Помогите выбрать твердотопливный котел

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Вован 59, 14 вер 2011.

  1. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Відповідь: Помогите выбрать ТТ котел

    то що мені для цього котла http://www.ctc-ukraine.com.ua/ctc25c.html тре бак на 10 кубів??? :K

    Добавлено через 18 минут 14 секунд
    якщо можна дайте лінк на таку систему підключення
    де взяти ці цифри? скажімо той же котел СТС25, будинок на 250 квадратів, нормально утеплений. що далі множити? вибачте що надоїдаю...


    аж не віриться, що так вцілив. "Підемо далі в ліс". :)
    Отже дрова значно швидше згорають з ТА ніж без нього? Тоді котел простоює, доки ТА віддає тепло. Тре обрахувати час простою і порівняти з часом горіння без ТА. Ось тоді ми і будемо знати що ми економимо насправді.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Помогите выбрать ТТ котел

    якщо хочете завантажити повністю котел паливом і всю теплоту з нього перенести у теплоносій в акумуляторі з дельтою температури, на якій працює ваша система - тоді так, саме 10 кубів.. Це трохи неймовірно звучить - 10 м3, але пам'ятаймо, що ми хотіли отримати від акумулятора - максимальне використання теплоти від спалювання повністю завантаженого бункеру найкращими дровами.

    Де підвох з цими 10 м3?.. Нехай ви підібрали котел за потужністю точно такий, який забезпечить ваш будинок теплом і не більше. Нехай це буде 20 кВт.
    Якщо ви завантажите котел дровами, тоді він безперервно, з найвищим ККД забезпечуватиме ваш будинок теплом протягом 25 годин. І нічого при тому ми не зможемо відвести до акумулятора.
    Якщо вашому будинку буде стабільно потрібно стабільно тільки 10 кВт, тоді котел без акумулятора не зможе працювати з найвищим ККД, тобто він працюватиме на 50% потужності, а цього ми хочемо уникнути. Ми хочемо, щоб котел працював з найвищим ККД, тобто генерував потужність 20 кВт в годину.
    Куди дівати додаткових 10 кВт/год? Правильно, в акумулятор!
    І так, якщо розглядати дальше наш випадок - нам необхідний акумулятор на.. 5 м3.
    Чому на 5 м3, а не на 10 м3? Тому, що ми акумулюємо тільки половину генерованої теплоти, другу половину споживає система.
    А якщо система перестане споживати енергію? Уявіть, ми розігріли систему і тут потепління, котел щойно завантажений паливом - а система не може забрати енергії. Куди ту енергію дівати, якщо не гасити котел? В акумулятор!. Ось тут і потрібно 10 м3, щоб котел горів при найвищому ККД, коли система не відбирає тепла.

    Добавлено через 1 минуту 30 секунд
    я трохи випередив питання.. :)

    Добавлено через 5 минут 35 секунд
    дрова повинні однаково згоряти, що ТА, що без. Ми ж вимагаємо роботи на максимальній потужності котла, тобто стільки-то кілограм палива га годину.
    Щось ви прибідняєтесь..:nu:
     
    kroal подобається це.
  3. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Якщо котел працює на повну, то подача повітря відкрита на повну.
    А якщо ТА вже повний то подача повітря прикривається на мінімум і енергія починає вилітати в трубу.

    1. Можливо тоді варто брати котел меншої потужності або загружати дровами наполовину?

    2. Якщо можете, підкажіть схему підключення, яку я просив у попередньому пості.
    3. І знову при можливості допоможіть із розрахунками про які згадувалось у попередніх постах.
     
  4. Вован 59

    Вован 59 Новачок

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    11
    Адреса:
    Харьков
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Во!Несколько дней меня не было ,а моя тема стремительно наполняется!;-)
    Теперь по своему вопросу.В Нете нашел фирмуhttp://www.teplapidloga.com.ua .Поехал,пообщался.Оказались простые адекватные ребята,без гнутых пальцев:)Договорился,что подъедут,посмотрят и дадут предварительный вариант разводки отопления.Они аргументированно отговорили меня от пиролизника.Главный аргумент и здесь с ними не поспоришь-сухие дрова.Нет сухих дров-нет пиролиза.В наличии в магазине у них было два ТТкотла:турецкие Демрад и Рима.Оба чугунники.Кстати,до этого другие люди убедили не брать отечественные чугунники,т.т. качество чугуна сильно хромает.Пришлось искать у буржуинов.Зашел в Будмен поглазеть на котлы,а там акция-скидка на Рима СФ5 760 гривен с бесплатной доставкой.Итого 9600 гривен с копейками.Потом заехал в вышеупомянутую фирму-они мне предложили еще дешевле.Смотрел у них Демрад Солитеч с електроникой и наддувом и Рима СФ4 с цепочкой.Мне больше понравился Рима,т.к. простой без электроники и ,главное,длина топки больше см на 10,чем у Демрада.У того где-то около 33см.Задавал вопрос насчет ТА.Они говорят,что вещь очень нужная для ТТкотла.Мощность котла порекомендовали снизить(я думал брать 30квт),т.к. холодных по-настоящему дней в году мало и все остальное время котел будет работать не в полную силу,а это не есть хорошо для него.Но все это будут просчитывать на месте.Спросил их,а как ,мол,можно сделать самому ТА.Ответили,что дешевле особо не будет,потому что я смогу сварить в основном только бочку кубической формы из листового металла,но ее может раздуть,а искать где-то кусок трубы от магистрального трубопровода.......В общем,на следующей неделе жду ихнего представителя в гости и буду заказывать ТТкотел с ТА.Потом опущу их в подвал и сделаю лестницу,так что уже что-нибудь крупногабаритное уже опустить в подвал не смогу.И пусть стоят до лета.Затем покупаю газовые котел,колонку и конвектор(ну нужен он мне:vo: )и пусть они мне собирают систему.Для этого у них есть все!
    Вот такие вот у меня новости.
    Удачи всем!
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите выбрать ТТ котел

    саме так і потрібно поступити. Енергія компактніше упакована в дровах, ніж її можна упакувати у воду. Тому краще менше дров.

    ось схема, але я її ще не випробував.
    [​IMG]


    тобто який акумулятор вам потрібно? Кращий критерій: щоб котел не потрібно було підгружати вночі. Тобто щоб у акумулятор можна було запасти достатньо тепла на цілу ніч. Потрібно знати витрати тепла вашого будинку, а не його площу.
     
  6. chernyak

    chernyak Новачок

    Повідомлення:
    6
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Глухов
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Вован 59
    Вот шаблон расчёта мощности отопления, а на счёт турка ябы не спешил. Позвоните Сюда вам помогут (http://vit-kiev.com.ua/?pid=glavnaja).
    Удачи!

    Шаблон.jpg
     
  7. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Відповідь: Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Я про розрахунок витрат тепла і наскільки вистачить ТА.
     
  8. Вован 59

    Вован 59 Новачок

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    11
    Адреса:
    Харьков
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    chernyak, Спасибо за наводку на сайт,правда я на нем уже был и там ,в подавляющем большинстве ,продаются пиролизники.Но дело в том,что эта фирма находится в Киеве,а я живу в первой столице и звонить,чтобы просто поговорить без "пощупать"это как-то.....
    Аргументируйте насчет подумать по поводу турка, пожалуйста.
    Да я уже и сам думаю,что надо расширять количество рассматриваемых моделей ТТкотлов.
    Удачи!
     
  9. chernyak

    chernyak Новачок

    Повідомлення:
    6
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Глухов
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Вован 59 я тоже живу не в Киеве а в Сумской области но мне это не помешало позвонить им и проконсультироваться по поводу выбора котла.
    У них есть не только пиролизники обратите внимание на Opop H430.
    А по туркам , от куда им знать про наши холода если у них круглый год курорт, узнайте сколько эти фирмы находятся на рынке (и на сколько их хватит?).
    И посчитайте мощность вашего отопления по шаблону!!!
     
  10. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    вийшло 64,4 у 15 рядку, що робити далі? Як заповнити 16? площа 250 кв.
     

Поділитися цією сторінкою