Подключение бойлера через китайский таймер и контактор.

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем yukaran, 18 сер 2020.

  1. yukaran

    yukaran Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Днепр
    Всем доброго времени суток.
    Помогите решить мою небольшую проблемку.
    приобрел китайский таймер, задался целью подключить в ночное время суток бойлер на нагрев.

    Есть советское реле РП 25 и немецкое Relog 2RH 01. С хорошими качественными контактами. Из мануалов нашёл что коммутируемый ток составляет всего 5А.
    Цель, подключить бойлер через китайский таймер и Контактор. Вот нашёл у себя РП 25 и Relog.

    Вопрос:
    5А считается на один замыкающий контакт ? Или на всю группу Контактов?
    Если параллельно подключить группу контактов, ком. Ток возрастёт ? Бойлер 2.2Квт.
    Сразу говорю, бюджет ограничен.

    P.S. Странно, нашёл реле намного слабее по контактам, и там написано 10А. Неужели оно мощнее моего РП25 ? Раньше ж делали на совесть и хорошим запасом. Посоветуйте пожалуйста что лучше сделать.....
    Естсественго это квартира, причём однокомнатная. И лишний шум от мощных контакторов будет не уместным.
     
    Останнє редагування: 18 сер 2020
  2. 988888

    988888 Інженер

    Повідомлення:
    818
    Симпатії:
    1.442
    Адреса:
    г.Борисполь, Киевская область
    Потужність комутації таймера? Взагалі: що за таймер?
    РП - це Реле Проміжне. Це посередник між слабким сигналом на вмикання та потужним виконавчим механізмом. Наприклад: сигнал іде від прибора на 24В (аккумулятор) а потрібно ввімкнути Ваш потужний бойлер на 220 В/2.2 кВт... Тож, цей "посередник" лише вмикає потужний контактор. А для цього йому (посереднику) витримувати великі навантаження (1 кВт і більші) не потрібно. Звідси і його мала пропускна потужність - 500 ВА... всього... по пачпорту...
    В мануалах до РП-25 пишуть "... коммутацыонные возможности реле...". Отже - це за всі контакти. Та навіть якщо і припустити, що ті данні лише про одну групу контактів (із 4-х), то пустивши ток одної фази по всім групам одночасно Ви змогли-б збільшити ток комутації до 20А (4 кВт).... ненадовго. Бо під час роботи реле (і бойлера) контактна група нагріється аж до плавління... а значить і до "залипання" хоча-б одного контакту... а значить реле вже не буде відключати бойлер... а значить згодом навколо "залипнувшого" контакту почне все відгорати...
    Також слід пам*ятати, що під час роботи реле контакні групи замикаються/розмикаються не одночасно. Отже в якісь секунди через певну групу буде проходити надзвичайно великий струм (в 2-3 рази більше максимально допустимого) що гарантовано з часом виведе з ладу одну за одною усі групи контактів цього реле.
    Ви неправильно міркуєте. Ампери - це не потужність. Це сила. Потужність в Ваттах, кілоВаттах, ВаттАмпрах.. Для цього візміть РП- 25. Ми знаємо, що воно може витримати струм 220 Вольт із максимальною силою в 5 Ампер... Отже: максимальна потужність реле 220 * 5= 1 100 Вт (1,1 кВт). Хоча особисто я думаю, що воно того не витримає.
    Реле із комутаційним струмом в 10 Ампер цілком можливо розраховане на напругу в 12 Вольт. Звідси: максимальна комутаційна потужність того реле 12 * 10 = 120 Вт (0.12 кВт). Тож, не завжди велика цифра в Амперах говорить нам про велику потужність прибора.

    Від себе: не ставте то в бойлер. Шукайте відповідне.
     
  3. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна

    @yukaran, Почитайте про Твердотільні напівпровідникові реле , можливо підійде.


    453.jpg
     
    sanykrimea подобається це.
  4. yukaran

    yukaran Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Днепр
    спасибо, что приняли участие в обсуждении, и за некое прояснения в технических вопросах !
    Таймер Sinotimer CN101A. вот примерный обзор.
    https://pokupki.info/review/oktimer-cn101.html
    не верю я китайцам, поэтому решил подстраховаться, установив реле или контактор.
    Да, РП 25 не потянет, согласен. надо искать контактор. Кстати есть еще советское ЭП-9 с контактами из серебра. там вроде пишут 10 А. (и там 4 НО контакта, как я понимаю если запаралелить все - потянет)
    Касательно твердотельного реле - заманчиво - но оно сильно греется, даже с радиатором, не сильно хочу.
    и третий вариант - Семисторы. но я в электронике не так силен.....
     
    Останнє редагування: 19 сер 2020
  5. 988888

    988888 Інженер

    Повідомлення:
    818
    Симпатії:
    1.442
    Адреса:
    г.Борисполь, Киевская область
    Не панікуйте :). Ваш китайский таймер (3,5 кВт) цілком витримає Вашого китайського бойлера (2,2 кВт) і без контактора. Мені вірити не потрібно - перевірте на практиці під власним контролем (чи гріється).
     
  6. sanykrimea

    sanykrimea Firewall Команда форуму

    Повідомлення:
    25.883
    Симпатії:
    82.186
    Склад хімічний сплаву контактів є?
    Технологія виробництва?
    Приварювання контактів - знаєм термін?

    Ото, що пише камікадзе, та йому подібні - є жорстока профанація
     
    WalterCV подобається це.
  7. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    1382258212_1.jpg
    Цього недостатньо?
     
  8. sanykrimea

    sanykrimea Firewall Команда форуму

    Повідомлення:
    25.883
    Симпатії:
    82.186
    В Одесі затоварені склади, в зв'язку із пандемією, локаутами, санкціями США/КНР

    Я б не рекомендував будь-що купляти із електроніки ув місцевих плеймаркетах

    Німецькі, польскі - ще можуть "проскочить", за датою виробництва
     
    WalterCV подобається це.
  9. yukaran

    yukaran Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Днепр
    Нет, там слабые контакты.
    Специально разбирал и тестировал подобные таймеры, ток и мощность там указаны завышены.
    Поэтому лучшим вариантом будет установка промежуточного контактора, хотя бы ЧЕСТНЫХ ампер на 20.
     
  10. sanykrimea

    sanykrimea Firewall Команда форуму

    Повідомлення:
    25.883
    Симпатії:
    82.186
    Контактор гудит ночью
    "ууууу"
    (с) контактор
     
    WalterCV подобається це.

Поділитися цією сторінкою