СДК-7. СО відкритого типу (2крила подачі та обратки, без ТА, + БКН, +"Полотенчик". Проект.

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем eco30, 10 лют 2020.

  1. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @eco30, вашi останнi малюночки зiтрiть та забудьте, то зовсiм щось не те. На вашiх попереднiх схемах навколо котла з обвьязкою обведено чорною лiнiею. У вас там все правильно нарисовано!, саме так i треба робити!. Все що обведено чорним залишаеться, туди не треба нiчого нi добавляти нi вiднiмати. Все що треба доробити, то вже за межами чорного квадрату. При роботi цього вузла з насосом в опалення хати пiде не менше 60грд. Це нормальна робота цього вузла, тут нiчого не треба мiняти.
    --- добавлено: 12 лют 2020 у 12:08 ---
    Стосовно вашого питання який обратний клапан шаровий або лепестковий(хлопушка). Я стикався i з тим i тим, моя думка - краще хлопушка! I ще, на всяк випадок, перед обратним клапаном не треба ставити фiльтр грубоi очистки( сеточка). То дуже велика пеграда для самотьоку.
     
    Останнє редагування модератором: 20 лют 2020
  2. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    ок. буду орієнтуватися на останній план з правками Володимира по БКН.
    Дяк.
     
  3. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @eco30, так, Владимир В - гарний майстер, я вiд нього багато чому навчився. Трохи пiзнiше продовжу, треба працювати.
     
  4. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Вибачаюсь, недогледiв, у вас на схемi в котел входять двi обратки, так не можна. Трохи поправив схемку, отак усе по фен-шую. Погано, що нема мiсця для ТА, але вставте хочь якийсь буфер, це важливо. Наприклад, 30×30 см та в висоту два метра - мiсця багато не займе, а объем 180 лiтрiв. Працювати буде i без буфера чи ТА, але з ними набагато краще.
    --- добавлено: 12 лют 2020 у 21:12 ---
    Не все на малюнку виправив : ще треба перенести подачу на праве крило, так само як i обратку!
    --- добавлено: 12 лют 2020 у 21:29 ---
    Ще узел с клапанам я перенiс з вашоi схеми, а треба трохи по iншому. Клапани рiзнi : антиконденсацiйний - змiшувальний, тому насос пiсля клапана. А калiс - це розделiтельнийклапан , томе насос обовьязково треба ставити перед клапаном.
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 20 лют 2020
    Владимир В подобається це.
  5. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    Якбижто так. Для ємкості і їїобвязки потрібно ізбавиться від ванної. Або розвалити те що прибудовано, на строїть по новій. :(.
    По правильному там не вийде, будуть проходи для пів-людини. Гляньте план.
    Котел нема куди діть, щоб було по одній подачі та зворотці. Вище було фото приміщення. Хіба що зворотку центральну пустити далі паралельно на 20см, і обидва крила спробувати звести кутами. Завтра намалюю.
     
  6. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Для емкостi не треба нiякоi хитромудроi обвязки : верх - в подачу, низ - в обратку. Як я вже писав можно i без емкостi, вирiшувати вам. Е гарна руська поговорка : чтобы сделать - есть тысяча возможностей, чтобы не сделать - есть тысяча причин.
     
  7. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    От якраз чорний КВАНДРАНТ ))) це і є місце за яке не можна вийти.... фізично. Це кімнатка. Далі зась.

    Ок.

    Тема так і називається.
    Якби котел стояв в углу, да згоден, а у даному випадку він між іншими приміщеннями,
    треба виходити з того що є, а це два крила подачі без можливості зведення обратки в одну.

    Можливість обмежена фізично, площа.

    О, от це вже більш конкретніше для мого варіанту.
    Питання в темі задавав не дарма, моніторив з півроку "прасторы сети", бачив схожі схеми, але практично ніхто не викладав відео та фото.
    Якби систему робив ЗАКРИТОГО типу то я би навіть і не питав ні у кого, нічого!
    Мені вже пропонували... "Та ща здєлаєм, ППР напаяєм, нікакого шєлєза нєнушна, щас так всє роблять", ага, дякую, не потрібно, тоя і сам зроблю.
    От що не зроблю, це не можу інвертором (електрозваркою) поварити ТРУБИ. Тренувався, ніц, не виходить! Зварювання дома проводжу, побутово, а труби, ні.

    Якщо звести обратки так? Другий варіант підійде?
    --- добавлено: 13 лют 2020 у 10:22 ---
    Форумчани, можливо у когось реалізовано вже звод двох обраток?????? з обох сторін до котла в одну.
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 21 лют 2020
  8. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Я ще раз глянув , що то "кiмнатка" то ви перебiльшуете. Але яле два клапана влiзуть, нелегко , но зробити можна. Якщо бажання е, то навiть буферну ёмкость над котлом розмiстити можна.
    --- добавлено: 13 лют 2020 у 11:24 ---
    Я таких сам терпiти не можу, куплять паяльник - i вже вважають себе профессионалами. Я мабуть старовер: зварюю труби, нарiзаю рiзби, а за потреби паяю ппр. Можу i з мiдi попаяти, але останнiм часом такi клiенти рiдкiсть - дуже дорого. Хоча й на стальнi труби люди вже не дуже дивляться, все бiльше на пластик. А дарма.
    --- добавлено: 13 лют 2020 у 11:29 ---
    Так, любий варiант. Навiть другий то вже занадто. А коли примiряти всi деталi, то скорiш за все буде третiй варiант. Клапани треба розмiстити коли вже обратки зiйшлися!
     
    Останнє редагування модератором: 21 лют 2020
    Владимир В подобається це.
  9. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    Я вже теж думав про це.
    Так точно і я розумію.
    А що на рахунок моєї схемки (давав вище) байпасу з двума Герцами (61 + Каліс)??? Вона має право на життя?

    Взагалі, якби будинок був цілком на одного власника, то там є де розгулятися (180м.кв) та чим зайнятися по опаленню, ємкості би стали елементарно, є прибудована котельня, але це все з іншої сторони, свою сторону я ще дороблюю ( за наявною площею).

    Дякую.
    Зупинюся на останній схемі без ТА, мені потрібно запустити систему по теплій погоді, протестувати, шоб до осені не тягнути, вивчити її можливі недоліки, а далі.... далі буде.
     
  10. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Нi, так робити не можна. Я зразу ж вiдповiв.
    --- добавлено: 13 лют 2020 у 13:07 ---
    Подачi теж повиннi розходитися тiльки пiсля клапанiв ! Або нема сенсу робити.
     
    Останнє редагування модератором: 21 лют 2020

Поділитися цією сторінкою