Помогите выбрать твердотопливный котел

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Вован 59, 14 вер 2011.

  1. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    @Vasil77, молодець. я коли топив мокрим гіллям - було питання конденсату- вирішилось все просто- підняв газвікно, зменшив прозор на колосниках. так працює і тепер на всіх видах палива. конденсує після чишення 2 дні. ну не знаю, чи правильно сказати, що конденсує - зібрано за пів сезону 15 літрів рідини. не знаю куди її застосувати
     
  2. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    Ще один "найдешевший" котрий працюэ та виконує свою головну функцію. Так, дешевий котел не може бути доконалим, у плані якості спалювання, чи мати красивий та естетичний вигляд. Але ВІН ПРАЦЮЄ! і обігріває житло з мінімальними вкладеннями!
     
  3. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    @Vasil77, 100%
    у мене котел 3 та 4 мм. думав робити 4 та5 мм , для експерименту можна робити 3 внутрішню та 2 зовнішня рубашка. у порівнянні з 4-5 мм вага в 2 рази різнитиметься.
    припустимо, вага котла стане в 250кг, то можна не пошкодувати ні часу ні грошей для перевірки ідеї.
    якщо врахувати всі прибамбаси до котла по феншую, сам котел виходить майже задарма - насос, зворотний клапан та РТ ,+ кілька згонів + димар дорівняють та й перевищать ціну самого котла.
     
    Vasil77 подобається це.
  4. Владмир

    Владмир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.573
    Симпатії:
    7.923
    Адреса:
    Харьков
    Двойка не металл, мин 3
     
  5. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    @Владмир, водогрійна колонка Д400 толщина листа 1,5мм, внутрянка труба 2 мм.
     
    Vasil77 та WalterCV подобається це.
  6. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    @Erni, На вартість котла (не системи з нассосів труб, коменів...) впливає вартість ущільнювачів, токарні роботи, теплоізолятори, 3-4 шарові дверцята з модними гальванізованими ручками... що в купі з послугами посередників та нов.пошти тягне на чималу суму! Це майстер з"економив там де і я! Тонкі та легкі дверцята не потребують міцних точених петель. Роботу РТ замінить галузка чи гвинт, котрий утримає встановлене полження піддувайла. Так 3 ки метала хватить на 5-6 років(гарантовано та багато разів перевірено), за цей час котел остогидне та буде змінено на іншу конструкцію ( багато форумчан змінили котли з 6 мм та КЧМ після 2-3 річного користування!) Головне: не намагатись розганяти факел полум"я до температур 1000+С , тоді не прегоряє метал, котел не утворює накип у водяній сорочці, та не бути надто "економним" температура вихідних газів має бути біля 200С . НЕ БУДЬТЕ жадібні, економте на вартості котла і це вже чималі кошти.
    --- добавлено: 25 січ 2019 у 21:18 ---
    На початку сезону 2018- 2019 замінив та відреставрував кілька газових котлів "житомир", вони виготовлені з 2 мм сталі! Чудово відпрацювали біля 10 рків, та замінені по причині "хочу нового".
     
    Останнє редагування модератором: 2 лют 2019
    kolomiets1 подобається це.
  7. Малюк

    Малюк Прораб

    Повідомлення:
    822
    Симпатії:
    480
    Адреса:
    Сумская область город Тростянец
    Согласен почти совсем, кроме РТ, я его установил после второй протоки, потому как до закипания оставалось чуть чуть. А болтом сложно регулировать , сегодня одно топливо завтра другое. Даже если одно и тоже при растопке влажность одна ,а при догорании другая. Я бы без РТ не рискнул.
     
    pic16f887, полюс та Erni подобається це.
  8. gjkzr

    gjkzr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.677
    Симпатії:
    1.698
    Адреса:
    Украина
    На каком котле проверено . На обычном еще может и прокатит . А вот на шахтном очень сильно сомневаюсь .Интересно как было проверено если о шахтном котле вы узнали наверное года 3 назад .
    Сколько не вскрывал котлы никогда не видел накипи . Там как правило почти идеально чистый и гладкий металл.
    Экономия на необходимом вылазит головной болью при эксплуатации .
    Три дня назад был у одного такого экономщика . Лужа конденсата , сопли из смолы , запах соответствующий из зольника . И это при абсолютно сухом бункере и ТО . Через 15 мин все было в норме . А всего то было забитый дымоход и 4 м вместо 6 м на дымоходе Цена экономии 1300 грн , Думаю не стоило оно того .
    Любой вариант имеет право на жизнь . Но рекламировать и советовать такое не стал бы
     
    Yanuwevsky подобається це.
  9. полюс

    полюс Прораб

    Повідомлення:
    557
    Симпатії:
    457
    Начал поглядывать на барометр, и действительно, в мороз при низком давлении может хуже набирать, держать Т, чем в оттепель при высоком атмосферном давлении.
     
  10. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    я котлов не вскрывал, а ремонт СО делал- тоже все трубы чистые, без отложений были.
     

Поділитися цією сторінкою