ТП по грунту у дерев'яні хаті. Гідроізоляція стін.

Тема у розділі 'Теплые полы', створена користувачем mgo, 3 сер 2021.

  1. mgo

    mgo Підмайстер

    Повідомлення:
    37
    Симпатії:
    22
    Добра усім!
    Роблю ремонт в будинку, захотілося мені теплої підлоги.

    Будинок дерев'яний, 1975р. фундамент камінь, була дерев'яна підлога з продухами.
    Так як камінь не є капілярно активний то підвалини ставили прямо на камінь, без гідроізоляції вітерець це все обдував і стояло воно собі щасливо.

    Рівень чистової ТП виходить десь на середині підвалини. Без вентиляції або гідро/паро ізоляції підвалини на ній збереться конденсат і почне підвалина гнити.

    Просто підняти стіну і засунути під неї гідроізоляцію не вийде, другий поверх виріс)
    Поки ріс другий поверх жив на першому, тому не міг швидше зайнятися гідроізоляцією.

    Моє бачення рішення

    Чорнова стяжка вийде нижче підвалин.
    Гідро/паро ізоляція на чорнову стяжку де можна там зайти під підвалину.
    Утеплювач ПСБ 35 щільність 70мм. Біля підвалини для вентиляції відступаю на ~ 3 см, є ризик заходу мишей.
    Чистова стяжка з ТП тоже відступаю 3 см від підвалин.
    Чистове покриття ламінат або плитка - відступаю від стіни так, щоб перекрив плінтус.

    Чи варто взагалі робити ТП у дані ситуації?
    Як стикувати пиріг ТП із стіною?
    Якщо зовнішню стіну я ще зможу якось вентилювати ззовні то що робити з перестінком?
     

    Вкладення:

    Останнє редагування: 3 сер 2021
  2. mgo

    mgo Підмайстер

    Повідомлення:
    37
    Симпатії:
    22
    Враховуючи, що радить колективний розум, а він мовчить.
    Було прийняти рішення обзавестись домкратом який хилає 32т
    і зайнятися гідроізоляцією.
     

    Вкладення:

    barnych та Энки подобається це.
  3. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    взагалі то краще трошки вкопатись.вибирати каміння по метру зробити стрічковий фундамет з ізоляцією. довго то але приведете будівлю до порядку. теплі підлоги я бачу лиш в комплекті з тепловим насосом.
    в україні проблеми з світлом. серце теплового насосу є компресор. той хоче доброго світла.
    я більший прихильник підлог з осб.то якщо лежить на пінопласті достанє рішенная.якщо газ то найекономніше рішення радіаторне опалення.якщо електрика то тепловий насос повітря повітря.як аварійне й додаткове опалення на пелети з примусовою подачею повітря в приміщення.
    звучить то все дивно.хоч нічого складного в тому нема крім відсутності спеціалістів.
    судячи з фотографій ви на прикарпатті.
     
    mgo подобається це.
  4. mgo

    mgo Підмайстер

    Повідомлення:
    37
    Симпатії:
    22
    Я іншим шляхом пішов
    У 2017 чи коли я то все починав, трактором викопав біля каменю траншею, обв'язав арматурою і облив на глибину 90 см. + утеплення в землі еппс 30мм щоб камінчик мороз зимою не піднімав.
    Ті камінчики, що видно на фото, то не все, ще по такому в землі є. Я домкрат на нижній камінь кладу, і він тримає, в землю не лізе, а 30т точково то більше чим достатньо для такого фундаменту.

    Пан Entheos давно мне цією ідеєю заразив, зроблені забірна і зливні свердловини, уже функціонують на охолодження другого поверху, там у мене теплі стіні, вони ж і холодні))
    Із сонячної сторони на вікна заклеїв дзеркальну плівку, в кімнаті ~ +26C у саму люту спеку.

    ТН вода вода скоріш за все буде опалювати будинок. Думаю з підлогою закінчу, буду ТН ставити. Газ є, буде резервом.
    При наявності газу пелети неактуальні, живу 60км від буковелю, дрова в нас він підпирає ціною( 1300грн м3 букових дров, а ще порізати, поколоти, скласти, занести, теплоакумулятор, кочегарка ... Та ну на, я від твердопаливного котла відмовився.


    Дуже цікаво виглядає, коли ти приходиш щось питати місцевого спеціаліста і виявляється, що вже знаєш б ільше за нього. Ні я не самий розумний, я теж роблю помилки, стаю на граблі, їх не робить тільки той, хто нічого не робить.
    Ланчин між Коломиєю і Яремче
     
    988888 подобається це.
  5. mgo

    mgo Підмайстер

    Повідомлення:
    37
    Симпатії:
    22
  6. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    147917838_243127953975228_613247094723827467_n.jpg 158987892_730277830964600_208676176930400743_n.jpg
    я мав на увазі повітряне опалення на пелети. тепловий насос повітря\повітря \вода найоптимальніше в затратах на енергоносіі.дрова я останнім часом спостерігаю лиш в грузинському ресторані на шашлик.пелети в усіх супермаркетах.
    ще маю на утриманні хату на львівщині то роблю там класику. відкопую в середині на 7о см. кріплю бутовий(камяний) фундамент. на лагах.чорна підлога осб.жінка робить ламінат.але то завжди є можна замінити на паркетну дошку.я -18мм.нижче рівня порогів.трохи докладніше то є в розділі ремонт квартир.підлога з осб. опалення наразі не рухаю.хіба міняю котли і радіатори при необхідності. тепла підлога є тільки в ванній 16м.кв.то в одному контурі з рештою опалення. пониження температури через сушку на рушники. додатково уфо для комфортного догріву.стіни 1.5 цегла плюс 10 см.вати.як дійдуть руки під підлогою зроблю розводку для повітя. щодо температури в хаті не міряв але жінка круглий рік спить під ковдрою.опалення правда влітку не вмикає.
    найбільша проблема хіба відсутність слопакета heat mirror в україні. то привезу.вікна міняти не хочу заміню склопакети. трикамерний має теплопровідність 0.3. або опір 3.3 келвін ват метр. то як нижня межа для стін в ДБН українському.
    то ще не знаю.я буваю в украіні лиш на різдвяні.
     
    Останнє редагування: 17 сер 2021
    mgo подобається це.

Поділитися цією сторінкою