Определяем где вода и роем колодец!

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем Grademax, 18 бер 2011.

  1. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Та то Ви вже до слів причипились. Яка різниця? Звісно мова про водонос що заслуговує уваги. тобто той що з якого можна взяти воду. А що там, пісок чи ракушки суттєво на технологію криниці не впливає.
    Для криниці то теж важливо якщо через нього проходити. А так як через плавуни кільцями не проходять то теж товщина нікого не цікавить. В мене були плавуни від 10 см і до 22 метрів. То що. Для свердловини то зовсім не проблема.


    Та може.....))))) Тріщини в граніті заповнені відсівом. Був такий.... Вода що кристал. Тріщина шириною в пів метра. Ну то скоріше виняток.


    Дубове дно панацея від замулювання мілким та більш крупним але пливучим плавуном. То як взуття по погоді. Тільки на місці можна визначити чи воно потрібне. А що з колбою спірного? Вода, при русі до водозабору, виносить мілкі фракції а крупні затримуються фільтром утворюючи такий собі природній фільтр. Хороша "колба" збільшує приток в декілька разів. В свердловинах це добре видно і легко заміряється. В криницях теж саме тільки довше та важще виміряти\утворити.
    В крайньому, я ще не зустрічав.....)))))))))


    Ні. Найкраший ефект від мотузки на глинах і на бідних\тоненьких та не потужних плавунах. Глибина не важлива. Я розумію що це додає клопоту копальникам тому і не роблять так.

    Добавлено через 10 минут 32 секунды
    Я не копаю криниць.... )))))
    Помпи самі різні. Від мото до фекальних насосів. Я чистив фекальником. Спочатку опустив насос без шланги із П подібною трубкою на виході. Він розбовтав весь намул потоком води. Потім підняв, надів пождежний шланг, і все відкачав на зовні. Так повторив декілька раз. Це в старій криниці так балувався.... Помогло. З пів метра намулу, що був на дошках, вичистив.

    http://www.prom-nasos.com.ua/ukr/pumps/drain_and_sewage_pumps/sanitary_pumps/ От щось типу того.
    Що з того що в мене є насос і шланг... Як Вам його дати? Далеко до Вас.... То вже десь там, по місцю треба дивитись... Головне щоб потужності вистачило підняти добре мутну воду на поверхню.

    Добавлено через 6 минут 28 секунд
    Варто також додати що ефект від докопування\чистки криниці зовсім не значний та короткочасний. Якщо вода почала пропадати то варто не витрачатись на ці маніпуляції а одразу подумати про свердловину.
    Докопати, а саме посадити кільця що вже намертво затиснуті із часом, майже не можливо. Опускання в середину кілець меншого діаметру то ще більший "розвод". Толку мало. Так що добре подумайте, панове.
     
    1 людині також подобається це.
  2. Invaider

    Invaider Майстер

    Повідомлення:
    47
    Симпатії:
    39
    Адреса:
    Львівська обл.
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    може для кого буде цінним (всюди реклама.. але можна з ролика зрозуміти принцип виготовлення бурової установки власноруч):
    (свердловина своїми руками до 50м)
    [MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=WYK8aehe3R0[/MEDIA]
    [MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=x3kHs4rEORs&feature=related[/MEDIA]
    [MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=6ryN7ZIR1Bs&feature[/MEDIA]

    вкінці цього ролика є як вони трубу пластикову штукують і в свердловину опускають:
    [MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=qxqtv27V_T0&[/MEDIA]

    облаштування свердловини:
    [MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=9w5NKwsIIrE[/MEDIA]
     
    1 людині також подобається це.
  3. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Скажіть,будь ласка,ви за своє життя копали криницю,чи приймали участь в цьому процесі..
     
  4. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    І копав, і приймав.
     
  5. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Багато замовників хотіли б в криниці (особливо коли глибина криниці-15-19 м) пробити свердловину ....Що ви підкажете по цьому питанню..?:Hi:
     
  6. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    А що тут можна підказати. Всі у кого пропала вода першим ділом хочуть в криниці. Вся розводка звідти вже є.
    Друге діло чи є сенс лізти до пустої криниці. Був випадок коли пару ударів стакана відкрили водонос і наповнилась криниця. Були і зовсім безводні місця. Де потрібно було бурити до 50-60метрів.
    То все строго індивідуально потрібно вирішувати. Якихось загальних порад не має.
     
    Зазор подобається це.
  7. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Я так думаю , у Вас є що підказати...Та й думаю багатьом ФОРУМЧАНАМ було б цікаво почути Вашу думку ,а ще було б цікаво послухати про сам процес буріння свердловин..А щоб ще було фото ,чи відео...:Hi:
     
  8. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    То це багаточасові лекції. Фото десь є. Вам фото буріння в криниці?
    А поради то краще по конкретних питаннях. А то "процес буріння" то дуже широко.
     
  9. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Дуже було б цікаво,побачити весь процес буріння свердловини,і усно і якщо можливо фото чи відео..Я так зрозумів - ви " канатник",ударно-канатне буріння..Про себе,що б не було "непоняток" ...Чому цікавлюсь.. Маємо десь за 18 років викопаних понад 2000 криниць..,номер телефону за цей час не змінювався ні разу...(Ця інформація не для реклами) . Зараз ми займаємся трішки другим профілем робіт,хоча періодично буває копаємо криниці....Як для мене ,процес буріння -особливо цікавий,особливо УКБ...Поділіться ,будь ласка,з ФОРУМчанами ,якщо є звичайно бажання,процесом буріння свердловини..Я думаю,буде багатьом цікаво,і мені в тому числі..beer:Hi::Hi:
     
  10. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    [​IMG][/url][/IMG]

    Ось так центруємо обсадні труби.

    [​IMG][/url][/IMG]

    А це в криниці. Тоді були "піймали" глиняний клин. Прийшлось демонтувати 30 метрів колони і по новому опускатись.

    [​IMG]

    Ось такий фільтр.

    Добавлено через 15 минут 16 секунд
    [​IMG]
    А ось тут зібрався суботник. Мисливці вирішили зробити свердловину в інтернаті. Вишку зібрали із чого було. Блочок, трос, желонка і грузи. Ось і весь інструмент.... :-D Правда робочої сили з півтора десятка крепких хлопців....:-D

    Водичку дістали і пропустили.

    [​IMG]
     
    2 користувачам це сподобалось.

Поділитися цією сторінкою