Помогите выбрать твердотопливный котел

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Вован 59, 14 вер 2011.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    штірліц, навіть якщо це вам наснилося - не радьте іншим такого. Вчадієте за 15 хв.
     
  2. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Напевно вже....вчадів.:-Dbeer
     
    Энки подобається це.
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    не думаю, Штірліц ще не хвалився своїм котлом (можливо я пропустив повз увагу)..
     
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Толщина линий не по ГОСТу.
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    штірліц, ви вже обзавелися власним твердопаливним котлом?
     
  6. Anjey217

    Anjey217 Бригадир

    Повідомлення:
    505
    Симпатії:
    154
    Адреса:
    Чернівці
    дуже схоже на слова торгаша
     
    Останнє редагування модератором: 24 сер 2014
    штірліц подобається це.
  7. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Подачу з вулиці краще організувати знизу

    Що надумав, варіанти:
    1. Поставити кілька пічок у кількох кімнатах.
    Плюси: автономність. Можна досягнути "Така собі кімнатка комп’ютерно –котельня. Де можна сидіти за комп’ютером з одного боку а з другого боку котел"
    Мінуси: таскати дрова до кожної пічки, тягнути окремі димоходи, слідкувати за всім, збільшуються витрати.
    2. Поставити один великий у кімнаті.
    Плюси: 100% ефективність, менший клопіт, дешевизна рішення.
    Мінуси: таскати дрова у кімнату (сміття), дим на розпалі або під час вкидання дров, великий булер займає багато місця, проблема розповсюдити тепло по всьому будинку оскільки один опалювальний прилад - десь буде спекота а десь прохолода, пожежна безпека і взагалі безпека бо малі діти.
    3. Поставити один великий у підвалі-цоколі. Схиляюсь до нього.
    Плюси: безпечно, надійно, безпроблемно, естетично.
    Мінус один великий: як доставити тепло в кімнати.

    Як варіант - пробити акуратні отвори з 1-го поверху у підвал Д100-125 під перестінками, поставити пластикові труби, кінці яких збиратимуться над булером і в них вмонтувати вентилятори Вентс наприклад. Ззовні буде видно лиш декоративні приточні решітки над плінтусами через які нагнітатиметься тепле повітря у кімнату. На другий поверх доведеться тягнути окремий канал, в принципі є де його сховати, і там зробити те ж саме. Або на другий поверх через сходовий марш запустити струмінь.
    Ще додатково потребуватимуться витяжні канали так само до підлоги у підвал, думаю їх можна без вентиляторів.
    Тобто повітря циркулюватиме з підвалу в кімнати і назад.
    Що робити щоб не вигорав кисень з "будинкового" повітря можна протягнути окрему подачу в піддувало ззовні, наприклад з продухів у цоколі.
    Ціна питання: булер 3-3,5т.грн, димохід у каналі 1т, вент.труби до 1т грн, енергозберігаючі вентилятори 200-300м3/год 500-600грн/шт, споживають до 20Вт, на 5 кімнат потрібно 5шт*600=3т.грн, вони споживатимуть 100Вт/год що в принципі дорівнює насосу котла. Роботу можна виконати самому оскільки особливої кваліфікації і знань не потребується. Тобто 8-10 тис. грн. Якщо замовити отвори спеціалістам з обладнанням вийде більш акуратно

    Це попередні підрахунки, можливо вистачить менш потужних вентиляторів, або використати 1 на дві кімнати. Також можна прилаштувати термодатчики і підтримувати Т на вказаному рівні. Що думаєте?
     
    Энки подобається це.
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    якщо ви таки відважились робити повітряне опалення будинку, тоді хочу зауважити, що булерян не призначений для конвективного опалення. Булерян - це джерело інфрачервоного випромінювання, конвективна складова там дуже маленька по відношенню до променевої складової передачі тепла.

    Потрібно спеціальний теплообмінник для відбору від диму тепла повітрям, стійкий до окислення.
    Температура поверхні такого теплообміннка має бути відносно низькою, щоб повітря не перегрівалось Робити якусь пневмосистему підмішування напевно треба буде.
     
    Пітон подобається це.
  9. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Чому ж, там вварені труби, і основною перевагою є конвективне опалення - булер’ян позиціонується саме як конвективна піч
    Я не бачив його вживу у роботі, як буржуйку, але судячи з відео стінки зовнішньої камери (через труби вона якби подвійна)не нагріваються настільки щоб бути ефективним інфрачервоним джерелом, основний акцент як я розумію саме на конвекцію

    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]


    З 1:10 хв принцип роботи



    Щодо додаткового відбору тепла з димоходу - була така думка, тим більше десь тут вичитав що прилаштували бочку і типу класно, але по-перше, це може бути тільки на розпалі бо коли булер входить в робочий режим то там немає великого горіння, а по-друге, зниження Т диму неодмінно скажеться на димоходові у вигляді дьогтю, конденсату і т.д. а це принциповий момент бо стандартний діаметр димоходу 120-150мм і забити його не складе проблем

    Про повітряне опалення колись давно мені розповідав чоловік що гільзував, але тоді я не надав значення, він казав що можна по периметру ділянки закопати каналізаційні труби і ввести в будинок, і тоді взимку повітря проходячи по трубах від тепла землі нагрівається з -20 до +, точно не пам’ятаю яка має бути довжина труб але в мене вистачало периметра, і це зменшить втрати тепла через вентиляцію бо з прочиненого вікна заходить -20 які в кімнаті треба нагріти, а влітку навпаки гаряче повітря від землі прохолоне і в охолодженому вигляді потрапить в будинок що й кондиціонера не потрібно.
    По суті ж немає різниці чи нагрівати радіатори, а від них повітря і через нього стіни, чи відразу повітря.
    Якщо зменшити у підвалі площу кімнати в якій стоятиме прилад то повітря прогріватиметься ще швидше

    До реалізації в мене ще далеко, просто продумую варіанти, дозріваю так би мовити:kozak: Але що притягує так це відносна дешевизна, простота і саме головне безгіморойність в експлуатації. Можна використовувати не тільки як резерв, а й паралельно з газовим, крім того булер всеядний
     
    Останнє редагування: 24 сер 2014
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    щоб передати таку потужність, яку генерує булерян, у приміщення через конвекцію - у нього конвективна площа повинна бути раз в 20 більша від теперішньої.

    ми тут на форумі говорили досить багато про булеряни. Це якраз найгеморойніший варіант опалення.
    Про опалення ним житла і не мрійте. Краще вже піч.
     

Поділитися цією сторінкою