Розетка в ванной комнате

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем pio, 18 лис 2008.

  1. sanykrimea

    sanykrimea Firewall Команда форуму

    Повідомлення:
    25.883
    Симпатії:
    82.186

    Не думаю, что электротехника есть область применения знаний и умений юных пушкинистов или знатоков китайской лингвистической философии. Все объекты и взаимодействия описаны строгими терминами и всё, что касается безопасности человека и защиты от пожара не является материалом для упражнений в красноречии.



    Чепуха. Эта "главная идея" - от кулибинцев, не знающих и непонимающих истоков требований нормативов. Это обычная практика - сделать то, что удобнее сославшись на мифическое "несовершенство" НД.

    Что конкретно Вы имеете ввиду, говоря о "массе споров"? Приведите пример.

    "Специализированные журналы" это такие?


    Для использования арматуры ж/б в качестве защитных или заземляющих проводников необходимо провести измерения на предмет допустимости такого её использования. Подключение с бухты-барахты говорит нам о полной безответственности и неграмотности "монтажника"


    Какие основания могут быть для переделки TN в TT? Приведите примеры.


    О бедном и глупом заказчике. Как правило, (к сожалению), глуп и самоуверен монтажник - электротехника обычно не входит в сферу компетенции заказчика, в то же время монтажник должен быть компетентен и ответственен. Большая глупость - ежели монтажник берётся за проектирование, не обладая необходимиыми знаниями, но обладая опытом монтажа.



    Нету споров. Вы смешиваете понятия - РН стоит в щитке, потому и нормативы касаются всех цепей до него.
    Кроме того Вы, похоже, вообще не понимаете принцип действия и характеристики автоматических выключателей. Автомат пропустит два (2 класс токоограничения) или три (3 класс) полупериода, соответственно через аварийную цепь в РН единожды или дважды пройдёт весь ток КЗ (сотни ампер) и сгорит оно вне зависимости от наличия или отсутствия автомат.

    Запомните раз и навсегда - автомат не защищает приборы, он защищает линии.

    Крепко сомневаюсь. Вижу только ничем не обоснованные похвальбы.



    В этом случае подрядчик обязан отказаться от монтажа, (раз не смог убедить заказчика, что по крайней мере странно), а не подвергать жизнь человека потенциальной опасности. И тем более не "советовать" это опасное кулибинство другим:




    Стаття 847. Обставини, про які підрядник зобов'язаний попередити замовника

    Підрядник зобов'язаний своєчасно попередити замовника:

    про недоброякісність або непридатність матеріалу, одержаного від замовника;

    про те, що додержання вказівок замовника загрожує якості або придатності результату роботи;

    про наявність інших обставин, що не залежать від підрядника, які загрожують якості або придатності результату роботи.





    Стаття 847. Обставини, про які підрядник зобов'язаний попередити замовника
    ...
    1. Стаття 847 ЦК встановлює певні обов'язки підрядника, які кореспондуються із певними правами замовника. Договором підряду, як правило, передбачається розподіл обов'язків між сторонами щодо постачання потрібних для виконання підрядних робіт відповідних будівельних матеріалів, устаткування, надання транспортних засобів тощо. Договором підряду, як правило, передбачається право замовника контролювати хід виконання підрядних робіт та право давати підряднику відповідні вказівки щодо досягнення потрібного замовнику результату робіт. Таким чином, підрядник у випадках, передбачених договором підряду, повинен приймати від замовника певні матеріали та повинен дотримуватися вказівок замовника.

    Норми цієї статті захищають підрядника від певних зловживань з боку замовника або його некомпетентності. Виконуючи підрядні роботи, підрядник зобов'язаний попередити замовника про певні обставини, які виникли у ході робіт. Ст. 847 ЦК передбачає обов'язок підрядника за договором попереджати замовника про будь-які обставини, які не залежать від нього, та які загрожують якості та придатності результату підрядних робіт. До таких обставин можуть належати небажаність проведення робіт при певних погодних умовах, недоліки технічного проекту, що виявилися в процесі підрядних робіт, тимчасова відсутність матеріалів на ринку, а їх заміна загрожує договірній якості результату робіт та інше. Усі такі обставини мають оціночний характер.

    Такі обставини мають загальний характер і відносяться до усіх випадків в підрядних правовідносинах. Крім загальних обставин дана стаття встановлює ще два відповідні випадки, коли підрядник повинен попередити замовника про настання небажаних наслідків для результату роботи. Ці обставини є локальними для підрядних робіт і до них ст. 847 ЦК відносить такі:

    а) підрядник, який отримав від замовника матеріали, що потрібні для ведення робіт, повинен перевірити їх якість та придатність для будівництва (робіт). Визначивши, що надані замовником матеріали не відповідають встановленим державним вимогам та стандартам, підрядник повинен своєчасно попередити замовника про таке. Якщо підрядник не виконає цього обов'язку, він буде нести усю загальну відповідальність за якість підрядних робіт. Під своєчасністю попередження треба розуміти подання замовнику попередження до моменту використання цих матеріалів, коли їх можна замінити.

    б) оскільки підрядні роботи виконуються в інтересах замовника і усі результати будуть належати йому ж, замовник має право вимагати від підрядника досягнення потрібних замовнику результатів, в тому числі результатів щодо їх якості, щодо їх відповідного виду чи форми та інше. Підрядник зобов'язаний дотримуватися вказівок замовника щодо цих питань, але якщо дотримання цих вказівок буде загрожувати якості та придатності результату підрядних робіт, він повинен також своєчасно повідомити замовника про таке. Якщо підрядник не виконає цього свого обов'язку, він бере на себе усю відповідальність за якість та придатність результату робіт.



    Цивільний кодекс України


    Стаття 848. Правові наслідки невиконання замовником вимог підрядника

    Якщо замовник, незважаючи на своєчасне попередження з боку підрядника, у відповідний строк не замінить недоброякісний або непридатний матеріал, не змінить вказівок про спосіб виконання роботи або не усуне інших обставин, що загрожують якості або придатності результату роботи, підрядник має право відмовитися від договору підряду та право на відшкодування збитків.

    Якщо використання недоброякісного або непридатного матеріалу чи додержання вказівок замовника загрожує життю та здоров'ю людей чи призводить до порушення екологічних, санітарних правил, правил безпеки людей та інших вимог, підрядник зобов'язаний відмовитися від договору підряду, маючи право на відшкодування збитків.



    Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу України


    Стаття 848. Правові наслідки невиконання замовником вимог підрядника
    ...
    2. Частина друга ст. 848 ЦК встановлює не право підрядника на односторонню відмову від виконання договірних зобов'язань, а його обов'язок відмовитися від договору підряду при певних умовах. Підрядник взагалі не має права використовувати надані замовником недоброякісні чи непридатні матеріали та взагалі не має права дотримуватися будь-яких вказівок замовника, якщо усе таке, по-перше, загрожує життю та здоров'ю людей, а, по-друге, призводить до порушень екологічних, санітарних правил чи правил безпеки людей або інших аналогічних правил. В таких випадках підрядник зобов'язаний відмовитися від подальшого виконання договору підряду та, повідомивши замовника, розірвати договір. Цей обов'язок підрядника встановлений законом, і незалежно від умов договору підрядник повинен його виконувати При цьому підрядник має право на відшкодування замовником усіх збитків, які підрядником були понесені у зв'язку із такими обставинами.


    Предупреждаю: будете продолжать "лить воду", раздавать "вредные советы" и флудить в темах - бан. Для подобных рассуждений есть другие форумы (и не украинские). Это специальный раздел, не курилка и не болталка.

    Хотите что-то сказать, будьте добры - только с обоснованиями.
     
    saniok575, Voyutichi, Підмайстер та ще 1-му подобається це.
  2. zeabis

    zeabis Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    1
    Нужна, обязательно! но влагозащищенная стандарт IP44 и выше!!
    как эти например
    [​IMG]
    Вот Вам статья с деталями по таким розеткам: http://44kw.com/blogs/school/1857-c...a-vannoi-komnaty-i-kak-ikh-pravilno-ustanavli
     
    Останнє редагування модератором: 29 вер 2014
    Odissey подобається це.
  3. Rus Kiev

    Rus Kiev Підмайстер

    Повідомлення:
    38
    Симпатії:
    10
    ... мдас...., для тех у кого 4м2 ванны это сплошная душевая кабина, нужно ставить розетку ABB серии Garant
     

    Вкладення:

    Odissey подобається це.
  4. Odissey
    Онлайн

    Odissey Інженер

    Повідомлення:
    734
    Симпатії:
    864
    Розетка потрібна. Як мінімум для пральної машини, якщо вона там є. Якщо немає - це не значить, що вона не потрібна. Зараз не тільки жінки, а й чоловіча половина сушить волосся феном.
     
  5. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Фото2502.jpg sanykrimea, у меня даже УЗО там нет, только автомат, правда есть заземление.:)
     
  6. vit24

    vit24 Стажер

    Повідомлення:
    6
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Израиль,Димона
    Ставте розетку через разделительный трансформатор и безопасно,и электричество есть.Розетка естественно должна быть во влагозащитном исполнении.
     
    spine подобається це.
  7. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    sanykrimea, Хочу проконсультуватись, багато раз на форумі виникало питання, як правильно - ставити УЗО на освітлення чи не ставити .
    В батьків старий приватний будинок. На горище проведено освітлення- там частково сіновал. Вірандочка з дерева, потолок з досок обшитий ОСБ , по верх досок проложені провода освітлення. на які зверху положена мінвата для утеплення потолка.
    Для безпеки вирішив поставити УЗО на весь будинок і на освітлення теж.
    У моєму випадку Я зробив правильно чи ні ?
     
  8. sanykrimea

    sanykrimea Firewall Команда форуму

    Повідомлення:
    25.883
    Симпатії:
    82.186
    УЗО защищает от прямого прикосновения. Если человек дотронулся к токоведущей части ( нормально находящейся под напряжением, например оголённый провод), то проходящий через тело человека на Землю ток вызовет сработку УЗО

    УЗО защищает от косвенного прикосновения. Если происходит пробой на токопроводящую часть (нормально находящуюся не под напряжением, например металлический корпус электроприбора), то проходящий через защитный проводник от корпуса на Землю ток вызовет сработку УЗО.

    УЗО защищает от возгорания. Если происходит повреждение изоляции кабеля, то есть вероятность того, что возникнет утечка тока через токопроводящие стены на Землю или через повреждённую изоляцию на защитный проводник, что может привести к сработке УЗО. То же и при пожаре - выгорание изоляции приведёт к отключении линии, каковое не допустит возникновение новых источников зажигания.

    Если УЗО устанавливается на линии освещения к светильникам, не имеющим заземлённого корпуса, то оно защищает линию от пожара, возникающего вследствие повреждения изоляции кабеля (или от образования новых источников зажигания).


    Такой способ прокладки (скрытая прокладка по сгораемым основаниям) запрещён - кабели/провода должны быть в металлической трубе. В этом случае при повреждении изоляции создаётся утечка тока на заземлённую трубу - УЗО отключает сеть.

    Правильно. По действующим в Украине нормативам УЗО обязательно на линии розеток с номинальным током до 32 А. На линии освещения УЗО допускается не устанавливать (кроме линий особо опасных в отношении поражения эл.током помещений - ванные и пр.).

    Разговоры о якобы ложных сработках УЗО на линиях освещения есть мифология - на исправных линиях правильно выбранное УЗО (по суммарному току утечки всех линий, подключаемых к этому УЗО) срабатывает только в случае аварий.
     
    saniok575, Odissey, spine та ще 1-му подобається це.
  9. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    sanykrimea, Дякую за пояснення.
     

Поділитися цією сторінкою