Своїми руками Проектування та виготовлення спец техніки

Тема у розділі 'Тракторы, мотоблоки и другая техника', створена користувачем Петро Тернопільський, 16 кві 2015.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 24 тра 2015.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Петро Тернопільський

    Петро Тернопільський Бригадир

    Повідомлення:
    235
    Симпатії:
    138
    Вирішив я трошки поекспериментувати з буксуванням коліс, щоб оптимально його використовувати і ось що получилось:
     
    Володимир П подобається це.
  2. Петро Тернопільський

    Петро Тернопільський Бригадир

    Повідомлення:
    235
    Симпатії:
    138
  3. Петро Тернопільський

    Петро Тернопільський Бригадир

    Повідомлення:
    235
    Симпатії:
    138
    Продовжую експерименти з буксуванням:
     
  4. Петро Тернопільський

    Петро Тернопільський Бригадир

    Повідомлення:
    235
    Симпатії:
    138
    тут треба добре думати і рахувати навантаження на ремінь та оберти.
    Я б не робив два редуктори - з мотора і з коробки, я б тільки з мотора щось поставив, а коробку і міст зєднати через кардан.
     
  5. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    у мене мотоблок. тоді вийде мінітрактор. подивіться на коробку москвича і на міст ваз і поймете чому через цепок. коробка буде над мостом, висітиме на ньому. буде збережено довжину чулка, щоб отримати на його кінці ще й вал відбору. Трохи перероблю і на валу хвостовика зірочка стоятиме десь по середині колишньог очулка коробки. так що від коробки і до моста редукції майже не буде, десь лише 1,18. а від мотора думаю будуть завеликі оберти для ланцюга, соосніть пробелма дома піймати. та й шків мені простіше зробить, є з чого відлити. +менше буде шуму від ланцюга на обертах. може навіть під два ремені зроблю. треба курить бамбук і вивчати теорію ременів.
     
  6. Петро Тернопільський

    Петро Тернопільський Бригадир

    Повідомлення:
    235
    Симпатії:
    138
    ланцюг іжа має такі оберти:
    4500(макс об мотора)/2,17(моторний ланцюг)/1(4 передача)=2073 обертів за хв
    У вас 5500/6=916
    По обертах нормально ніби
    треба перевірити по крут моменту на ланцюг - не знаю який крут мом вашого мотора?
     
  7. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Що думаєте про гусеничний привід міні трактора ?
    ( зараз у продажу є резинові гусениці для міні спец техніки, можна їх використати )

    Які плюси і які мінуси гусеничного приводу міні трактора проти колісного ?

    Прохідність гусеничного краща.


    У зимовий період прохідність гусеничного краща.


    На городі теж непогано виходить у гусеничного мінітрактора.


    На городі теж непогано виходить у гусеничного мінітрактора.
     
    Останнє редагування: 19 тра 2015
  8. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    після мотора чи перед мостом нормально? після мотора все ж хочу ремені, можливо двурядні. @Петро Тернопільський, у вас часом нема під рукою іжовських зірочок розміри зняти? внутрішній діаметр, зоівнішні до початку зубів, ширина робочого тіла від початку зубів до початку шліцевої, діаметр дірки, ну і скількі зубів. треба помірять чи підійде і чи є там куди насверлити чотири дірки по сім міліметрів для суміщенні із вазівським мостом.
     
  9. Петро Тернопільський

    Петро Тернопільський Бригадир

    Повідомлення:
    235
    Симпатії:
    138
    Плюси:
    можна отримати більшу тягу при тій же вазі МТ (коеф щеплення гусениць більший ніж коліс)
    можна отримати більшу прохідність по болоті, снігу, ...(через перший пункт та менший тиск на поверхню)
    мінуси:
    відносно складна система приводу через фрикціони, та самих гусениць
    гусеницю потрібно робити вузькою для роботи в міжрядді - складно
    при розворотах вел навантаження на трансмісію (на твердій дорозі) та сильно псується поверхня (грунт, трава)
    саме мале підрулювання в міжрядді може пошкоджувати насадження, а про розворот там - мовчу...
    Я переконався, що для свого городу достатньо задньопривідного мінітрактора з масою 500-700кг - тяги достатньо. Якщо буду робити на гусеничному ходу, то тільки з цікавості, самовдосконалення та спортивного інтересу (така причина була в мене і для другого повнопривідного МТ)
    --- добавлено: 19 май 2015 в 16:47 ---
    Це після мотора я рахував. Якщо хочете ремені, то я не маю таблиць для їх розрахунків і так не памятаю - там також треба дивитись по обертах, крут моменту і мін діаметру шківа.
    Під руками зірочок не маю - я ходив на базар і там все міряв, оглядав. Плюс зірочок такий: їх є багато 42 зуба, 22, 21, 19, 18, 17, 16, 15. Деякі рідкісні, а ще ніби на 13 зубів є по памяті.
     
    Останнє редагування модератором: 27 тра 2015
  10. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Якщо використати наприклад- жигулівський чи москвичовський міст для гусеничного мінітрактора , Розділити тормозні циліндри моста на привід від двох окремих головних тормозних циліндрів. то отримуємо два в одному - гідравлічну систему керування трактором + гідравлічну тормозну систему трактора і керується це все двома ричагами.
     

Поділитися цією сторінкою