Купуємо хату в селі! Запрошую на толоку...

Тема у розділі 'Строительство дома - общие вопросы', створена користувачем Михайло Маломитницький, 6 вер 2016.

  1. Vudracom

    Vudracom Прораб

    Повідомлення:
    1.090
    Симпатії:
    238
    Адреса:
    Львів
    Думаю колупати не треба, лиш те що саме відвалюється усунути чи укріпити.
    --- добавлено: 18 вер 2016 у 19:15 ---
    Вату просто щільно в обрешітку вставляти, якщо вона дерев'яна тоді дерево бажано обробити антисептиком з звичайного пульверизатора садового перед монтажем думаю рейок 3 на 5 см має вистарчити. Кріпленнядовгими самонарізами (турбошурупи) вверху і внизу до балки а от середину треба знайти до тої верби, або зробити в стіні закладні а потм рейки вже до них. Вітромембрану просто степлером ручним, але скоби беріть не українські.
     
    Останнє редагування модератором: 26 вер 2016
  2. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Мав на увазі колупати, коли кріпити обрешітку. Будемо якось мудрувати. Є ж стовпи . Стіни в доброму стані, доглянуті. Я зроблю фото.
    Чи можемо використати скловату з огляду на те, що вона гігроскопічна?
    що робити з простором, котрий утвориться за обрешіткою з ватою. Внизу це приктично нуль від стіни, а в верхній частині може бути більше десяти см? Чи не можна його засипати гранільованим пінопластом?:rubanok:
     
  3. Vudracom

    Vudracom Прораб

    Повідомлення:
    1.090
    Симпатії:
    238
    Адреса:
    Львів
    Не міняйте матеріал утеплення, посто докладайде де треба ще. Скловата це матеріал який може давати усадку. Тому більше використовують на горизонтальних площинах. Можна пробувати і вертикально але тоді що пів метра розвантажувальну площину робити, на одному зекономите а на другому втратите. Є багато виробників мінвати і багато продавців оптимальна пропозиція знайдеться.
     
  4. oksan2006

    oksan2006 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.333
    Симпатії:
    9.679
    Адреса:
    село Пролиски
    Давайте и я вам напишу.
    Мы уже 3-й год живем в доме, который реконструировали.
    Что имели вначале. Дом площадью 86 м2. Участок 7,8 соток. Участок узкий. Фасад 10,5, в конце участка 13,5.
    Снести дом и построить новый было нереально, т.к. все дома стоят по меже. У нас с одной стороны между домом и межой - отмостка 60 см, с другой - метра полтора.
    Никакое разрешение на строительство не получишь. Да и соседи сразу предупредили, что ничего не подпишут...
    Но участок в 5 км от Киева, газ, свет, нормальные дороги, лес, никакого опыта строительства и проживания в частном доме...
    Дом: по середине дома - мазанка, к ней пристроены несколько комнат из каких-то блоков.
    Что делали.
    0. Нарисовали план дома - прихожая, кухня-гостинная 27 м2, 2 спальни, туалет, ванная, коридор с лесницей в мансарду. Обязательно терраса 18 м2 под общей крышей. Нарисовали как будет выглядеть дом в целом. "Расставили" в доме мебель.
    1. Сняли крышу. Стены стянули армопоясом. Сразу снесли перегородки ненужные. После армопояса доложили стены на метр. Новая стропилка, новая крыша. Клали крашенный шиер эко-дах.
    2. Долили фундамент под террасу. Вокруг дома, внизу, залили тоже типа армопояс - выступ 15-20 см, сразу же залили отмостку.
    3. Заложили ненужные двери-окна, расширили окна до нужного размера. Поставили мп-окна, входную бронедверь, на террасу - мп дверь. Новая электрическая проводка. Новая разводка воды, вывод канализации в 2-х камерный септик.
    4. Как утепляли. Выше залитого выступа крепили металические направляющие. Между ними укладывали минвату - 10 см, ветробарьер, сверху сайдинг. Ну всякие там зазоры для вентиляции. Под крышу 20 см минваты.
    5. Внутри дома все зашили гипсокартоном. Мансарду - деревом.
    6. Отопление - конденсаторный котел, какой-то японский. Батареи. В ванной и туалете - электрический теплый пол. В спальнях - ламинат, остальное - плитка на полу.
    7. Построили большой гараж.
    8. Реконструировали сарай.
    9. Поставили новый забор, заложили зону парковки и дорожки тротуарной плиткой.

    Ну мебель, обои, внутренние двери, потолки: на кухне и в одной спальне вагонка, покрашенная белой прозрачной краской, в одной спальне - натяжной потолок, да, еще камин, не столько для обогрева (втулили в угол кухни-гостинной), сколько для атмосферы. Хорошо вечерком с коньячком да у камина... Мансарду еще не закончили.

    Живем как в нормальной квартире. Но в селе. Посадили сад, наделали клумб, насадили цветов, выращиваем овощи.

    Это я к чему. Если бы у меня было 30 соток, то я бы СТРОИЛА НОВЫЙ дом. Может быть даже меньшей площади, что у нас (реально одна комната или мансарда - лишние), а не занималась реконструкцией. Поверьте по деньгам будет не дороже. Но вы сможете не вписывать свои хотелки в ту площадь, что у вас есть, а сможете спланировать все так как вам хочется! Мне, например, не хватает кладовки. Приходится пустые банки, консервацию таскать в погреб-из погреба....

    Если ваше решение заниматься реконструкцией крепко, если вы сами будете всем заниматься - то мои рекомендации: только вентилируемый фасад, никакого пенопласта! Сайдинг, блок-хаус, варианты есть.
    И минеральная вата.

    И еще. Мы не положили под стяжку пола пенопласт. Жалеем. Пол холодный.
    А вообще, не смотря ни на какой гипсокартон - в доме хороший микроклимат. Летом прохладно, зимой тепло. Самая комфортная комната - та где мазанка.

    Если есть какие-то конкретные вопросы - пишите, что знаю отвечу, что не знаю - спрошу у мужа, он был "прорабом", а многое делал сам.

    Удачи вам!

    А это вам иллюстрация - кусочек нашего дома, любимое место - терраса.
    upload_2016-9-22_0-18-7.jpeg
     
    Останнє редагування модератором: 15 лют 2018
    Romek_, Гаманчук, Музей та 7 іншим подобається це.
  5. Whisker

    Whisker Інженер

    Повідомлення:
    770
    Симпатії:
    1.982
    Адреса:
    Київ
    У до Вас є декілька питань, так би мовити "адміністративно- організаційного" плану. Зразу поясню, чому питаю. Є стара хата, розміщена "як у всіх" по вулиці. Є 2 рішення:
    1. за нею, вглиб двору будувати нову, стару потім колись знести.
    2. морочитися зі старою, "реконструюючи" її як вийде.
    Зрозуміло, з точки зору будівництва, перше рішення зручніше і дешевше - нова будова, витримано геометрію. Ідеально виконати протипожежні вимоги, сонце тощо.
    Просто, на що попадаєш зі зміною "пятна застройки"?

    Скажіть, нереально чому? Просто фізично мало місця для техніки та будматеріалів чи просто не хотіли все ламати, вивозити і з "чистого листа" починати?
    Скажіть, отримання дозволу нереальне саме через те, що нереально витримати протипожежні відстані, чи просто морока з бюрократами?Чи ще щось?

    Якби Ви просто знесли хату і "точно на этом же пятне застройки" побудували просто нову хату, то які були б ризики з "дозволами", "сусідами" тощо.

    А які у них були аргументи?
    Як Ви обійшли "дозвіл", "сусідів" чи просто зробили і все?

    Уявімо, 30 соток є. Ви б будували тільки тому, що "игра стоит свеч" на такій площі , чи просто автоматично площа дозволить виконати весь техпроцес будови, витримати протипожежні норми і нікому не затуляти сонця чи що там ще заважає сусідам?

    Що в Вашому розумінні "сама комфортна"? Літом не жарко, зимою - не холодно, чи ще щось?
     
  6. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Дуже дякую за розлогий лист! Потрібно осмислювати...
    Нам тільки що підключили інтернет на новому місці і я зміг заглянути на сторінку. Дуже багато клопотів з переїздом тай шок ще не пройшов...
    --- добавлено: 22 вер 2016 у 15:28 ---
    Вибачте за затримку із відповіддю - переїзд кажуть це маленька пожежа... Та й інтернет тільки що підключили на новому місці...
    Я чомусь не додумався, що мінватою можна закладати не тільки обрешітку, а й пустоту за нею. Це нічого, що вона буде тулитись до глиняної стіни? Зовні вата має закриватись вітрозахистом, як я зрозумів. А з середини? І ще один момент хотів уточнити. Коли Ви вживаєте термін мінвата, то що маєте на увазі? Я для себе усвідомив, що є скловата (Ви про неї говорили) і є камінна вата, технологія виробництва якої зовсім інша та й характеристики. А ще в неї "кусюча" ціна. Люди ж називають мінватою все зразу. Я так думаю, що під мінватою Ви маєте на увазі кам'яну вату.:-[
     
    Останнє редагування модератором: 30 вер 2016
  7. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    20160922_155426.jpg 20160922_155446.jpg 20160922_155502.jpg Так виглядає наша хатка.
    Побудована в 1965 році. Дерев'яний каркас із соснових стовпів з верболозом між ними. Обмазана з обох сторін глиною. "Калькулятор" видав, що приміщення не відповідає санітарно-гігієнічним нормам і експлуатація не можлива. Люди тут 50 років прожили не знаючи цього.Cherna-facepalm
    Ми обираємо найбільш раціональний, економічний і безпечний спосіб її утеплення.:K
     
    Julla подобається це.
  8. Vudracom

    Vudracom Прораб

    Повідомлення:
    1.090
    Симпатії:
    238
    Адреса:
    Львів
    Є скловата (скловолокно) і є мінеральна вата (волокна з базальту).
    З боку стіни не потрібно нічого окрім вати а ззовні вітробарєр.
    Жили колись і в печерах і в копанках і не знали що вони не відповідають санітарно - гігієнічним нормам.... Але не мажна порівнювати тоді і тепер.
     
  9. oksan2006

    oksan2006 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.333
    Симпатії:
    9.679
    Адреса:
    село Пролиски

    Если бы я сейчас купила этот дом и участок, то попыталась бы таки получить разрешение на строительство.
    У нас соседние дома построены на расстоянии метров 5 от фасада, а наш дом стоит за соседскими домами вглубь участка. За домом сарай.
    Но т.к. самая широкая часть участка 13,5 м - то с учетом норм отступа от межи - домик никак не помещался.... Когда с соседями заговорили про стройку нового дома, они как уже осведомленные в этом вопросе - сказали, не, мы против... Или заплатите. У нас в селе сотка - 10 т, мы купили по 5. На сегодняшний день продаются 3 дома: 2 новых и один старый. Не зависимо от дома - сотка 10 000$. У нас никакого обвала цен не было, нет и не будет... Такое место.
    Да и если делать все официально - разрешение, стройпаспорт, ввод в эксплуатацию, перенос газа и электричества, короче гемор. Да и отсутствие опыта... Отсутствие свободного времени...

    Гараж мы построили вдоль фасада. Над погребом. Гараж 7х7. Узаконить его просто невозможно. Соседи и так периодически выносят моск. Представляю, что было бы с домом. И это при том, что мы со всеми соседями (3) снесли старый забор из говна и поставили новый, исключительно за свои деньги.

    Про дом. У нас стены вертикальные и внутри, и снаружи, но все это выравнивалось, снаружи ватой, внутри гипсокартоном. Если посчитать все расходы на эти выравнивания+утепление+сайдинг, то наверное дом из газоблока бы построили и еще хватило бы на отделку!

    Про комнату, которая "мазанка". В ней летом прохладнее, чем во всех остальных комнатах, зимой тепло она держит тоже лучше. И сны снятся хорошие... У нас это гостевая спальня.

    Я много читала про так называемые мазанки. Все сходятся на том, что никакого пенопласта! Только вентфасад.

    А вообще в нашем доме жила очень известная костоправ. До сих пор приезжают люди, ищут. Да и наши друзья приезжают, рассказывают, что где-то здесь были у костоправа. Удивляются, что были в сельской хате, а у нас не домик - а мечта! Но бабла в этот домик влито... капец!

    Нам с мужем почти по 50. Уверена, что на наш век дома точно хватит. Дети никакого интереса к сельской жизни не проявляют. Только в гости на шашлыки приезают, на ягоды, а жить... не, никто не хочет, увы...
    Будем ждать внуков! Им точно будет хорошо! Лес, фрукты-ягоды...
     
    Володимир П, Julla, Whisker та ще 1-му подобається це.
  10. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Ну, ось! З Вашою допомогою ми визначились, що самий раціональний спосіб утеплення нашої хатинки - це мінеральна (кам'яна) вата. Потрібно буде зробити решітку з дерев'яних брусків 50х30, котра одночасно буде площиною для кріплення фінішного декору і (попередньо) мінвати. Залишається вибрати утеплювач по найкращому поєднанню ціна-якість, а також фінішний декор. Дружина вже й згодна на сайдинг. Але не "лежить душа" у мене до нього. Будемо вникати в тему далі.:vo:
     

Поділитися цією сторінкою