Своїми руками Рало (рядківниця) ручне для нарізання рядків під посадку картоплі зі змінною шириною міжряддя

Тема у розділі 'Тракторы, мотоблоки и другая техника', створена користувачем gam-ua, 21 кві 2015.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 24 тра 2015.
  1. Так

    88,9%
  2. Ні

    11,1%
  1. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    Значить було у мене три рала – для буряків, кукурудзи, городини. І так вони мене дістали, постійно під ногами, постійно потрібне то одне, то інше, то рядки 50 см треба, то 10 см, то 30. І зварив я нове рало.
    IMG_1853.JPG
    IMG_0012.JPG

    Почесав я за вухом і поняв, що потрібно не просто рядківницю, а:
    1)міні-рало, щоб прописувало глибокі рядки.
    2) воно дожно буть легким і компактним.
    3) реально полегшити весняно-польові роботи

    Систему змінної ширини міжрядь вигадувати недовелося. Це було елементарним.

    А от із лапами вийшов конфуз. Довелося робити профільні. От тільки підходящого металу вдома незнайшов. на металобазі продавали лише цільний лист. Обрізків не було. Увімкнув мізки і виникло нове техзавдання на лапи:
    1) легковідтворювані
    2) ефективні в роботі
    3) низька металоемність
    Все що знайшлося відрізок сотої профільної труби. розміри можна обрахувати по фото. Із неї і було виготовлено всі лапи
    IMG_4752.JPG IMG_4751.JPG
    Година із обрізком бумаги і вирисувалась методика розкройки труби в лапу. І пішло поїхало діло. Із одного відрізка вийшло чотири лапи і ще лишився обрізок.
    IMG_4753.JPG IMG_4754.JPG IMG_4755.JPG IMG_4756.JPG IMG_4757.JPG IMG_4758.JPG IMG_4759.JPG
    далі був муторний зварювальний процес. В резукльтаті вийшло отаке чудо
    IMG_4760.JPG IMG_4761.JPG IMG_4763.JPG
    Із ноухау мого рала маркер, який у більшості конструкцій являється третьою лапою, яка йде по вже прописаному рядку. фактично виконується дурнувата робота. я зробив нехитру приспособу. проволка тройка видвигається в сторону на метер, а на її кінці тоненька проволка, яка йде по рядку. кращого нічог онепридумав.
    IMG_1858.JPG IMG_1860.JPG
    глибина рядків в середньому, залежно від грунту, 10 см.
    IMG0039A.jpg IMG0040A.jpg IMG0041A.jpg
    тепер картоплю під лопату не садимо. протягнув рало, прописав рядки, вкинув картоплю, загорнув ногами. таким чином удвох із дружиною із 9 до 18 години із 1,5-2 години обіду умудряємося посадити 10 соток картоплі. тепер лопата лише на велике свято в руки береться. Єдиний мінус, від рала болять мязи на ногах. Але є вагомий плюс, не болить спина від перебування із лопатою у формі букви "Г".

    Ну, а ще моє рало розбірне. І фото для тих хто в темі
    IMG_1856.JPG
     
    byolegos, Andrii_M, Охрiм Макуха та ще 1-му подобається це.
  2. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    от мені цікаво почути побачити людину, яка проголосувала, що йому не подобається даний виріб. хотілосяб знати, що саме не подобається? все зроблено на совість, рядки пише дебелі, легко працювати, міжряддя регулюється, все з доступних матеріалів із економно.
     
  3. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Голосування завершено!
    Загальна кількість голосів: 8.
    Зараховано: 3.
    Голоси таких форумчан не зараховані, в зв’язку з тим, що вони мають менше 20 дописів: meredian, volodya1, Toljanos, byolegos, .maks.
     

Поділитися цією сторінкою