Козел - пристрій не тільки для пиляння дров

Тема у розділі 'Ручной инструмент', створена користувачем I.Cherry, 16 бер 2011.

  1. I.Cherry

    I.Cherry Інженер

    Повідомлення:
    803
    Симпатії:
    799
    Адреса:
    Ужгород
    Сьогодні мав пів дня вільного. Вирішив зробити козла.

    Пряме призначення козла - для пиляння дров, а ще має бути універсальною підставкою для столу, для мангалу.

    Без зварювання не обійшлось. Він повинен займати мінімум місця коли не використовується.
    Ну ось що получилось - дивіться фото. Ще треба доробити деякі елементи.

    Варив як завжди, зварювальних робіт було не багато. Подібне робив колись і з звичайним трансформаторним китайцем на 160А. Там взагалі важко було - 5хв. вариш - годину перекур.

    Ну так от - варив електродами 3мм і навіть натяку не було на те щоб відключився апарат. Повітря із зовні йшло холодне. Таке враження, що при тому струмі, що виставив (приблизно 100-120А), то для нього взагалі нічого не варте. Напруга в мережі 210В, під час варіння абсолютно ніякої реакції побутових приладів на це дійство не спостерігав, навіть УПСи біля компів не переключались - це їз слів дітей.

    ===============================================

    Чуть було не забув сказати вагомий недолік, що сьогодні виявив - дуже короткі джгути - по 1.5м. Дуже не зручно працювати, якби ще по 1 метру добавити, то було б саме те що треба. Так, саме ще по 1м, а не більше, бо треба враховувати, що це інвертор - кожен дріт як індуктивність, можна переборщити і буде передавач.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ще пару кадрів як козла зробив :-D
    На задньому плані видно оранжевих китайців. Скажу вам, що я ними хіба що цвяхів не забивав. І нічого їм не робиться.
    Це товар відомий всім, акційний із Нов.Лінії.

    [​IMG]

    [​IMG]
     

    Вкладення:

    • козел01.jpg
      козел01.jpg
      Розмір файлу:
      149,2 КБ
      Переглядів:
      1.530
    • козел02.jpg
      козел02.jpg
      Розмір файлу:
      110,1 КБ
      Переглядів:
      1.413
    • козел03.jpg
      козел03.jpg
      Розмір файлу:
      78,7 КБ
      Переглядів:
      1.424
    • козел04.jpg
      козел04.jpg
      Розмір файлу:
      97,3 КБ
      Переглядів:
      1.406
    • козел05.jpg
      козел05.jpg
      Розмір файлу:
      146 КБ
      Переглядів:
      1.411
    • козел06.jpg
      козел06.jpg
      Розмір файлу:
      156,3 КБ
      Переглядів:
      1.431
  2. I.Cherry

    I.Cherry Інженер

    Повідомлення:
    803
    Симпатії:
    799
    Адреса:
    Ужгород
    Re: "Колел", чи станок для пиляння полін на дрова :)

    Я б її по другому назвав би. Наприклад, козел, як пристрій універсальний - не тільки для пиляння дров .:-D

    Козел - це не тільки п'ять зварених труб, це оОГОоо!
     
  3. 7351

    7351 Прораб

    Повідомлення:
    716
    Симпатії:
    383
    Адреса:
    Донецк, Украина
    Re: "Колел", чи станок для пиляння полін на дрова :)

    Если сверху поставить металлическую столешницу - будет столик для сварки или верстачок, складной и т.д.
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: "Козел", як пристрій універсальний..не тільки для пиляння дров

    Справа в тому, що тема такого станка (його конструкції) мене цікавила це з того часу, коли батько заставляв (:-[) допомагати бабці заготовити дров на зиму.

    Що характерно, теперішній варіант станка (показаний на фото автора) нічим принципово не вдосконалений у порівнянні з станком, який був у моєї бабусі.

    Тому я ризикнув запросити вас для такого собі академічного підходу до "козло"будування. Кращі ідеї можна буде застосувати на практиці.

    Перша незручність у користуванні стандартним козлом - це проблема "останнього поліна", коли заготовка зменшилась до меншого розміру між власне ріжками.

    Тоді, щоб розпиляти до кінця (а це ще два розпилювання) потрібно напружено утримувати заготовку між двома ріжками лівою рукою, коли правою ми тримаємо пилу. Ця ж проблема ще більше загострюється, коли ми пиляємо ланцюговою пилою, так як пилу ми тримаємо вже двома руками. Тут для оперативності потрібен помічник. Помічником може бути людина, або якась механічна конструкція.
    Що скажете про конструкцію такого помічника?

    Добавлено через 3 минуты 39 секунд
    А це вже друге питання для обговорення козла.
     
    1 людині також подобається це.
  5. I.Cherry

    I.Cherry Інженер

    Повідомлення:
    803
    Симпатії:
    799
    Адреса:
    Ужгород
    Re: Відповідь: "Козел", як пристрій універсальний..не тільки для пиляння дров

    Забув показати. Я для цього зробив такий собі підкозлячник, або міжкозлячник - два роги що фіксуються і можна пересувати вздовж між основними рогами. Його легко можна як вставити (монтується одним махом - без гайок і болтів), так відкласти в сторону. Зроблений так, що зовсім не заважає пиляти довгі поліна. Якщо останнє полінобуде мати мінімальні розміри, то він свою роль виконає - той підкозлячник :-D
    Прийде субота - у мене вихідний - змонтую і покажу.
    Десь я це видивися. Точно не памятаю де.. але
     
    3 користувачам це сподобалось.
  6. Анатолич

    Анатолич Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.957
    Симпатії:
    689

    Вкладення:

    Дед Хоттабыч, laabur та stol1ar подобається це.
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: "Козел", як пристрій універсальний..не тільки для пиляння дров

    Це "чемоданний варіант" козла? Саме це є друге питання обговорення - мобільність+компактність.

    Добавлено через 1 минуту 15 секунд
    Не підходить, конструктор явно не знає потреб користувачів козла.
     
    1 людині також подобається це.
  8. Анатолич

    Анатолич Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.957
    Симпатії:
    689
    Re: Відповідь: Re: "Козел", як пристрій універсальний..не тільки для пиляння дров

    Та я не до нього, я до вас, це ж вас цікавило питання "останього поліна".
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Козел", як пристрій універсальний..не тільки для пилян

    З фотографії можна судити, що для вирішення "проблеми останнього поліна" для даного станка потрібно щось підставляти на "ріжки, щоб поліно лежало, а потім вже притискати його зверху планкою. Забагато маніпуляцій з тою підставкою.
     
    1 людині також подобається це.
  10. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Re: Как выбрать бензопилу? Рекомендации

    Для себе зробив металевого козлика, власної конструкції, для розпилювання деревини ланцюговою пилою. Хороше виявилось доповнення до пили. :nozhovka:

    [​IMG]
     

    Вкладення:

    Дед Хоттабыч, boykovy, laabur та 11 іншим подобається це.

Поділитися цією сторінкою