Саморобний двоконтурний бойлер

Тема у розділі 'Водонагреватели', створена користувачем DINAMIT-UA, 30 гру 2014.

  1. marlutsk

    marlutsk Майстер

    Повідомлення:
    112
    Симпатії:
    25
    А довжина яка

    Надіслано від мого TAB730, використовуючи Tapatalk
     
  2. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Довжина теплообмінника 1300 мм.
    @marlutsk, більш детально розміри саморобного бойлера описано на початку цієї теми.
     
    marlutsk подобається це.
  3. maxim07

    maxim07 Підмайстер

    Повідомлення:
    69
    Симпатії:
    11
    Адреса:
    Запоріжжя
    Питання трохи не по темі, але також цікаво - яка площа Вашого сонячного колектору? і з чого Ви його робили? Збираюся робити шось подібне правда може тільки наступного року.
     
  4. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Абсорбер мого сонячного колектора зроблено із сталевих труб і між ними приварені металеві пластини. Подивитися можна тут- #875 , #1069

    @maxim07, подивіться цю тему - https://krainamaystriv.com/threads/13252/ ,
    в цій темі форумчани роблять сонячні колектори із різних матеріалів,
    можливо для себе знайдете відповіді по конструкції і роботі сонячного колектора.
     
    Останнє редагування: 12 лют 2016
  5. Ггриня

    Ггриня Підмайстер

    Повідомлення:
    33
    Симпатії:
    16
    Для бойлера 100л 10м 15 трубы нормально.Но если хотите посчитать или подобрать из своих соображений, смотрите на фабричные бойлеры.К примеру у 100л польский электромет площадь теплообменника одинарного 0,28м2. по мощности это 6кВт, двойного 0,46 -9,7кВт.1м трубы д15 -
    3,14*0,015*1=0,047м2 т.е. приблизительно получается 1м=1кВт.
    но это расчет для режима 70/10/45
     
    Останнє редагування: 15 лют 2016
    marlutsk подобається це.
  6. marlutsk

    marlutsk Майстер

    Повідомлення:
    112
    Симпатії:
    25
    Дякую

    Надіслано від мого TAB730, використовуючи Tapatalk
     
  7. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Оце добра ідея. Я недавно читав про теплообмінники з гофрованої труби, думав робити з ними, але в Вашій конструкції бачу +++ , це те що :
    не потрібно ребер жорсткості по торцям( теплообмінники це виконують)
    Більш жорстка конструкція ( гофрований теплообмінники потрібно фіксувати і він може механічно погодитися, треба якийсь лючок для збирання теплообмінника всередині бочки, а з такою схемою то ревізії не потрібно .

    Я так розумію діаметри теплообмінників 90мм достатньо?


    Ще цікавить про діаметр бойлера: чому робився циліндр такого малого розміру? З листа 2500*1250 можна ж значно більший зробити циліндр, діаметр близько 60 міг би вийти і залишились би відрізки на торці. Літраж був би більше.
    Я трохи розраховую що такого літражу можливо хватить щоб бойлер в міжсезоння працював як теплоакамулятор .
     
    DINAMIT-UA подобається це.
  8. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    @bogdansv, Теплообмінник діаметром 90 мм х довжину 1300 мм.
    Площі теплообмінника достатньо, теплообмінник робився так щоб міг працювати на природній циркуляції.
    У бойлері 92 літри води . розміром робився таким щоб вліз між котлом і стіною.
     
    bogdansv подобається це.
  9. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Вжe от два місяці ніяк нe вибeрусь замовити бойлeр, виготовлeння , то часу нeмає то щe щось. Поки так то думаю різні варіанти, нe можу визначитися з обємом , є варіант зробити літрів на 155( мінус з них обєм тeплообмінників) або купити лист 1250*2500 та труби і зробити висоту 2м і літраж близько 240-250л. По грошам пeрший варіант дeсь 3000грн вийдe (харчова нeрж є дe купити 3мм трохи дeшeвшe кусок), а другий варіант близько 5500тільки матeріал і за роботу щe . Начe і нe на дпнь робиться і грошeй достатньо , трeба визначитися.
    Начe як +++ пeршого варіанту що швидшe нагріється вода (від котла або якщо сонця будe мало . Хоча тут спірнe питання якщо труби в другому варіанті по 2м будуть тeпло віддавати то можливо eфeктивнішe нагріватимуть ніж в пeршому варіанті з висотою бака 80см.
    Мабуть 2м висота і 250л кращe, хочeться щоб воно щe трохи як тeплоакамулятор працювало, то тут літраж важливо
     
  10. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    @bogdansv, Якщо бойлер косвеного нагріву буде додатково працювати як теплоакумулятор в зимовий період,
    Тоді на літній період треба врахувати літраж бойлера і під нього робити сонячний колектор,
    щоб встигав нагрівати воду .
     
    Останнє редагування: 22 сер 2016

Поділитися цією сторінкою