Определяем где вода и роем колодец!

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем Grademax, 18 бер 2011.

  1. NickVM

    NickVM Бригадир

    Повідомлення:
    119
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Буковина
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Доброго Дня!
    А якщо кожен ранок роса, вона не впливає на якість результату пошуку?

    І якщо в нас підземні води, правда у нас похило, хата знизу, хіба що десь на вищому місці шукати?
     
  2. Jonny

    Jonny Новачок

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Вінниця
    Так, Вінницький район, але на його межі, тій що блище Липовця.
    У всі сусідні копанки вода заходить з річки... я ж хочу щоб моя наповнювалась з джерела. Ціль копанки - для поливу городу. Тобто невелика така десь 1,5 на 2 м... хоча можливо згодом можна буде розкопати... розводити карасів, чи хочаб скупнутися в жаркий день. Але то не зараз.
    Грунт у сусідніх копанок на глибині 1-1,5 метра земля(чорнозем чи я як там), тобто не глина. Біля річки вона мабуть десь трохи глибше, може на рівні 2-2,5 метрів
    Криниця у нас є, як і у всіх сусідів... однак всі будівлі по вулиці знаходяться на верху пагорбу, чи яру, якщо так можна висловитися.. а річка тече відповідно у низу.
    Можливо моє питання занадто тупе... здавалося копай і не мучся. Однак я хочу наповнення моєї копанки саме з джерел(ключів), а не з річки як я уже писав. щоб не бути залежним від її рівня води. Намагався пояснити ситауцію максимально детально, хоча розумію що цього занадто мало.
    Дякую всім хоч за якісь відповіді. =)
     
  3. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Роса допомагає.
    Але грунтові води значно глибше копанки і рівня річечки. Тут або насос або вода із тієї ж річечки. Я би радив не морочитись і просто зробити басейн із наповнюванням із свердловини. І вода не залежна і вода чистіша. Хоч карасям, хоч господарям. А полив то тільки очищення і зміна води щоб не застоювалась.
    Тим більше що басейн можна побудувати вище городу і біля хати. Полив буде самовиливом. Без енерго затрат особливих.

    Добавлено через 2 минуты 18 секунд
    Підземні води майже не залежать від поверхні. Шукайте там де Вам хотілось би мати криницю. При відсутності - по всьому наділу. І вже по наявності вирішувати що робити і де саме робити.

    Добавлено через 3 минуты 35 секунд
    Напиши яке село. Подивлюсь в архівах що там за зрізи та які води є.

    Добавлено через 3 минуты 33 секунды
    Нормальні питання, земляче, не переймайся. Наповнюватись копанка із джерела то буде але рівень буде значно нижчий ніж у тій же річці. Це у випадку що там дійсно є тиск підземних вод. Але криниці, що працюють на тому ж принципі, з кожним роком втрачають той рівень. А чи не одержиш ти в кінці здорову, пусту яму?
     
  4. Jonny

    Jonny Новачок

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Вінниця
    Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    село Олександрівка, Вінницького району
    ось трохи дещо позначив:
    [​IMG]

    надіюсь пустої ями не буде... дивлячиь на копанки сусідів, яким уже по 10 років.
     
  5. NickVM

    NickVM Бригадир

    Повідомлення:
    119
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Буковина
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    У нас в криниці вода на другому кільці, досить того що вона підшкірна, та ще й поклали "хороші" люди друге кільце криво, і з щілини тече вода. Лиш пройде дощь, як вода стає каламутною. Фільтр я міняю десь 2 рази на місяць. От і маю наміри другу копати криницю.
     
  6. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    По записам.
    В архіві свердловин радянських часів у вас свердловин немає. Значить будували місцевим коштом, господарство документацію не зробило. Ну то таке.
    Води підземні є. Перші, підшкірні на глибинах від 3-4 метрів до 15-ти. Далі, місцями, на 50-60. На 70-80 граніт. В граніті є сколи і тріщини. Переважно граніт не монолітний.

    Що до копанок.
    Хто Вам сказав що в тих сусідів джерела? То просто збір води із річечки. Вода стояча, підшкурна. Ну як звичайно в копанках. Тож не треба нічого шукати копайте де Вам зручно.

    Добавлено через 3 минуты 35 секунд
    У новій буде те саме. По коштах свердловина буде не дорожчою і дасть можливість пройти підшкурку і дістати щось більш чистіше та надійніше. Я би не копав криниці в місцях де так близько вода.
     
    3 користувачам це сподобалось.
  7. Jonny

    Jonny Новачок

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Вінниця
    розкажіть цікаво

    А де ви дивились? Можливо є ссилки в інтернет?
    А що взагалі про граніт, як він впливає на воду

    Дякую за відповіді
     
  8. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Re: Определяем где вода и роем колодец!

    А ключ від квартири не треба? Ну там де гроші лежать за класиком. rofl

    В неті не має. То довгі роки практики і записів. Не тільки своїх. :-[ Тієї інформації що вже Вам дав достатньо для прийняття рішення та буріння\копання.

    Монолітний Граніт води не пропускає і є добрим водоупором. Тріщиноватий граніт прекрасно проводить воду. Очищає та насичує корисними іонами і мінералами. Вода холодна і кришталева. Водоноси бувають як над гранітом (монолітним) так і під ним. В любому випадку це проблема буровикам та вашим коштам.

    Ось опис свердловини де граніт 6-8 метрів. http://krainamaystriv.com/showthread.php?t=6681&page=11

    №107
     
  9. NickVM

    NickVM Бригадир

    Повідомлення:
    119
    Симпатії:
    105
    Адреса:
    Буковина
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    А що ви скажите про забивання скважини-голки?
     
  10. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Малий об'єм води і проблема із тією ж підшкуркою. Голка бере ту ж саму воду що й криниця. Глибше 10 метрів води не витягнеш.
     

Поділитися цією сторінкою