Утеплення стін будинку стружкою, або еко вата.

Тема у розділі 'Звукоизоляция и теплоизоляция', створена користувачем wooden wizard, 15 лют 2022.

  1. wooden wizard

    wooden wizard Бригадир

    Повідомлення:
    89
    Симпатії:
    169
    Адреса:
    Житомирщина
    Доброго дня шановні майстри. Потребую поради фахівців.

    В моєму будинку стіни зроблені з повітряним проміжком сантиметрів 5-7.

    Ззовні біла цегла, всередині ракушняк, не дуже доброї якості. В ньому великі отвори, деяку навіть були наскрізні.

    Влітку будинок швидко нагрівається на спеці, а взимку не дуже тепло.

    Я вважаю, що при такій конструкції стін, нема сенсу утеплювати будинок ззовні, так як це роблять більшість. Тому що, в повітряному проміжку між стінами буде все одно гуляти холодне повітря і охолоджувати будинок.

    Я хочу загнати утеплювач в проміжок між зовнішньою, та внутрішньою стіною.

    Питання. Який матеріал, та технологію можна використати?

    Я думав про еко вату (целюлозну вату ). За допомогою садового пилососу задути в стіни. Але вона не так широко застосовується як інші утеплювачі і купити її складніше. Потрібно їхати в інше місто. Ще не знаю яка якість утеплення буде. Чи не буде великої усадки? Чи домішки, які в ній є, не будуть шкідливі для здоров’я? Я читав, що шкода є.

    Інший варіант звичайна дерев’яна стружка, та тирса з домішками гашеного вапна, та цементу, або гіпсу. Але для такого способу стружку потрібно трохи змочувати, щоб цемент, або гіпс набрав в стіні міцності. Чи зможе садовий пилосос подати таку суміш в стіну?

    Скажіть, чи можна таким матеріалом, та способом ефективно заповнити повітряний проміжок в стінах?

    Буду вдячний за ваші відгуки.
     
  2. tacha79

    tacha79 Майстер

    Повідомлення:
    341
    Симпатії:
    68
    Адреса:
    Киев
    когда-то сотрудник собирал пенопласт упаковочный, дробил и пылесосом заганял в промежуток между стен.
    Чем закончилось и эффект, к сожалению не знаю.
    С точки зрения тепло-массо-обмена, надо утеплять наружную стену.
    У нас так веранда сделана, кирпичи с воздушным зазором, так получилось, половина утеплена пенопластом, а вторая мин-ватой, эффект есть, причём там где минвата, более заметный, хотя справочники говорят пенопласт теплее.
     
    Останнє редагування: 17 лют 2022
  3. Богуслав

    Богуслав Майстер

    Повідомлення:
    177
    Симпатії:
    62
    Про теплоізоляцію з тирси мовчання, а то перестануть купляти пінопласт і вату. В мене така проблема пиляю колоди на дрова і дошки. Роблю запас дров на всякий випадок. Звісно є багато тирси нечистої з корою дерева. Чи можна тирсу яка має наявність кору дерева використовувати в якості утеплення як суміш ? БОЮСЬ КОРОЇДА, або іншого зловмисника. Хто мав справу з такою ситуацією відгукніться. Буду вдячний всім за любі корисні поради.
     
  4. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    Можливо десь недалеко є столярний цех?
    Влітку вони не знають куди дівати ту тирсу. Наберіть чистої, сухої і без короїду. А свою десь утилізуйте .
     
  5. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    У мене батько на горіщі засипав тирсою, значно тепліше стало.
    Тепер під доски підлоги планує ще насипати.
     
  6. Богуслав

    Богуслав Майстер

    Повідомлення:
    177
    Симпатії:
    62
    Дякую за відповідь. Стружка у мене після різання колоди на дошку, стрічкова Хочу зібрати стрічкову стружку для утеплення. Таку не дуже купиш, а викидати або спалювати шкода. Прийдеться чистити колоду від кори стругом теслярським.
    абстрактная-фон-деревянных-shavings-деревянная-опилки-в-подробности-174039169.jpg
     
  7. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    Я пів зими ,минулогороку , саме такою стружкою опалював будинок . Люди розпускали колоди на доски, дисковою пилою. Не знали вони куди її дівати, неймовірно багато.
    Але ж є і інша стружка, баранцями така, пухка.
    Це я до того що вона взагалі є, головне пошукати. І часто безкоштовно, або за пива пляшку.
     
  8. Богуслав

    Богуслав Майстер

    Повідомлення:
    177
    Симпатії:
    62
    Найти то можна. Суть в тому що розрізають на дошки колоди разом з корою.
     
  9. Гаманчук

    Гаманчук Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.764
    Симпатії:
    7.306
    Сам натрапив на технологію виготовлення тирсобрикетів з тирси і глини, навіть зліпив невелику партію вручну. Ось посилання на джерело. https://uadepe.ru/faq/25303-pitannja-vid-dachnikiv-jak-zrobiti-palivni-briketi.html
     
    bogdansv подобається це.
  10. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    Дякую.
    Я про цей варіант пресування знаю, але згадую вже взимку. Ви нагадали , спробую пресувати.
    В моєму випадку тирса і насипом горить добре, це буде спроба займати менший об'єм .
    П.с. домен сайта ,ру, зазвичай не відкривається , а тут швидко відкрився, дивно якось
     

Поділитися цією сторінкою