Из нижней дверки котла идёт дим что делать?

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем BogdanMazurS, 1 бер 2021.

  1. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    З цим взагалі немає проблеми, от зовсім немає. Сам не знаю чому попіл не заважає, але факт залишається . Топив за увесь час горіховою шкарлупою , тирсою, дровами, кукурузними качанами - не проблема взагалі.
    Я думав з тирсою буде проблема - ні, все гарно перегорає.
    Навіть це є плюсом - котел від попілу можна чистити коли завгодно. Лімітує лише порція завантаження (чим більше попілу на дні, тим менше влізе дров) , у мене іноді буває 2/3котла попілу і мене це не турбує. Потім вигрібаю 4-5 відер і все.
     
    Владмир подобається це.
  2. gjkzr

    gjkzr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.677
    Симпатії:
    1.698
    Адреса:
    Украина
    O=-
    Против котла ничего не имею против . Некоторые моменты по эксплуатации сильно не нравятся , но это мое частное мнение . Просто представил выгребать 4-5 ведер за раз . Раз в неделю по ведру как то приятнее
     
  3. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Мені приємніше вигрібати коли є можливість.
    За зиму (за сезон) пару разів чищу попіл - і нічого не лімітує майже.
    Якось із тирсою дивно - попілу майже немає, та порція що з дров за пару тижнів назбирається, то з тирси можна за два місяці напалити. Чомусь попілу набагато менше. Я за цей сезон тільки раз чистив котел.
     
    gjkzr подобається це.
  4. Iven

    Iven Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.125
    Симпатії:
    1.538
    С золой колосник решает проблему. В своей "свечке" золу чищу раз в 3-4 недели около 1 ведра, правда большого (литров 20). А вот без колосника и чистить чаще, и остаётся много не сгоревшего древесного угля.
     
    gjkzr подобається це.
  5. Владмир

    Владмир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.571
    Симпатії:
    7.920
    Адреса:
    Харьков
    При наличии вентилятора пепел с тырсы выдувается.
    При хорошей тяге идет в дымоход.
     
  6. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Можливо.
    Але з димаря нічого не летить, часто навіть диму немає - чистий вихлоп , якби вилітала згорівша тирса було б видно.
     
  7. юриййй

    юриййй Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.018
    Симпатії:
    1.288
    Років 6 опалювався тирсою з "ленточноі" пилки сухою. Виносе попіл тільки так. Особливо помітно на горизонтальній частині димоходу. Нагадує пилюку. Можливо і викидає частину через димохід , скоріше за все так і є, але нічого невидно . Гадаю як в тому відомому анекдоті .
     
  8. Владмир

    Владмир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.571
    Симпатії:
    7.920
    Адреса:
    Харьков
    Все зависит от тяги.
     
  9. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Я ж тут не просто так кнопаю - беру корисне і ділюся надбанням.

    Якби попіл/тирсу видувало через димар, то я б.бачив 100%%. За роки було б усипано навколо попілом -нє , все чисто
     

Поділитися цією сторінкою