Определяем где вода и роем колодец!

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем Grademax, 18 бер 2011.

  1. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    А откуда такая категогическая самоуверенность??
     
  2. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Із життя. В нинішньому сезоні 99% свердловин на подвір'ях із криницями викопаних "майстрами" в місцях показаних господарем. ))))))))))
     
  3. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Я видел десятки скважин,пробитых майстрами ,в которых вода насыщена железом и сероводородом...Сказки что,чем глубже скважина ,тем чище вода-это для несведущих...И не не стоит так ,извиняюсь,херить колодезников,....Тампонаж ,бурение в одну колонну...Зачем эти расходы.!!!А потом "викопаних майстрами....
     
  4. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    А яким чином якість та склад води залежить від буровиків? :) То від Бога. Що дав то є. І потім- свердловини, виконані за повним дотриманням технології таки трапляються часто. А ось криниць вже не має. Всі, повторюю, всі нові криниці із порушенням правил будівництва. От звідси і іронія. Не має тих майстрів що уміють і знають. І також криничний бум вбиває екологія і глобальне зменшення води.
     
  5. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Вибачте,а при чому тут ВСЕВИШНІЙ...?? На скільки я знаю,у буровиків є карти глибин(по регіонах),є рамки ,Г-образні електроди..І бажання щоб свердловина була б як можна глибша..
    Будь ласка ,більш детальніше..Я ні в якому разі нічого не рекламую,я не хочу ніяких протистоянь,просто цікаво почути думку від досвідчених людей...:Hi:
     
  6. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Бог створив землю, воду і все навкруги. І водоноси теж він створив. Мінеральні, лікувальні, смердючі, шкідливі. Всі створив. А вини буровиків в тому що вода не така не має. Що тече те і дістаємо. ))))))))))


    Не має. То все здогадки.


    Про криниці? То писати багато. Якщо трішки почекаєте як появиться час то із задоволенням опишу технологію.
     
    1 людині також подобається це.
  7. курц

    курц Майстер

    Повідомлення:
    147
    Симпатії:
    69
    Адреса:
    Винницкая обл
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    І так. Криниці бувають трьох типів. До плавуна. В плавун. І через плавун.
    У нас всі тільки до плавуна. Не має спеців котрі б уміли проходити кільцями через плавуни.
    А в такому варіанті вода наповнюється за рахунок надлишкового тиску плавуна\водоноса. Як тільки тиск падає вода зникає. А тиск падає з багатьох причин. Це і вирубка лісу в Карпатах, криниці сусідів, засуха і тд.
    Перше кільце потрібно обмотувати товстим, конопляним мотузком. Він працює як зівнішній провідник\фільтр води. По ньому вода вільно рухається до другого стику між кільцями.
    Також сучасні майстри поняття не мають що таке намивка "колби", або "лінзи". От чому в старих криницях вода знижує рівень в той час коли в нових пропадає повністю? А тому що за десятки років вода промила собі "дороги" в водоносі. Раніше всі вулицею брали воду із однієї криниці от і був потік. Не швидкий, як із насоса, але обємний. Що і утворювало у водоносі так названу "колбу" із крупного піску що добре пропускає приток.

    Сучасним майстрам не вигідно робити раз і на завжди. Докопування дорожче ніж будівництво по новому. Та й тягати за собою дорогу болотяну помпу ні хто не хоче. А без відкачки то копання тільки до помокріння. Тобто до самого краю початку водоноса. Трошки сонечка і води не має.

    А загалом поверхневі водоноси не можуть вже забезпечити потреби людей у воді. Вони не потужні і не безкінечні. А потреби то ростуть як на дріжджах що день.

    Ось і вимушені люди переходити на більш глибші водоноси. А то вже тільки буріння. Шкода що в бурінню майстри не кращі за копачів і з часом водоноси що глибші теж будуть знищені..... І буде це не в далекому майбутньому....
     
    4 користувачам це сподобалось.
  8. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Хочу і я добавити в цю тему своїх 5 копійок..

    Різновидностів пливунів є стільки,як у чукчів різновиднстів відтінків снігу..Глинисті,суглинисті,пливуни з піском різної фракції-від крупнозернистого до дуже дрібного (пилеватого) піску,...Також є активні і пасивні пливуни,залежно,в основному від пори року...Є ще такий фактор як,товщина пливуна..Пливун не може бути безрозмірним,а взагалі ,пливун це водонасичений шар піску різної товщини ...і бажано щоб його структура була приближена до крупнозернистих фракцій...
    Це також дуже спірне питання-все залежить від місцевості,від структури водоносного пласту,це практично та ж історія про легендарне "дубове дно",яке є панацеєю від пливунів всіх різновиднстів..
    Не всім ,вибачте...
    Щось мені трішки в в цьому питанні не зрозуміло..Подібний варіант можливий тільки в якійсь одній місцевості,і напевно там,де в важкому грунті(камінні)копають криничку в шість метрів як мінімум два місяці... А взагалі дуже цікаво почути як займаються цією справою в других областях,за що щиро вдячний!!:Hi:
     
  9. Vudracom

    Vudracom Прораб

    Повідомлення:
    1.090
    Симпатії:
    238
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    курц, на рахунок болотяних помп - розкажіть детальніше про них а саме які ви мали змогу використовувати, і де їх можна було б взяти на прокат для чистки криниці. Бо на наступний рік скоріш за все така робота передбачається у себе.
     
  10. NEMAN

    NEMAN Інженер

    Повідомлення:
    864
    Симпатії:
    1.027
    Адреса:
    Б Ц
    Re: Відповідь: Определяем где вода и роем колодец!

    Інколи використовуємо,хоча це питання я не підіймав,..Чисто технічне питанння-дренажний насос(365л/м),1800 ВТ...Гумовий шланг-прототип пожежному....
     

Поділитися цією сторінкою