СДК-7. СО відкритого типу (2крила подачі та обратки, без ТА, + БКН, +"Полотенчик". Проект.

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем eco30, 10 лют 2020.

  1. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    Не впевнений що лише на гравітаційці, треба підстраховка у вигляді насосу.
    Підкажіть як Ви бачите 2й клапан 3ходовий, де саме?
    --- добавлено: 11 лют 2020 у 17:37 ---
    Я зарез на діючому опаленні тримаю 60 на подачі. Система стара, утеплення поки теж нема, дружина риба холоднокровна, діти.
    А що по вищому питанню по БКН, обратку куди?
     
    Останнє редагування модератором: 19 лют 2020
  2. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    По вашiй схемi, при роботi насоса ( навiть якщо вiн влючиться навiть при 30 грд) вода почне рухатися в систему опалення тiльки починаючи з 55грд. А до 55 грд клапан буде вертати воду по колу в котел. Так влаштований пiдмiс котла за допомогою клапана з насосом. Це його робота, його для цього й ставлять. Але для опалення незавжди треба 55грд. , тому треба ще ставити клапан який буде регулировать температуру на опалення. В мене це герц калiс з термоголовкою з виносною капiлярною трубкою. Перший ( антиконденсацiйний) клапан в вас на схемi cтоiть, все правильно . А далi необхiдно ставити ще одну трубу зьеднуючю подачу з обраткою, клапан, насос , обратний клапан для гравiтацii. Фактично такий самий вузол як бiля котла, який у вас намальований. Та це ще не все : для правильноi роботи потрiбно ще поставити хоч маленьку буферну ёмкость, хоть на 100 лiтрiв, а краще бiльше. Це якщо робити правильно, але досить часто коли люди це чують то вже " нiхто нiчого не робить". На форумi тут е гарна тема по пiдключення, саме по нiй я робив чотири роки назад, тепер користуюсь з задоволенням. Якщо "не злякались" то допоможу, чим зможу.
    --- добавлено: 11 лют 2020 у 18:31 ---
    Якщо так, то можна зробити й так як у вас на малюнку. Але що ви будети робити коли утеплення помiняеться, а я вiрю що ви до цього прийдети. Та що робитемите коли на дворi+10, а опалення треба. Меньше нiж 60 по тiй схемi що зараз ви зможете дати тiльки на гравiтацii.
    --- добавлено: 11 лют 2020 у 18:33 ---
    Вiдповiм коли з опаленням розберемося.
     
    Останнє редагування модератором: 19 лют 2020
  3. Владимир В

    Владимир В Інженер

    Повідомлення:
    985
    Симпатії:
    1.727
    Адреса:
    Ирпень
    Покажіть конструкцію БКН тоді буде ясно куди зворотку ставити!
    Якщо можна поставте ТА хоча б на 500 л. Результат Вас приємно здивує ... :)!
    Просту бочку з металолому і т.п.
    По обв"язці БКН зробив би просто (мал) ... на такій висоті він буде нагріватися в першу чергу ... :)!
     

    Вкладення:

  4. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    @Алекс Иваныч, @Владимир В,
    Я і сам би робив усе по іншому, повірте. Так склалося, щопочали робити прибудову, треба було відразу будинок починати, по трошку би закінчили.
    Місця нема, колись так будинок розташували на ділянці.... хоч ти всрися, нічого не можна ніяк було вимудрувати. Ну то таке, полеміка.
    ТА.... знаю, читаю форум давно, ні не зможу поставити, місце обмежене, вкрай.
    Гравітаційка неповноцінна може бути @Владимир В, вже замітив, тому і насос.
    Ось: фото...
    @Алекс Иваныч,
    Я от і сам бачу, що щось не хватає, і навіть описував
    . розумію, що чогось не хватає....

    Ви говорите за такий як на фото? А на скільки дюймів? Обратка у котла ДУ 50.
    На це ще можна піти.

    @Владимир В, БКН просто у загальну систему?

    Та яж не лякаюсь. Якби я відразу розглядав ТА, взяв би любу робочу схему на форумі, та не парив мозок ні собі ні людям. Тому.... прошу ;).

    Підказуйте, як зробити другий вузол, куди його вварювати?
    БКН - залишити як є на останньому єскізі у повідомленні? Без окремої подачі?
    БКН по підключенню не знаю який буде, зварювальник буде його везти, сказав що хороший з гарною теплоїзоляцією.
    --- добавлено: 11 лют 2020 у 20:41 ---
    Але, якщо можна і без додаткового вузла.... то теж не погано.
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 19 лют 2020
  5. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @eco30, так клапан такий як на фото що ви виклали. А до нього ще один насос. На ютуб баогато видео де працюе на самотьоке без обводной лiнii, але я не провiряв. Диаметр 32 або 1 1/4" .
     
  6. Владимир В

    Владимир В Інженер

    Повідомлення:
    985
    Симпатії:
    1.727
    Адреса:
    Ирпень
    БКН в загальну СО! Якщо він буде вище котла (як на малюнку), то і без насоса "організує" "потрібну" циркуляцію ... :)! Тільки уточніть у зварника який діаметр труб буде на подачі/зворотці БКН ...
    краще 1", але не менше 3/4" ...
     
  7. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Так я i не зрозумiв як ви хочете. Якщо гравiтацийна систама, то якщо дiаметри труб не завузити буде працювати схема та що намалювали. Хочете з трехдодовими - треба два клапана, два насоса i ТА, або буфер.
     
  8. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    Тобіш може працювати як на моїй схемі?

    Вроді 25
     
    Владимир В подобається це.
  9. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Повторюю ще раз. По вашiй схемi буде працювати самотьок, якщо не завузити дiаметри труб. Також буде працювати з насосом, але тiльки при температурi на подачi з котла вище 60 грд., меньше непрацюватиме, клапан не пустить.
     
  10. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    @Алекс Иваныч,
    Хочеться:
    *і з триходовим для антиконденсату,
    *без ТА ( просторові обмеження встановлення ємності),
    *з можливість роботи з насосом нижче 60 градусів ,
    *з гравітацією як аварійний варіант.

    Розуміння цього є. Але заплутався з послідовністю роботи двох байпасів.
    1.Тобіш, потрібно робити два байпаси та два заходи в котел з загальної зворотки СО. Чи все на одній отратці, але два байпаси....?
    2.Перший байпас з 3-ход. конденсаційний на другій подачі в котел, оскільки друге коло зворотки буде з більшим кутами, опір більший і це не добре для гравітації.
    3.Другий байпас з Герц Каліс прямо в зворотку котла. Це повинна бути пряма подача до зворотки ТПК. Але щось малюю і не можу зрозуміть, що і як обходити....??? насос теж через автоматику???
    можна приблизну візуалізацю показати, або схематично де яка запорна арматура з сами Герц Каліс, клапан, насос.... послідовність підключення, насоси, якщо вам не дошкульно можна в приват.
    --- добавлено: 12 лют 2020 у 10:12 ---
    А якщо з двома Клапанами зробити таку схему?
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 20 лют 2020

Поділитися цією сторінкою