Своїми руками Аматорські нариси, ламповий гітарний підсилювач

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем Whisker, 3 бер 2016.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 22 тра 2016.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Подобная схема было в радиоле "ВЭФ- Радио".
    [​IMG]
     
  2. Whisker

    Whisker Інженер

    Повідомлення:
    770
    Симпатії:
    1.982
    Адреса:
    Київ
    Звук, звичайно, запишу. Наразі можу сказати, що він не такий як транзисторний. Більш глибокий, якось так, може більш прозорий. Це дуже суб"єктивна оцінка. Останній раз до цього я слухав ламповий апарат
    у батька у гаражі у далекому дитинстві. Я тоді не звертав уваги - ну чисто , ну голосно. У багатьох в гаражах якась стара апаратура була.

    Стосовно схеми. Лампові схеми взагалі прості і зрозумілі. Можливо, це пов"язано з конструкцією самих ламп. Ну летять собі електрони у вакуумі, ніщо їм не заважає.:)
    У транзисторах це відбувається інакше - все ж таки p-n-перехід - не вакуум, а тверда речовина.
    Перша лампа - подвійний триод, тобто у одному балоні - два тріоди. А малювати можна по різному.

    У процесі побудови свого підсилювача та прочитання купи матеріалу я зробив простий висновок - нормальний гітарний звук може бути тільки ламповим. Оскільки відомі виробники до цього часу роблять і продають саме лампові апарати, значить не знайдено альтернативи, яка б влаштовувала споживачів.
    Лампова техніка дуже матеріало-насичена і зовсім не технологічна. Будь-який виробник хоче здешевити процес виробництва і шукає різні шляхи. Але, як бачимо, не все так просто.
     
    Володимир П подобається це.
  3. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    це як про оптику у фотоапаратів. мовляв черз скляну лінзу фото живе, а через пластикову мертве.
    взяли б схему із пентодом. :) там би проводів було побільше. антиденатронна сітка і все таке.
     
  4. Володимир П

    Володимир П Інженер

    Повідомлення:
    216
    Симпатії:
    559
    Адреса:
    Ужгород
    В далеких 70-х минулого століття,під час навчання в університеті,та й пізніше,вже в аспірантурі,підробляв граючи на танцях (часом і на весіллях).З інструментами ,так само як і з апаратурою були величезні проблеми.Колєги,які мали родичів у Словаччині,Чехії або Угорщині (в Закарпатті,як часом мені здається,усі мають родичів за кордоном,окрім мене) правдами і неправдами перевозили гітари та клавішні звідти,на мою ж долю " впала" робота по створенню апаратури.Робив усе-мікшерні пульти,ревербератори (як плівкові,так і електронні),підсилювачі та акустичні колонки.Гітарні/клавішні підсилювачі були ЛИШЕ лампові!-за основу брав схеми БЕАГ,Маршал,Фендер та Вокс,правда ,трохи іншої потужності,в межах 50-100 Вт.Донині усі музиканти,які себе поважають,використовують лампові підсилювачі-це святе!. Китайські транзисторні комбо-апарати,що заполонили ринок,-здебільшого для початківців.
    Автору теми дуже вдячний,що нагадали про бурхливу юність старому хіппі-рокеру!
     
    Julla, Whisker та churik подобається це.
  5. djclyde

    djclyde Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.695
    Симпатії:
    3.446
    Адреса:
    Кропивницкий
    ну зачем там такие навороты - это же не хайэнд и даже хайфай там не нужен


    работа хорошая!
     
  6. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    і даже на вайфай :-D
     
  7. djclyde

    djclyde Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.695
    Симпатії:
    3.446
    Адреса:
    Кропивницкий
    хай фай - Hi-fi а не Wi-fi хоча можна й wi-fi прикрутити))))але не на лампах
     
  8. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    я в курсі :) що таке хай.фай, вай.фай, хай.тек і хай.так :) а булоб прикольно, ламповий підсилювач із вайфаєм на мікроконтролерному управлінні.
     
    Андрей Леонтьев подобається це.
  9. djclyde

    djclyde Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.695
    Симпатії:
    3.446
    Адреса:
    Кропивницкий
    уга управління сіткою лвмпи на якійсь мегі або тіні та передавач в модулі на якійсь лампі ГУ - серії )))
     
  10. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    з водяним охолодженням. так це тоді кіловат на 10 вайфай буде. так може і роутер згоріти.
     
    djclyde подобається це.

Поділитися цією сторінкою