ось схема системи опалення:

    [​IMG]

    А тут схема обв'язки, та що на фото постом вище, у підвалі:

    [​IMG]
     

    Вкладення:

  2. Alex_skif

    Alex_skif Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Днепропетровск
    Voyutichi , дякую. Опалення будинку на скiльки я зрозумiв дiлиться на 4 крила.
    + у Вас є ще тепла пiдлога? Ще таке питання: а у Вас на газовому котлi стоїть росiйською "гребёнка"? Нею можна регулювати подачу на кожне крило.
    Фото як зроблено в мене.:
    [​IMG]

    Добавлено через 9 минут 19 секунд
    Якщо я буду пiдєднувати до цiєї cистеми КЧМ, то прийдеться, як менi здається ставити додатковий насос, бак розшир. + якусь групу безпеки . Ще в мене така бiда як i у Вас з димоходом. Одночасно 2 котла працювать не зможуть.:(
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Модернізація КЧМ

    я її показав умовно на схемі, це на першому поверсі.

    Що таке "російська гребінка" - я не в курсі.
    Регулювати подачі у різні "крила" у мене нема потреби, вони приблизно одинакові по гідроопору. Все, що я робив відносно балансування - це притиснув зворотки перших від котла двох радіаторів на першому і другому поверхах, щоб крайні також отримували достатню кількість теплоносія. Якщо би я передбачав балансування "крил", то не ставив би кульові вентилі, а поставив би балансувальні. Вони дорожчі від кульових у разів 7-8.
    "Крила" розведені МП Ф 20мм, тільки крайні радіатори дальніх (від спостерігача) "крил" прокладено Ф 16мм.
    Вертикальні стояки: безшовна сталева труба Ф 1". Також і вся обв'язка зроблена нею.

    А на вашому фото - це і є "російська" гребінка?

    Добавлено через 4 минуты 40 секунд
    я ось "медитую", щоб розвалити існуючий комин і замість нього змонтувати з нержавійки на два канали. Хочу купити листової нержавійки і самому склепати прямокутні короби у "фельц". Прокласти у будинку і обшити гіпсокартоном. Так можна і зайве тепло від димоходу пробувати забрати. Тільки ущільнити добре труби між собою.
     
  4. Alex_skif

    Alex_skif Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Днепропетровск
    Так, на фото "гребёнка". Нею якщо буде надобнiсть зможу вiдключати кожне крило окремо. А якщо ви зробите теплу пiдлогу, вона буде працювати вiд КЧМ ? Насос продавить ?
    Зроблю нормальне фото своєї розвязки, викладу, може що порадите. А то деякi сумнiви є.
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Модернізація КЧМ

    :) Я показав діючу схему, тобто підлоги всі є (4 контури) і всі прекрасно працюють у теперішні холоди. Палю дрова в КЧМ, підкидаю раз на 1-1,5 години, у всіх кімнатах 21С.
     
  6. kozanua

    kozanua Стажер

    Повідомлення:
    22
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    Вибачте, може не в тему. Чи можна модернізувати старий КЧМ Ровно, щоб він одночасно працював на газі та на дровах?
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    він може поперемінно працювати, одночасно - ні.

    Газові автоматики, які монтували на КЧМ, не передбачали частого демонтажу.
     
  8. Alex_skif

    Alex_skif Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Днепропетровск
    Доброго дня!
    Нарештi щось злiпив. Voyutichi, якщо буде час, подивiться будь ласка.
    Треба консультацiя, що доробити, що доставити?.
    Хочу зробити так, щоб котли робили поперемiнно. Газовий планую перекривати(подачу та зворотку) кульковими кранами. А на КЧМ точно такi вiдкривати. I навпаки , на КЧМ перекрив подачу та зворот, щоб не грiти воду газом яка знаходиться в КЧМ.
    Є ще одне "НО" — на зворотi в КЧМ хочу поставити кульк.кран, щоб можна було зливати воду з КЧМ та труб якi будуть йти в будинок. Чому хочу так зробити? Навипадок сильних морозiв.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Модернізація КЧМ

    Alex_skif, групу безпеки - не ставте. Купіть все окремо.
    Запобіжно-скидний клапан, якщо ви будете повністю відсікати газовий котел від системи - тоді потрібно докупити і поставити, інакше можна користуватись вбудованим у газовий котел.
    Бажано поставити в такому місці, щоб при його спрацюванні (тьфу-тьфу) викид теплоносія з нього не наробив клопоту.
    Переважно бачу нехтування монтажниками такою небезпекою - залишають ЗСК без зливного патрубку.
    Відповітрювач - у вас повинно вже бути змонтовано у системі. Я не передбачаю необхідності ще одного відповітрювача при підключенні твердопаливного котла. Щоб у ваших умовах згодився ще один відповітрювач - потрібно постаратися "так накрутити трубами", щоб циркуляційний насос не зміг вигнати цього повітря. Відповітрювачі системи (які мають вже бути змонтовані у найвищій точці системи) цілком справляться з зайвим повітрям у системі.
    Термометр-манометр бажано розділити на два прилади - термометр і манометр.
    Манометр може бути приєднаний до системи у зручному для спостереження місці, а термометр бажано "врізати" у трубопровід виходу теплоносія з котла. Ще би пригодився і термометр на зворотній лінії, на вхід у котел. Я собі так і розподілив.

    Як бачите, група безпеки, хоч і матиме всі прилади в одному місці, але через це (одномісне) приєднання функціональність всіх її складових не буде повноцінна.

    Щодо обв'язки насосу - кульовий клапан (з найбільш розповсюджених на ринку) має вертикальне робоче положення. Тому так, як зображено на вашій схемі, можна монтувати тільки кульковий клапан, спеціально призначений для прокладених горизонтально труб.
    Уважно ознайомтесь з інструкцією виробника кулькового зворотнього клапану, там вказано як його монтувати.

    Розрирювальний бачок.

    Ось ярлик-інструкція для монтажу, вважаю, що її потрібно дотримуватись при монтажі подібних розширювальних бачків. Звичайно, зі своїм налаштуванням під свою систему.

    [​IMG]
     

    Вкладення:

  10. Alex_skif

    Alex_skif Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Днепропетровск
    А сам насос можна монтувати горизонтально ?
    Відповітрювачі системи (які мають вже бути змонтовані у найвищій точці системи) цілком справляться з зайвим повітрям у системі.
    У мене на другiм поверсi крiм батарей нiяких відповітрювачів немає. Скидаю повiтря краниками Маєвського якi стоять на кожнiй батареї.

    Добавлено через 6 минут 13 секунд
    Що пiд клопотм ви мали на увазi ? Вiн ставиться на подачу?
     

Поділитися цією сторінкою