Хватит ли мне котла на 70 квадратов?

Тема у розділі 'Котлы', створена користувачем inter-, 16 тра 2010.

  1. ttkotel

    ttkotel Підмайстер

    Повідомлення:
    76
    Симпатії:
    26
    Вы правильно пишите перерасхода не будет, а если и будет то очень маленький, котел просто немножко чаще будет выключатся!
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Хватит ли мне котла на 70 квадратов?

    апроксимуйте дальше: беріть не 12 кВт, а 120.. Якщо ваше твердження вірне для 12 кВт, то воно вірне і для 120 кВт. Ну як, закрадається сумнів?
     
  3. solival

    solival Новачок

    Повідомлення:
    287
    Симпатії:
    33
    Адреса:
    Васильков, Киев
    Честно говоря 120 кВт надо еще как-то отдать воде, соответственно там сечение бешенное должно быть, и циркуляционный насос с турбиной :)
    Но в пределах разумного, неужели для двухконтурника на 17 кВт это так много для дома? ведь когда он будет греть проекающую воду (проточный нагреватель), то для горячей воды на выходе нужен хороший запас мощности.... Или нет?

    ЗЫ: Я не утверждаю, а просто спрашиваю и уточняю, поскольку у самого та же проблема назревает, а в физике систем отопления слабо разбираюсь.
     
  4. Vovan

    Vovan Інженер

    Повідомлення:
    1.490
    Симпатії:
    506
    Адреса:
    Пригород Киева
    Для нормального выхода гарячей воды необходимо минимум 20 кВт, а в "нормальных" котлов есть модуляция с 6-8 кВт и, допустим, до 24-х:Hi:
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Хватит ли мне котла на 70 квадратов?

    в приципі - так і є. Ви праві Vov@n, тільки я би ще доповнив, що 20 кВт для гарячої води - завеликий запас. Котли переважно (навісні) працюють або на воду, або на опалення.
    та нормально (і навіть забагато). В мене звичайний цегляний двоповерховий будинок, 180 м2, живуть 6 дорослих людей, котел при -22С на вулиці брав 15 кВт (по газу по 8 кВт/м3) і горяча вода була в достатній кількості. Воду грію в бойлері, а не прямоточно через котел.
    ПС. Щоб нагріти воду на 40К і користуватись одній людині душем (приймемо 6 л/хв) - необхідно 16 кВт/год тепла.
     
    1 людині також подобається це.
  6. Vovan

    Vovan Інженер

    Повідомлення:
    1.490
    Симпатії:
    506
    Адреса:
    Пригород Киева
    Re: Відповідь: Re: Хватит ли мне котла на 70 квадратов?

    Запас потужності стає в пригоді, коли взимку потрібно гріти гарячу воду не з 15 градусів (як влітку), а з 5-ти (норми для України):Hi:
     
  7. ttkotel

    ttkotel Підмайстер

    Повідомлення:
    76
    Симпатії:
    26
    Re: Відповідь: Re: Хватит ли мне котла на 70 квадратов?

    Ну я думаю не будет проблем и с 120 кВт на 700 метрах отопительной площади, все равно все они идут с мощной модуляцией!! А как правило все ставят даже если по проекту будет всего 60 кВт обязательно впихнется еще один котлик на 60 кВт так на всякий случай :-D.
    А выше у человека больше всего самотечная система, да и мне в принципе больше нравится 9-10 кВт на отопление но и 12 не плохо и отдельная колонка на ГВС, потому как взять двухконтурник на 24 кВт тактование по отоплению будет мощное даже если котел настроен на мин. мощность.
     
  8. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Хватит ли мне котла на 70 квадратов?

    Для самого опалення потужність котла може буди не великою.Вся проблема в ГВП .Там вода гріє воду .І чим більше одночасно використовується точок відбору гарячої води ,тим більша повинна бути потужність для нагріву води в первинному теплообміннику.Да і для опалення
    бажано щоб потужність котла була десь на 1/3 більше від необхідної для опалення.Це дає змогу котлу працювати без перегрузки при виході системи опалення на макс. потужність.Тому для опалення 70м2 можливо достатньо і 10 Квт , але не для гарячого водопостачання.
     
  9. inter-

    inter- Новачок

    Повідомлення:
    58
    Симпатії:
    2
    короче,надо брать на 10 и не париться!
    у сестры стоит термо.вполне класно работает.платит копейки за газ.но шото сщас их не видать.не выпускают чтоли?

    Добавлено через 11 минут 42 секунды
    а второй контур греется от воды основного?
    я думал там над горелкой змеевик,и через него греется.
     
  10. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Хватит ли мне котла на 70 квадратов?

    У мене на 70м2 стоїть двоконтурний 20Квт Vaillant. Всю зиму проробив на потужності 15Квт.для опалення.
    Цього виявилось достатньо для підтримання в будинку температури +21- 22 при макс.температурі на котлі + 60 .Але воду він гріє використовуючи всю потужність-20Квт, при цьому витрати води всього 9,6л/хв.

    Добавлено через 6 минут 32 секунды
    Так , вода гріє воду.
     

Поділитися цією сторінкою