Своїми руками Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем Andrii_M, 9 лис 2012.

  1. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов
    meroro подобається це.
  2. Палецкий

    Палецкий Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.258
    Симпатії:
    712
    Адреса:
    г.Ровно Украина
    Ох, не гуманна ціна у цього бачка! Хоча, звісно, підкупають 300 літрів об'єму цього бачка
     
  3. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов
    Я з ним вже порозмовляв. До 2300 ціну знизив. Ще поговорю, може за дві віддасть.
    Скажіть, будь ласка а все інше я роблю правильно?
     
  4. viktor28465

    viktor28465 Інженер

    Повідомлення:
    602
    Симпатії:
    900
    Це бачок з с/г оприскувача, тому вимити треба добре.У мене є таких два.Теж думаю використати для бойлера одного, тільки не знаю чи нагріє його абсорбер 1,2 м2, чи шукати щось менше.

    Я планую в бак вставити змійовика, і його підключити до абсорбера(буде компактніше і дешевше, як бочка в бочці)Але для початку підключу на пряму без змійовика(на зиму зіллю воду) щоб побачити як грітеме.
    @kogutksm, а абсорбер у Вас з чого зроблений?
     
  5. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    Сьогодні зварив стальний абсорбер ( 2500 х 500 мм ).
    Абсорбер з нахилом, один край вищий за другий на 15 см . ( паралелограм ).
    Залишилось зачистити шви, обробити абсорбер автомобільною змивкою ржавчини і покрасити .
    Тільки погода зіпсувалась .

    4.jpg
     
    Останнє редагування: 14 кві 2015
    Палецкий подобається це.
  6. sopila

    sopila Стажер

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Дроговиж,Львівська область
    а в вашій ємності під балконом на фото "2 для душу стоїть теплообмінник чи вода циркулює по колу нагріваючи всю воду?
     
  7. kogutksm

    kogutksm Бригадир

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Львов
    Панель без теплообмінника гріє всю бочку по природній циркуляції. Теплообмінники-це втрати. Тому їх потрібно робити при крайній необхідності. Ще я трішки описував зимову роботу своїх ск ось тут https://krainamaystriv.com/threads/21066/


    лист бляхи 2мм розмірои 2,5 на 1,25. Трубка верхня та нижня 0,5 дюйма вертикалі квадратна 15 на 15 мм з проміжком вроді 10 см. Попереднього літа чув як панель кипіла в бочку.


    я в цю бочку, що на фото висить під балконом, вставив змієвик з кесановскої труби металопластик, та що іде на підлоги. Довжина змієвика 20 метрів. Скажу вам, що не гріє. Вода в бочці дуже гаряча, коли приймав в суботу душ то розбавляв наполовину з гарячою, шкода чітко не поміряв температуру. Попробував пропустити міську воду через змієвик і розчарувався. Тече холодна. Потрібно робити ємкість в ємкості, щоб був запас.
     
    Останнє редагування: 14 кві 2015
  8. sopila

    sopila Стажер

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Дроговиж,Львівська область
    Ви говорите про суботу 11 квітня цього року,якщо так то приємно вражає.Скажіть чи може працювати така схема СК.Планую зробити по такому принципу,з металевих трубок діаметром 45 мм ,товщона стінки 1 мм (фото викладав трохи вище) зробити колектор розміром 1.5х2 метра (загальний об'єм води в трубках до 50 літрів) ,утеплити 200 літрову бочку і все це діло з'єднати кесановою трубою від теплої підлоги,для природної циркуляції між "конструкціями".Чи буде ефективною така співпраця між різними діаметрами трубок?
     
    Останнє редагування: 14 кві 2015
  9. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    @sopila, Для природньої циркуляції потрібно дотримуватись певних умов-
    1 - Низ бочки завжди повинен бути вище верху сонячного колектора.
    ( щоб у нічну пору не було зворотньої циркуляції і не відбувалось охолодження води у бочці ).
    2 - Внутрішній діаметр труб між бочкою і сонячним колектором не менше 3/4 " дюйма, а краще 1 " дюйм. + труби добре теплоізолювати .
    ( тут як в системі опалення на природній циркуляції чим більший діаметр труб тим менший опір для
    циркуляції води .)

    У своїй системі використав ППТ труби . Від бойлера до місця сонячного колектора вже попаяв , ізолював поролоновим утеплювачем, обмотав фольгою і ще обмотав зверху стрейч плівкою .
     
    Останнє редагування: 14 кві 2015
    viktor28465 та Палецкий подобається це.
  10. Палецкий

    Палецкий Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.258
    Симпатії:
    712
    Адреса:
    г.Ровно Украина
    Скажу, що треба врахувати : У Гаррі накопичувач під підлогою , він нижче коллектора та для запобігання закипання використано принцип самозливу (контур коллектор-теплообмінник без тиску), у Вас накопичувач на другому поверсі вище коллектора, тому треба вирішити, чи контур буде під тиском чи ні та виходячи з цього розробляти схему контура. Що до накопичувача ...у Гаррі міцний фанерний бак та максимально герметична фанерна кришка до нього. Герметичність заподігає втратам тепла та виходу вологи у приміщення. Ваш бак не мае зверху ребер жорсткості та при наповненні його він буде роздуватися ...треба цей момент врахувати, щоб запобігти деформаціі стінок в верхній частині. Рівні стінки легше утеплити та легше стикувати с кришкою. Треба ретельно продумати конструктив утеплення самого баку. Це перші кроки, які треба ретельно обдумати.
    --- добавлено: 14 апр 2015 в 22:57 ---
    Не дивно, що холодна, тому що у пластмасси в порівнянні з міддю теплопровідність приблизно в тисячу раз менша ніж у міді :) 20 метрів міді прогрівало би добре. Теплообмінники з пластмасси беруть більшим діаметром та близько 200 метрів для максимальної площі теплопередачі
    --- добавлено: 14 апр 2015 в 23:03 ---
    Чому саме Кесановою? :) Для гравітаціонного принципу руху води потрібні великі діаметри для зменшення опору воді. Інтуітивно для Вашої системи можна взяти 25-32 ППР
     
    Останнє редагування модератором: 22 кві 2015
    viktor28465, DINAMIT-UA та Володимир П подобається це.

Поділитися цією сторінкою