Модернізація КЧМ

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Voyutichi, 17 гру 2009.

  1. vlad.kov

    vlad.kov Майстер

    Повідомлення:
    185
    Симпатії:
    66
    Адреса:
    Марківка
    Re: Відповідь: Re: Модернізація КЧМ

    Фото було, але здалеку. Зблизька хотілося б бачити.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Модернізація КЧМ

    leshiy_40, а фото "причандал" для чистки котла причепіть у тему :)

    Добавлено через 4 минуты 18 секунд
    якщо потрібне краще фото від цього:

    [​IMG]

    кажіть, я зроблю зараз. Тільки буде з бляшаним екраном.. :) Я вже надивився в середину котла на полум'я, тому поставив екран..

    Добавлено через 1 минуту 30 секунд
    ПС. Попільник котла я вже заповнив на 90%.. :). вже третій тиждень палю..
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Модернізація КЧМ

    Ось:

    [​IMG]

    [​IMG]

    на останньому фото - температура виходу з котла після години горіння дрібних кусків палива (середній переріз 2х2 см), це залишки всяких планок, обрізків і т.п. Скоро горіло..:)
     

    Вкладення:

    satok та vlad.kov подобається це.
  4. vlad.kov

    vlad.kov Майстер

    Повідомлення:
    185
    Симпатії:
    66
    Адреса:
    Марківка
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Модернізація КЧМ

    Гарно! Ювелірна робота!
     
    1 людині також подобається це.
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    Все-таки найкраще регулювати (або добиватися) тривалість горіння палива у котлі величиною завантажуваних кусків палива. За два тижні спостереження за горінням КЧМ визначив, що найкраще для нього зараз (в середньому -20С на вулиці) грузити куски з периметром торця 40 см (приблизно 10х10 см) Тоді і потужність генерується достатня і тривалість горіння збільшена.
    Пробував грузити дрібне паливо повністю одну загрузку - горить як бензин, нічого не можливо зменшити (ні піддуву, ні тяги). Закрив тягу - весь дим повалив у приміщення, відкрив тягу щоб не йшов у приміщення дим - гудить, як літак у небі.
    Пробував комбінувати - трохи краще, але дрібнота загоряється у всьому "стовпі", тому також надлишок потужності, яку котел не встигає відібрати. Температура диму досягала 320С.
    Тому при заготівлі дров не коліть поліна на мілкі частини, крупні зручніше буде спалювати.
     
    satok подобається це.
  6. babaj

    babaj Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Украина
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Модернізація КЧМ

    Ви його якось модернізували? яка тривалість горіння і середня температура на виході?
     
  7. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Модернізація КЧМ

    А що там можна модернізувати??? Просто, гараж модернізувавсяв майстерню і на місце буржуйки перекочував котел з врізкою до системи опалення будинку. Переробивши його в котел-плиту(чайник закип"ятити, чи подібне). Тепер по суті - тривалість горіння близько двох годин, зараз менше. Температура на виході 60 +/-. На дворі в даний момент -27С. в хаті +20. Всі доробки не несли ніяких матеріальних затрат, + дармові дрова. Від себе напишу, що все це забавки, котел для постійного обігріву мусить бути серьйозний. Дозрів я до такого варіанту котла, а поскільки ціни на дані девайси ну зовсім не демократичні то буде виготовлятися власноруч.(з невеликими спрощеннями і вдосконаленнями)[​IMG][​IMG]
     
    1 людині також подобається це.
  8. Alex_skif

    Alex_skif Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Днепропетровск
    Voyutichi , доброго дня!
    А можна Вас попрохати викласти фото самої розв'язки. Щоб можна було побачити як пiдєднаний насос, розширювальний бак.
    Дякую.
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Модернізація КЧМ

    ну.. не презентабельно, але покажу. Як вже є..
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Модернізація КЧМ

    Ось панорамне фото:

    [​IMG]

    Робив я це у далекому 2007 році, задум комутації і практичне втілення - все сам (нарізка деталей, зварка).
    Пропонованої зараз схеми обв'язки двох котлів з двома зворотніми клапанами тоді у мене ще не було (ще не додумався).
    Та вона і зараз мені трохи на підходить, оскільки у мене один циркуляційний насос. Саме для одного циркуляційного я придумував обв'язку двох котлів. Плюс до того димові канали, до яких підключені котли, не розраховані на одночасну роботу двох котлів, у них верхня частина - спільна і замала для роботи двох котлів одночасно.

    Напевне з фото нічого не буде зрозуміло, оскільки не всі крани проглядаються. Я то знаю, де вони є, але сторонньому вони не помітні. Тому потрібно ще схему малювати..

    Котел у профіль:

    [​IMG]
     

    Вкладення:

Поділитися цією сторінкою