Тритарифний облік споживання електроенергії

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем Serg_83, 15 бер 2010.

  1. лобзік

    лобзік Прораб

    Повідомлення:
    403
    Симпатії:
    426
    Адреса:
    Україна, м. Івано-Франківськ
    напевне малось на увазі по ціні
    @andrij64, Вам напевне буде цікаво почитати таку http://www.loe.lviv.ua/ua/pytannia_ta_vidpovidi~51
     
    andrij64 подобається це.
  2. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Читав. Але там вже застарілі дані- нічий тариф для двозонного тарифу вже 50%.
     
  3. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Фото2838.jpg
     
    andrij64 подобається це.
  4. Z_Bob

    Z_Bob Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    10
    За 6 лет примеров, у меня более 400 000 абонентов с многотарифным учетом, у кого 3 тарифа, у кого 2, но суть не меняет. Никто не разочарован, реальная экономия если ничего не отключать и не обращать внимание на потребление, а жить нормальной жизнью составляет всреднем ОКОЛО 30%...
    Какие еще нужны аргументы?

    Например меня интересует оборудование и схема перевода потребления в ночной период. а то я как-то считал для своей 40-метровой квартиры перевод на трехзонный однофазный счетчик с переводом на электрику полностью - с ценами на энергоносители в 2008 электрика была дороже в рассчетный месяц в 1,5-1,8 раза чем газ на тот момент. И еще САМЫЙ ГЛУПЫЙ ВОПРОС с моей стороны практика - отопление на базе электрокотла эффективно только при наличии аккумулятора (приблизительно 12-20кратным запасом по объему системы отопления) при условии что аккумулятор будет нагреваться ночью(коэффициент тарифа 0,4) до 85-90 градусов, чтобы расходоваться ну хотя бы за световой день - примем мой вариант 4,5кВт потребления. Еще приплюсуем электробойлер 80-100 л с ТЭНом 1,5кВт - тоже на ночной период. Итого ПИКОВОЙ НАГРУЗКИ получаем 6кВт. Возникает вопрос о проводке в старых домах и как следствие мат..ная ругань с соседями с "мигающим" светом. А да еще актуальная информация - техусловия по электрике на сегодня - 900грн. за кВт нагрузки только документы без замены проводки (если дадут присоединиться к существующему столбу) - кабель за ваш счет и т.д. Извините долго пишу - но по мне чтобы оценить так называемую экономию с двух или трех тарифным счетчиком, как по мне нужно просчитывать не иллюзорную статистику рекламщика. а непосредственно статистику по чеками квартплаты. Тем более согласен с коллегой - как ни крути а государство типа нашего НИКОГДА не останется внакладе - это кому-то в кайф реклама евросоюза, где при внедрении энергоэфективных технологий государство помогает беспроцентным кредитом или чем нибудь на подобие. Оптимизм это классно, но я пессимистический реалист, тем более что моя практика с котловым оборудованием с 2000г. не только по проспектам а и ручками и словесными перепалками с особо "Грамотеющими" клиентами. "КЛИЕНТ ПРАВ ТОЛЬКО ТОГДА, КОГДА НАМ НЕЧЕГО СКАЗАТЬ - И ЭТО БЕЗ ВЕРМИШЕЛИ НА УШИ"
    --- добавлено: 11 май 2015 в 21:14 ---
    Ах да по последним приколам Верховной рады с апреля 2017 - цена с первого кВт электроенергии будет - 1,68 грн. ПРИКОЛЬНЕНЬКО не правда ли. А еще при нашей стабильной гривне и зарплатах(или я не знаю как ЭТО культурно назвать) как бы оптимальнее найти спонсора на электрокотел и соответствующую ну ПОЧТИ НЕДОРОГУЮ автоматику для переключения этого всего хозявства. НЮ-НЮ
     
    Останнє редагування модератором: 19 тра 2015
  5. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    9-ть місяців юзаю двотарифний лічильник. Набігло 950 кВт по денному тарифу і 1220 кВт по нічному тарифу. Вигоду рахуйте самі. З енергоємких приладів - бойлер. Працює тільки вночі.
    І кого "смущає" коефіцієнт 1,4 при тритарифному варіанті в години пік, то ставте двотарифний лічильник. Нічний коефіцієнт 0,5.
    --- добавлено: 11 май 2015 в 23:34 ---
    Верховна Рада не встановлює тарифи на е/е. ;)
    Якщо 1 кВт е/е зквітня 2017 буде коштувати 1,68 грн, то по нічному тарифу він буде коштувати 0,84грн. Різницю відчуваєте?
    В кого є газовий лічильник, проведіть експеримент: закипятіть 1 літр води на газу і 1 літр води в електрочайнику. Порівняйте, скільки згоріло газу і скільки витратилося е/е. Переведіть в гривні. Ви будете шоковані. Кому цікаво, можу підказати результати.
     
    Останнє редагування модератором: 19 тра 2015
    captain Grey, igor_d та Володимир П подобається це.
  6. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Не томи.
     
  7. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    Для того, що закипятити 1 літр води витрачається газу на 0,40 грн, електроенергії на 0,08 грн.
    Для розрахунку взято ціну газу для кухонних плит 7,20 грн і електроенергію по 0,63 грн.

    Навіть якщо взяти газ по 3,60 грн, а електроенергію по 1,68 грн, то все одно на електриці аж ніяк не вийде дорожче. А якщо врахувати нічні коефіцієнти...
     
    Бригадир подобається це.
  8. stryzhko

    stryzhko Інженер

    Повідомлення:
    459
    Симпатії:
    523
    Адреса:
    Полтава
    Щось у вас з плитою не так. Заміряв не один раз і на різних плитах. На кипятіння 1л води витрачається 19 - 21 л газу 0.136-0.158 грн взимку і 0.068-0.079грн влітку, а електроенергії на 0.1кВт на 0.063грн. А якщо гріти воду в котлі то 3.75 куба газу на 1м.куб води або 30кВт у випадку бойлера. Розрахунки з ростом цін на електроенергію можете зробити самі і відповідні висновки.
     
  9. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    @stryzhko,
    Можливо і так. Газ у нас постійно різної калорійності. Інколи горить синім, інколи червоним. Я написав те, що сам заміряв. Але навіть по ваших розрахунках поки що електрика дешевше. Навіть без врахування нічних тарифів.
     
  10. stryzhko

    stryzhko Інженер

    Повідомлення:
    459
    Симпатії:
    523
    Адреса:
    Полтава
    Згоден. Дешевше до 1.10.15 і можливо від обставин до 1.03.16. Але для плити витрати не досить значні, а основний споживач газу влітку - підігрів води, тому більш менш суттєва економія буде при використанні бойлера з нічним тарифом(якщо він уже встановлений) в літній період. А з 1.03.17 навіть з нічним тарифом економії при використанні бойлера майже не буде. Встановити двозонний лічильник у кого є можливість (1500грн) буде не зайвим. Років через 3-5 окупиться в залежності від об'ємів і правильності використання.
     

Поділитися цією сторінкою