Своїми руками Візок двоколісний, вантажопідйомністю до 200 кг

Тема у розділі 'Тракторы, мотоблоки и другая техника', створена користувачем gam-ua, 20 кві 2015.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 24 тра 2015.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    Коли щось майструю, керуюсь головним принципом – зробити дешевше ніж в магазині, надійніше і простіше ніж на заводі, конструкція повинна бути легковідтворюванна і не містити "дефіцитних" складових. А головне полегшити моє життя.

    Однією із таких конструкцій яка полегшує мені життя став візок.
    IMG_1845.JPG

    Хотів я його купити в магазині. Походив, подивився. Те що продають відверто дитячі іграшки. Два мішки картоплі і гнеться вісь. Це підтверджую і мої знайомі, в яких вони не виходили і одного сезону. А ще більшість із них зроблена так, що вага рівномірно розподіляється на колеса та руки оператора. Ото ж із 50 кг вантажу 20 кг приходиться нести на руках.

    Поступо сформувалося технічне завдання на візок:
    1) вантажопідйомність в межах 100-200 кг
    2) легкий на ходу
    3) велика місткість при мінімальних розмірах
    4) 90-95% ваги на вісь
    5) надійність
    6) ціна до 300 грн.

    один вечір і були готові креслення
    2.jpg
    за якими зварив ось таку раму
    1.jpg Варив звичайним зварювальним трансформатором, який доставляє немало клопоту. То напруга мала, то велика, то запобіжники перегрілися, то в сусіда світло блима. Адцька машина одним словом. Інше діло ИИСТ-140 – інверторвід фірми "Істок", з яким навіть непрофесіонал із мінімум зусиль зможе отримати максиму якості у зварювальних роботах.

    Отож рама готова і діло лишилось за малим – приладнати колеса дові візка. Але пункти технічних вимог (вантажопідйомність, легкість, надійність, вартість) наклали певні технічні обмеження. Отож використати повністю готові колеса із ступицями, наприклад мотоциклетні, я не міг. Ідеально підійшлиб колеса від мотоциклів типа МТ, ИЖ, Мінськ. Але в мене їх не було, та й вісь там затонка, а колеса заважкі, особливо в МТ.

    Я мав колеса від мопеда "Карпати". Їх і було експропрійовано, однак трухли разом із рамою без діла. однак штатна вісь там трохзи товща за фломастер.

    Довелося робити саморобні ступиці
    IMG0003A.jpg

    Колеса зазнали суттєвих змін
    IMG0007A.jpg IMG0011A.jpg IMG0012A.jpg

    Довелося все то діло вварювати і обварювати. Метал на ободі мало що трухлуватий, так тонкий як бумага. Якби ж у мене був головний приз конкурсу—інвертор ІІСТ-140 то справа пішлаб весілеше.

    IMG0005A.jpg IMG0006A.jpg IMG0009A.jpg IMG0010A.jpg IMG0013A.jpg IMG0014A.jpg IMG0015A.jpg IMG0016A.jpg IMG0017A.jpg
    І тут я поняв шо проїхав один важливий момент. Довелося відрізати дві спиці, що б спиці заходили в обід колеса
    --- добавлено: 20 апр 2015 в 23:56 ---
    Далі довелося зробити нехитру приспособу і вибрати виямку для суміщенні випуклості обода із новими спицями
    IMG0018A.jpg IMG0018A.jpg IMG0019A.jpg IMG0020A.jpg IMG0021A.jpg IMG0022A.jpg IMG0023A.jpg

    Потім нову ступицю із спицями вставив в колесо, вставив два обірзки спиць і зварив все до купи
    IMG0024A.jpg IMG0025A.jpg IMG0026A.jpg
    получились отакі каліберні колеса для візка
    IMG0029A.jpg IMG0030A.jpg IMG0031A.jpg
    далі взяв порепану камеру від ниви і виріза смужку резини із середини камери. її одів на обід і таким чином добре закрилися дірки від спиць.
    IMG0033A.jpg IMG0034A.jpg

    Результатом моїх трудів стало ось таке симпатичне колесо
    IMG0035A.jpg

    В результаті вийшов ось такий візок
    IMG_1846.JPG
    під час польових випробувань на візок було завантажено 200 кг цегли. колеса витримали, візок теж. більше невлізло фізично. Навантаження на руки по відчуттям кілограм 30-40. тягнути по відчуттям як пустий автомобільний причіп.
    --- добавлено: 20 апр 2015 в 23:59 ---

    ну і кілька фото для тих хто в темі
    IMG_1847.JPG IMG_1848.JPG IMG_1849.JPG
     

    Вкладення:

    • IMG0027A.jpg
      IMG0027A.jpg
      Розмір файлу:
      63,4 КБ
      Переглядів:
      155
    • IMG0028A.jpg
      IMG0028A.jpg
      Розмір файлу:
      54,5 КБ
      Переглядів:
      144
    Останнє редагування модератором: 28 кві 2015
    988888, Лютий_Бандерівець, Т.М. та 5 іншим подобається це.
  2. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    на візок влазить 9 сіток картоплі по 2 відра. Візок вже перевіз по городу близько 5 тон гною, 3 куби піску, кілька кубів битої цегли. І це тільки початок його трудової каррєри.
    --- добавлено: 21 апр 2015 в 00:10 ---
    Борта обшиті оцинкованим металом 0,5 мм і пофарбовані. при потребі візок можу самотужки підняти і перенести куди потрібно.
     
    Останнє редагування модератором: 28 кві 2015
    Лютий_Бандерівець, Romek_, bogdansv та 3 іншим подобається це.
  3. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    Я зимой понял что без возика я никуда - задолбало таскать руками мешки и прочий хлам (привожу то корм перепёлкам по тонне, то перегной ихний продавал ) надо было по 50 метров носить. Решил купить готовый китайский или любой другой чтоб облегчить работу - ужас, ничего достойного внимания, если чтото хоть немного нормальное то денег за 2000 грн. Собрался делать и тут мне привезли из села старый воз который 20 лет проработал и держится бодрячком - я спасён, денег не трачу, вздохнул с облегчением.
    Возок реально нужнейшая вещь в хозяйстве, а темболее такой что по 200 кил возит то Агонь.
    Конечно же голосую.
     
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  4. dima90

    dima90 Майстер

    Повідомлення:
    72
    Симпатії:
    98
    Моя саморобна тачка, перевозив 5 мішків цементу 250 кг. Хто більше? 53535.JPG
     
    Останнє редагування: 21 кві 2015
    Лютий_Бандерівець, Romek_ та gam-ua подобається це.
  5. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    @dima90, файна річ. особливо на фузьких городніх ділянках із стежками, в садку, на будівництві. мій звичайно по габаритам програє.

    колесо бачу із муравя чи сівалки.

    був у мене подібний одноколісний візок. ще коли був підлітком, від діда у спадок дістався. прокляв я із ним все насвіті. 250 кг/2(розподіл навантаження по осях)= 125 кг на руки. ви дужий чоловік. :)
     
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  6. olly

    olly Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.283
    Симпатії:
    1.207
    Адреса:
    Украина Белая Церковь
    когда строился, я брал у соседа двухколесную много влазит прикольно!!!
    Но один из строителей привез самодельную одноколесную, очень нахваливал ее. первые пол часа я плевался, постоянно переворачивалась, но когда приловчился просто супер. потом взял для эксперимента опять двухколесную, не то.
    @gam-ua, возможно вы правы, так как у меня много поворотов и узкие дорожки. да и смотря для каких целей.
     
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  7. dima90

    dima90 Майстер

    Повідомлення:
    72
    Симпатії:
    98
    @gam-ua, Від муравя, мішки складав над колесом на руки було десь 80кг.
     
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  8. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    ну мені гній по ріллі возити. колоди від причіпа до місця розпиловки.

    я так теж робив на аналогічному візку. дійсно, легше. тому і вирішив посередині зробити колеса.
    --- добавлено: 21 апр 2015 в 22:15 ---
    @dima90, а як ви труба гнули? мали доступ до станка?
     
    Останнє редагування модератором: 29 кві 2015
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  9. dima90

    dima90 Майстер

    Повідомлення:
    72
    Симпатії:
    98
    Трубу набив піском, гнув руками.
     
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  10. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    мабуть автогеном гріли?
     

Поділитися цією сторінкою