Котли з верхнім горінням по типу Stropuva

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Ярік, 14 бер 2010.

  1. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    вот у меня такое происходит!
    надо меньше подачу воздуха выставлять в котел?
    сначала уголь превращается как в магму вулканическую а потом в сплошную пластину - приходилось вчера разламывать его что бы воздух поступал.
    P.S. сделал фотографии которые Вы просили, позже добавлю в дневник.

    у меня сегодня "шок" был - насыпал я в 23.00 угля побольше и навел будильник на 4 утра что бы проверить как там и что, но до этого весь день топил углем и уже был приличный слой... просыпаюсь в 4 утра, трогаю батареи а они еле теплые!! бегу в котельную а в котле все потухло и на термометре 36 градусов, обратка вообще 28 ( на улице -23 ), хорошо хоть дом не остыл ниже 19.
    вычистил эти пласты шлака, загрузил дрова и за полтора часа довел температуру в батареях до 80 градусов, почти вся топка дров ушла на это.
    у меня вообще получается что держать температура 75 градусов в малом кругу уголь может только после первой и второй загрузки, дальше выше 68 не поднимается! в паспорте к котлу написано что рекомендуется на уголь выставлять 65 градусов, так и сделал и вроде наладилась нормальная работа котла, а вот с поддувом я так и не понял - углю надо больше воздуха или наоборот!?
    с углем конечно хорошо но как то сложно все или просто я еще не разобрался... а кстати не нравится мне еще что от него много грязи в котельной и сам как шахтер :( у меня в котельной чистенько, все под веничек а начал использовать уголь и теперь в комнатных тапочках не походишь.
     
  2. Остап1974

    Остап1974 Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львов
    Від вугілля,що є то є.Котельна, як справжня "кочегарня":)Я з пилом "борюсь" пересіваючи вугілля на вулиці відбираючи більшу фракцію.
    ELEfant,а як ви розпалюєте котел, верхнім горінням чи класично,на колоснику?Перед кожним завантаженням, потрібно "шуровувати" котел.Не приємна процедура,але така специфіка.
    Хоча вугілля у мене не основне паливо,але кочегарю ним на ніч наступним чином:
    засипаю не повне відро крупніших кусків на колосник,пізніше 2\3 відра "горіха",а зверху по "горіху" пів відра пороху.На порох кладу газету,картон щепу після фуганка,пару полінець та розпалюю.Після розгорання полін та прогріву комина підкидую пару більших кусків вугілля,закриваю завантажувальні дверки,після того вмикаю автоматику.На двох не повних відрах вугілля котел працює, орієнтовно, 10-12 годин.Після прогорання вугілля,вичищається котел.Свою дружину ніяк не можу переконати,що вугіллям палити зручніше :) ,тому в день вона підтоплює торфобрикетами або деревом.
    З автоматикою потрібно трохи по "шаманити" та підлаштувати під паливо,але це для мене вже не проблема.
     
    2 користувачам це сподобалось.
  3. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    Остап1974
    якщо мова йде про розпалення то зверху але потім догружаю вже на грань, виходить що я розпалюю котел один раз, в середньому, у два дні ( це якщо дровами палю ).
    вугілля я насипав зверху на грань, як тепловик радив та й сам так вирішив, не думав що вугілля також можна зверху розпалювати.

    судячи з Вашого опису Ви досить багато засипаете вугілля, у порівнянні з тим що я сипав. я сипав дві три лопати максимум.
    у мене ще й така біда - дуже дрібне вугілля і просипається через колосники, мабуть треба знизу щось підкладати!?
    [​IMG]

    вибачайте - що значить "шуровати"? чистити? якщо так то я його дуже часто чищу - так і температура скоріше піднімається. і дійсно - пилу дуже багато але я маю пилосос у котельні і частенько ним користуюся але все ж таки котельна є котельня - це не вітальня.

    я думаю що можна було б так зробити - знизу викласти дрова, потім насипати вугілля ( але зову ж таки скільки? так щоб згоріло все ) і це все діло підпалити.
    що може статися - можуть спалахнути знизу дрова і вийде і верхнє і нижнє горіння - бистріше згорить? зробить корку знизу?
    або може якийсь картон підкласти щоб не посипалось коли буду насипати, але може повітря не проходити. хм.
     
  4. тепловик

    тепловик Інженер

    Повідомлення:
    1.506
    Симпатії:
    390
    Адреса:
    Черкассы
    ну шо морозы пришли и к нам -21.у закордонных котлов ест недостаток они в принципе все рассчитаны на дрова.выход изготовить колосниковую решетку самому по принципу 10 мм тела 10 мм прорез я думаю казакам с Нашей песочницы это не трудно(листовой чугун продаетьса).
     
    1 людині також подобається це.
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Котли з верхнім горінням по типу Stropuva

    Шкода, що david_k рідко до нас заходить. У нього є місце, де він виливає собі чавунні дверцята до котлів. Якщо би опрацювати модуль решітки з чавуну, щоб з цих модулів набирати необхідну площу..
    А якщо попробувати зробити з таких модулів шахту для вугілля.
    Змонтувати її в середині котла і в неї засипати вугілля?
    Підпалив зі всіх сторін, виходить такий же "стовп" розжареного вугілля з доступом повітря для горіння. Променева складова передає енергію на стінки котла..
    В уяві - майже ідеально все горить..:)
    Що скажете?
    Я не маю вугілля, щоб випробувати цю задумку, але "стовп" з дерев'яного палива - для мене майже ідеально в плані закладки, регулювання потужності і економності.
     
    1 людині також подобається це.
  6. тепловик

    тепловик Інженер

    Повідомлення:
    1.506
    Симпатії:
    390
    Адреса:
    Черкассы
    да идея хороша.но есть одно но температура горения угля выше.при полной загрузке будет излишек тепловой энергии. в нашем случае безТА сбрасывать некуда.тут остаютса пути не очень привлекательные либо уменьшение температуры ядра с последующим затуханием либо срабатывание контура охлаждения.(если установлен)А при затухании вновь розкрутить спекшееся ядро будет сложно
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Котли з верхнім горінням по типу Stropuva

    практично визначити площу необхідної решітки. Адже не обов'язково по всій поверхні підтримувати горіння. Покомбінувати з частотою щілин, Може робити пропуски в решітці, тобто не нарізати підряд щілини, а дві щілини нарізав і зробив два пропуски.
    Може ширину самої щілини робити різною..
     
  8. тепловик

    тепловик Інженер

    Повідомлення:
    1.506
    Симпатії:
    390
    Адреса:
    Черкассы
    все я на арбайтен два юнкерса замерло.а по поводу экспериментирования .дороговато и литье и покупные листы чугуна
     
  9. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    Уважаемые специалисты, посмотрите пожалуйста записи в дневнике и возможно будут какие то советы.
    дневник.

    Остап, обещаные фотографии здесь.
     
  10. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    на улице -27 O=-
    устал дрова таскать - загружаю каждые 3 часа :p
    условия:
    - малый круг 75 градусов,
    - на дом 65 градусов,
    - на первом этаже 22 градус в комнатах,
    - на втором 19-22 градусов (меньше в северозападной части),
    - топливо: сухой дуб средней рубки + 15% свежесрубленного бука крупной рубки.
     

Поділитися цією сторінкою