Двигатель Стирлинга - альтернатива

Тема у розділі 'Альтернативные источники энергии', створена користувачем ИгорьУ, 10 лют 2011.

  1. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
  2. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    Добрався я і сюда :Hi:
    Як вже казали повітря відбирає 5,6 ват з метра.
    Що тут можна придумати?
    Збільшувати площу якось не цікаво.
    Збільшити кількість повітря вентиляцією, варто обговорити.
    Збільшити кількість повітря підняттям тиску, ось звідки неймовірний ККД в "космічних стирлінгів". Адже збільшивши кількість повітря на приклад в 10 раз, вимоги до радіатора зменшуюються пропорційно. А що як робочого газу в 100 раз більше?.. Але то не наш варіант.

    ІгорУ вже знає мою ідею, хочу ще й інших почути.
    Використати ефект фазового переходу. На гарячу поверхню розпилювати ацетон чи гас (керосин) а в холодильнику конденсувати. Ось вам і більше енергії відібрано і перенесено на холодильник а разом з тим і більше розширення, тобто більше роботи робится при томуж розмірі двигуна...

    Є ще така думка - не правильно говорити про ККД як про кількість перенесеного тепла. Якщо
    говорити про гази, в яких теплове розширення майже однакове. Взявши газ з малою теплоємністю отримуєм те ж розширення при менших затратах тепла, або більше розширення при тихже затратах тепла...

    Є ще пару ідей до вашого "вентиляторного стирлінга", зберусь з думками накидаю схемку...
     
    Останнє редагування: 17 гру 2014
  3. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    Прикинувши площу теплообмінника в "бойлерних стирлінгах" думаю там десь 500 см2, це 0,05 м2.
    Отже маєм:
    Коефікієнт 5.6 при різниці температур в 1 градус
    Різницю температур хз нехай 200
    Площу 0,05
    Кількість газу нехай в 30 раз більше себто 30 атмосфер (не придирайтесь до висосаної з пальця цифри)
    Перемноживши це все отримуєм 1680 ват "перекачаного" тепла. Віднімем від того ~40% заявлених ККД. Отримуєм 680 вата електрики і 1000 ват перекачаного тепла. А якщо робоче тіло циркулює (чим воно в стирлінгах і займаєтся) отримуєм більшу ефективність...
    Хто знає реальні температури чи тиск в тих котлах, підставте в задачку...
    Роблю висновок, що заявлені вати виробником реальні...
     
  4. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Бред. Максимально витягнули ККД саме на воді, бо вона має вищу критичну температуру і її можна нагріти до вищих температур в стані рідини. Відкривайте тему паровий двигун або турбіна, до Стірлінга це не має ніякого відношення. Борш і мухи окроме. Про використання фазового переходу для двигунів можна говорити ще у випадку низкотемпературних джерел тепла - як сонячні колектори, вихлопні труби, системи охолодження. Таких джерел насправді багато. Стірлінг для таких джерел буде дуже великий і можна робити паровик на різних рідинах. Треба тільки щоб критична температура була нижче максимальної температури нагрівача. Я думаю про фреони. А вказані рідини ні туди і ні сюди.
    Тоді ви просто не розумієте що таке ККД. Це відношення затраченої енергії до отриманої. Завтрачена енергія залежить від перенесенного тепла. А от отримана це вже як вийде.
    Що ви тут мали на увазі не розумію але всім відомо що збільшення тиску збільшує коефіціент тепловіддачі (призводить до зменшення розмірів двигуна або як кажуть збільшує питому потужність). Але про це рано говорити. Найбільш важливий параметр, який принциповий від початку це саме ККД. а потім вже все остальне.
     
  5. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    Не бачу тут суперечності. Нехай за основу буде взята затрачена енергія, в залежності від теплоємності газу отримаєм різне розширення (різну роботу) від тоїж енергії. Як висновок ККД різне... Чи не так?
    Якби я зрозумів, що ви не зрозуміли :) Не звертайте увагу, сприймайте як думки в слух для мозгового штурму...
    --- добавлено: 17 дек 2014 в 16:21 ---
    Ви не угомонні ;) Просив же думки інших, менше з тим. Вказані рідини якраз в температурному діапазоні стирлінга. Для високотемпературного керосин якраз то. 150-300 ºС кипить, випаруєтся лехко та й зконденсувати без проблем при атмосферних умовах. А найголовніше, що вони рідкі при атмосферному тиску а значить вимоги до конструкції менші, на відміну від фреону, де тиск 20+- атмосфер... В фреонів свій температурний діапазон. Залежись які джерела тепла і холоду тобто яких температур використаєте. Та й задоволення не з дешевих.
     
    Останнє редагування модератором: 25 гру 2014
  6. RESPECT

    RESPECT Прораб

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    271
    Адреса:
    Lviv
    А ось вам інфа. Розглянувши ваші експерименти пропоную таке спрощення.
    В бочці_01.jpg
    Маєм одну ємність без всяких каналів і клапанів. А значить герметизувати не складно.
    2 радіатора і 2 вентилятора (дують почергово). Хитрість в тому, що коли продуваєтся гарячий дальше повітря проходить повз холодний а не через і з другим радіатором аналогічно.
    --- добавлено: 17 дек 2014 в 16:45 ---
    А це ще хитріший варіант.
    По колу_01.jpg
    2 радіатори, клапан і вентилятор.
    На постійну циркуляцію мінімцм затрат...
    Тільки направляй через радіатори почергово.
    Можна це і в бочку затрамбувати.

    Робочого поршня не малюю, це вже в останню чергу, головне коливальний цикл організувати.
     
    Останнє редагування модератором: 25 гру 2014
  7. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    І знов за рибу гроші. Я вже раз пояснював. Робота це не розширення. Робота це добуток розширення на тиск. А от тиск у вас упаде настільки, щоб виконувався закон збереження енергії. Ви по суті витерли ноги об світлу память великої людини - Карно. Вас забудуть, а його будуть памятати доки існує цивілізація. Він зекономив людям купу грошей і зусиль щоб ми не робили дурниці, а ви....
     
  8. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    От ви все пояснюєте, пояснюєте. Тобто ви все знаєте по Стирлінґу. Але це все теорія. А підтвердження правильності любої теорії- практика.
    Ви практично досягли якогось результату. Ваш Стирлінг щось крутить, качає? Хоча б один кіловат енергії ви здобули вашим Стирлінгом?:-D
     
  9. ИгорьУ

    ИгорьУ Бригадир

    Повідомлення:
    380
    Симпатії:
    110
    Адреса:
    Буковина
    Я ж про це саме і говорив коли описував конструкцію з каналізаційних труб, читайте уважніше. Тут є один суттєвий недолік- паразитний обєм- це той обєм який не буде ефективно грітися і стане демпфувати роботу циліндра.
    --- добавлено: 25 дек 2014 в 13:37 ---
    Ви шось по суті можете взагалі сказати, ну хоч для прикола?

    Я здається зрозумів, ви дуже далекі від теми, але певно бабку заробляете якщо вам відповідають на пости. Від мене більше не заробите.
     
    Останнє редагування модератором: 2 січ 2015
  10. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    По суті чого? І в чому прикол?
     

Поділитися цією сторінкою