Почему забыли о шифере?

Тема у розділі 'Кровельные покрытия', створена користувачем VIKI+, 24 лип 2010.

  1. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Почему забыли о шифире?

    Наші вчені - не самі гірші вчені. Снід і туберкульоз ні до чого. Основним аргументом є шкідливість використання асбесту при виробництві шиферу, що підвищує ризик онкозахворювань. І аж ніяк не використання на покрівлі. Крім того вже давно освоєно виробництво шиферу без використання асбесту.
    А купується і продається все не тільки у нас - ходять небезпідставні чутки, що дані про шкідливість шиферу проплачені виробниками конкуруючих покрівельних матеріалів.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Почему забыли о шифире?

    азбестоцементний шифер - супер матеріал. Стійкий до зовнішніх впливів, легкий. Те, що він важчий від металочерепиці - то не показник для вибору. Риштування під металочерепицю через це слабшим не роблять. Думаю, що риштування черепиці цілком нормально витримає і шифер, його ж розраховують на навантаження, яке дістає дах від снігу, а не від черепиці.
    Металочерепиця ще не пройшла випробування часом.. Потрібно 50 років, щоб оцінити її стійкість, або хоч для того, щоб взнати її слабинки.
    Свій новий будинок я би покрив саме шифером. Тим більше зараз стільки хімічних підсилювачів цементу..
     
    3 користувачам це сподобалось.
  3. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Re: Відповідь: Почему забыли о шифире?

    Не в бров а в глаз.
     
  4. Vladlen

    Vladlen Шабашник

    Повідомлення:
    3.613
    Симпатії:
    695
    Адреса:
    Сумы
    Re: Почему забыли о шифире?

    Странно почему нельзя добавлять в шифер пигмент что б его не красить и не бояться за царапины при перевозке и монтаже
     
  5. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Почему забыли о шифире?

    Та там не стільки власне вага скільки відмінності у монтажу. Вага м/ч 3-5 кг/м2, шиферу - 11 кг/м2, але оскільки листи шиферу менші то вага за рахунок нахльостів ще збільшується.
    Справа в тому що м/ч монтується як правило більшими листами і на саморізи. Шифер же на шиферні цвяхи. Розхід саморізів м/ч нормований - 8 шт/м2. У шифер же б’ють цвяхів хто як захоче, як правило 4-5 шт на лист - по одному на кутах і один посередині. Якщо кроквяна система зроблена нормально, то м/ч практично неможливо відірвати, на шифері ж можливі варіанти. Я особисто не раз бачив дахи з відірваними буревіями листами шиферу. На деяких по кілька листів, на інших по півдаху зняло, пошкоджених же бурями м/ч бачити не доводилось. А тепер уявіть лист шиферу, що летить з даху :-[
    Звичайно це проблема монтажу, а не матеріалу, але тим не менше.
     
  6. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Re: Відповідь: Почему забыли о шифире?

    Хто заважає шифер прикручувати саморізами?
     
  7. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Почему забыли о шифире?

    Які і якої довжини мають бути ці саморізи, і скільки вони мають коштувати? Для м/ч вони коштують ~40 коп/шт., для шиферу потрібні не коротші за 100 мм і коштуватимуть мінімум у 2 рази більше, чи не задорого?
    Я думаю що якби хоч били цвяхів у шифер стільки скільки саморізів у м/ч, а це 16 шт на лист - було б набагато надійніше, але хто ж стільки дірок робитиме :-[
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Почему забыли о шифире?

    Термічне розширення + хрупкусть азбестобетону. Прибивають шифер цвяхами, в ребро, з вильотом гострого кінця через лату десь на 2 см. Гострий кінець загинати заборонено.
    Ще не придумали такого компенсатора напружень, який би вставляли між гвіздком і листом шиферу, який би довго так працював, як стоїть шифер.
    так то не виробництво фарби, де всі скланики суперстандартизовані, тут цемент, якість якого визначають не до а після виробництва. Та і ціна виросте. Краще готовий дах малювати, нічого складного..
    у нашому містечку Оброшино пройшов такий град, що на шиферному даху з ухилом 90% на кожному листі будо до 5 дірок.. Такого ніхто до того не бачив, та і після цього такого не було.. Але це скоріше вийняток з правил, чим свідчення про непридатність шиферу для даху. Те, що металочерепиця легка і практична при накритті завдяки металу, з якого зроблена може повернутися повним негативом, коли почнеться з невідомих (або відомих) причин корозія. Я є свідком такої метаморфози - у товариша сусід щось спалює у своєму твердопаливному котлі, вітер дим несе на дах товарища, і цей дах просто вже побитий корозією. Фарбування не допомагає. (я про це вже писав). Добре, що ми палимо газом, і димом майже можна дихати. А згадайте недалеке минуле, коли всі опалювались вугіллям? Сталь 0,8 мм, додатково покрита гарячим цементом, трималась свій період завдяки тільки своїй товщині. А дійсно надійною вважалася жерсть з цинку, чистого цинку, навіть не мідь.. У нас костел мав частину водостоків і покрівлі з цинку, звідти і знаю про нього.
     
  9. Vladlen

    Vladlen Шабашник

    Повідомлення:
    3.613
    Симпатії:
    695
    Адреса:
    Сумы
    Re: Відповідь: Почему забыли о шифире?

    Пітон, на данный момент саморезы используют с резиновой прокладкой но,сколько она прослужит неизвестно.Саморез 120мм., шайба, резиновая прокладка в виде полукруга.
     
  10. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Re: Почему забыли о шифире?

    Вони з такого матеріалу і такої ж якості як для м/ч? Скільки коштують і де продаються? Мені потрібно щоб снігоупори на м/ч перекрутити :-[
     

Поділитися цією сторінкою