Проточный эл.водонагреватель

Тема у розділі 'Водонагреватели', створена користувачем NASHATILUS, 3 вер 2011.

  1. NASHATILUS

    NASHATILUS Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Киев
    Назрел вопрос установки в квартире эл.водонагревателя. Частые отключения горячей воды уже надоели и греть "кастрюльки" чтобы помыться уже не интересно. Накопительный бойлер поначалу рассматривался. Но т.к. им пользоваться буду не часто, а места он занимает много - решил от него отказаться. Плюс обслуживание. Остановился на проточном нагревателе. Перечитал на форуме темы, смотрел российские форумы, но так и не нашёл для себя ответа: что выбрать? Россияне для себя выбрали "Протон" (выпускают в Челябинске). мощность 5 кВт, но для одной точки принять душ вполне достаточно. Цена демократичная и отзывы положительные. У нас в Киеве я не нашёл этого чуда. Предлагают (на форумах) замену: AEG (MP 6, MT 46), Stiebel Eltron (DL 45E, DL 60E), Electrolux (серии SMARTFIX, MINIFIX). Категорически отрицательно отзываются о Термексах, Полярисах и даже Атморах. Предполагаемая мощность до 7 кВт (будет отдельный кабель и заземление...), кол-во желающих покупаться и качество душа тоже не оговариваем. Вопрос в другом: :)кто сталкивался с этими производителями и кого посоветуете выбрать? Особо интересует Stiebel, т.к. у них широкий выбор моделей. Что предпочтительней: гидравлическое управление или электронное? Класс защиты 24 достаточный для ванной или всё же нужен 25? :Hi:и ещё: просьба писать по существу вопроса. На страничке и так достаточно абстрактных рассуждений, а полезной информации процентов 20. Спасибо заранее
     
  2. SanyCD

    SanyCD Бригадир

    Повідомлення:
    866
    Симпатії:
    219
    Адреса:
    UA
    На этот вопрос лучше всего отвечает подпись Voyutichi



    5квт мало для душа.

    п.с. А ваша проводка потянет эти 5-10квт единичной нагрузки??? Мало места? Это хрущевка с газом?
     
  3. NASHATILUS

    NASHATILUS Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Киев
    Проводку и зазамление буду тянуть отдельно, на щиток. с установкой автомата. отдельная точка питания для нагревателя. про то, что мало 5 кВт для принятия душа я тоже читал. но практика показывает обратное. и жизненный опыт наших российских соседей. 4л/мин вполне достаточно. мне не нужно набирать ванну и пользоваться обогревателем я буду только когда отключают горячую воду, а это не так часто происходит. поэтому держать в квартире бочку на 50-80л и обслуживать её не вижу смысла. вопрос с выбором в пользу проточника решён. :Hi: не могу пока определиться с производителем. лишних денег никогда не бывает, но и переплачивать за имя тоже не хочу. если кто-то может подсказать что-то конкретное по производителям - буду признателен.
     
  4. gorar

    gorar Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    19
    Я собі встановив проточний нагрівач польського виробництва Biawar Kaskada+ 24kW 380V управління гідравлічне 4 рівня автоматичне регулювання 3 рівня ручне
    спочатку купив потужністю 12кВт для душу нормально (холодної води не домішувати), а от на ванну таки маловато. потім докупив окремо як запчапстину тен на 24 кВт задоволений повністю для ванни підключається потужність 16кВт літом зимою 20-24кВт вартість на той час (4 роки тому) 200зелених + 3 роки тому тен 100 зелених

    Так як на даний момент маю практику з використанням такої техніки то можу дати поради:
    1. проточний нагрівач не любить частого включання (відкрив-закрив кран)
    2. проблема з накипом нікуда не дівається а навіть робить більші проблеми ніж в бойлері (при установці треба передбачити можливість регулярної промивки тена від накипу)
    3. на мою думку електронне управління краще: є можливість задати вихідну температуру, навіть при малій потужності тена є такі нагрівачі що електроніка обмежує проток води щоб вона встигла нагрітися до заданої температури (зараз собі планую зробити електронне управління своїми силами)

    на рахунок 5-7 кВт точно буде мало вас врятує тільки можливість зменшити проток води при максимальній потужності тоді вона встигне нагрітися до потрібної температури, або брати з електронним управлінням протоку.
    те що написано 4 л/хв то є добре але там є маленька приписка: дельта Т 20-25 градусів, тобто якщо вода в водогоні 15 градусів то на виході буде 15+25=40 - нормально а якщо 5 ... то вийде 30 а це вже трохи маловато напено
     
    Petko, SanyCD та Voyutichi подобається це.
  5. МастерСАН

    МастерСАН Інженер

    Повідомлення:
    790
    Симпатії:
    689
    Адреса:
    Украина, Киев
    Снимокрр.PNG

    Интересно, можно сделать проточный водонагреватель самому , например, с таким вот датчиком потока. А то эти дешевые датчики потока на герконах, магнитиках какие -то ненадежные..
     
  6. gorar

    gorar Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    19
    Зробити звичайно що можна, але от з датчиком протоку дійсно треба задуматись. Даний варіант - це звичайне реле яке спрацьовує від протоку води. На мою думку потрібно крім цього ще знати швидкість протоку щоб подати відповідну потужність на тен. Або іншим шляхом: потужністю регулювати температуру води на виході.
     
    Petko подобається це.
  7. МастерСАН

    МастерСАН Інженер

    Повідомлення:
    790
    Симпатії:
    689
    Адреса:
    Украина, Киев
    Потужність постійна- 10 квт, її не змінити. Температура змінюється зміною протоку води.
    Це Термекс, ТЕН там нормальний по якості. А датчик протоку ненадійний.
     
  8. gorar

    gorar Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    19
    Ненадійний це який? Який його принцип дії?

    В старіших апаратах стоять гідравлічні датчики які базуються на протоку рідини через завуження, перед та після завуження підключаються капіляри які йдуть до мембрани по різні боки. Коли протоку немає - тиск на капілярах одинаковий, мембрана в вихідному положенні. Коли є проток тоді виникає різниця тисків яка вже тисне мембрану з силою пропорційною до швидкості протоку.

    п.с. 10 кВт таки маловато для проточного нагріву води, такий варіант хіба для підігріву, або настільки зменшувати проток щоб температура була комфортна, правда з крана тоді буде як з носа капати ;). На базі такого тена хіба робити невеличкий бойлер із швидким нагрівом (порівняно із звичайним), або електро-котел.
     
  9. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Маю практичний досвід експлуатації лише одного проточного нагрівача.
    https://krainamaystriv.com/threads/23620/

    Що до малої потужності.
    Далеко не у всіх підведені 3 фази.

    Іноді потужність буває зайвою.
    Віддаю перевагу нагрівачам як мінімум з двома тенами. Які можна включати в різних комбінаціях. Приблизно - як конфорку електроплити. Як мінімум 3 режими роботи, якщо тени - різної потужності. 1-й тен, 2-й тен (обидва окремо) та два разом.

    Температура може також частково регулюватись насадкою для душу, а також розбірним/нерозбірним аератором. Там є різні режими. З різними тиском і потоком води.

    Як раз сьогодні купався під душем з мого нагрівача.
    Так там якась проблема. Можливо змішувач іржею забився.
    Малий тиск/потік води на виході змішувача. Тобто холодної води.
    Схема: холодна вода - змішувач - шланг від душа - нагрівач - інший шланг для душа нагрівача.
    Так от. При такому тиску малому 5,5 кВт потужності я довго витримати не можу - гаряче. Насадка для душу в мене також економна. Тобто створює тиск, але потік води невеликій. Це та сама, що входила в комплект нагрівача. І насадка моя вже стара, пластикова. Режими не перемикаються. Тобто постійно в одному. Можна шуруп/гвинт затягнути. Але це ненадовго. Хіба що краплю клею. Або ще які хитрощі.

    В мене зараз 12-й поверх. Холодна вода в трубі трохи нагрівається. Якщо стоїть. На початку душа 3,5 кВт достатньо. Потім вода стає холоднішою, тоді я вже вмикаю 5,5 кВт. Поки намилююсь - можу вимкнути взагалі або перемкнути на меншу/мінімальну потужність. Воду також при цьому відкручую/прикручую.
     
    Останнє редагування: 12 бер 2016
  10. vashbot

    vashbot Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    0
    Підбираю проточний водонагрівач. Пропонують електродний. Зовсім не розумію принципу роботи . Порадьте будь ласка
     

Поділитися цією сторінкою