Помогите выбрать твердотопливный котел

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Вован 59, 14 вер 2011.

  1. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Воздуховоды для подогрева воздуха входящего в котел. Шамот- воздуховод- базальтовый утеплитель. Ещё одно предназначение воздуховода- отделить водяную рубашку от шамота. Пока это ещё только мысли. Если можно скиньте чертеж, может что для себя проясню.
     
  2. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Я зробив тандир з червоного кирпича - він рік не витримав - після перших протопок почали тріскатися кирпичі, чим далі тим гірше воно все виглядало - пройшов рік і розібрав я залишки тандиру.
    В котлі я думаю також червоний кирпич не дуже довго витримає.

    Отправлено с моего Redmi 3X через Tapatalk
     
    Дмитрий ДАР та onyx_75 подобається це.
  3. onyx_75

    onyx_75 Інженер

    Повідомлення:
    694
    Симпатії:
    572
    Вот можее скачать нашел ссылку https://vmasshtabe.ru/mashinostroen...-i-mehanika/kotly/shahtnyiy-kotyol-12kvt.html
     
    Алекс Иваныч подобається це.
  4. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
     
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    bogdansv подобається це.
  6. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Я розбирав стару пічку (для дров) і димар від газового котла - якось склав всі кирпичі до купи - тепер хз де який. Я не розбираюся де вогнетривкий де ні (пічка ж полюбому мала вогнетривкі), так я повибирав кирпичини з нальотом сажі (думав то вогнетривкі) і з них склав тандир - виявилось звичайна червона цегла.

    Отправлено с моего Redmi 3X через Tapatalk
     
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Вся червона - звичайна невогнетривка. В печі просто зазвичай не буває температур вище за 870 град. Там де буває, там кладуть шамот.
    А в тандирі може бути температура 870 град.
     
  8. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    У меня в тандыре 100 % невогнетривкий обычный красный кирпич, только нормального качества. А зачем в тандыре 870 грд.?, понимаю что может быть и больше 870, но зачем? Мы ведь не "в теме про тандыр".
     
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    У @bogdansv, в тандыре кирпич выкрошился, бо прокалялся. В печах такое бывает редко. В котле такое точно будет.
     
  10. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    А я не думаю, я маю в шахті свого котла 5 червоних цеглин. Слугують вони більше року. Так мають кілька тріщин, але те не впливає на роботу. В тандирі цегла контактує з полу"мян, відбувається перегрів, в шахті відбувається газифікація, робочі температури трохі нижчі.
    Як і писав на вибір цегли впливає фактор теплоємності. У разі використання шамоту буду змушений встановлювати захист з базальтової вати з покриттям з бляхи, використавши червону цеглу я сподіваюсь не досягнути критичних темератур на зовнішніх стінках котла ( в цегляних грубках чудово співіснує вогнеупор з червоною цеглою! та служить десятиліттями).
     
    Алекс Иваныч подобається це.

Поділитися цією сторінкою