СДК-7. СО відкритого типу (2крила подачі та обратки, без ТА, + БКН, +"Полотенчик". Проект.

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем eco30, 10 лют 2020.

  1. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    Маємо: Будинок на дві половини та прибудову. Прибудова та 1/2 будинку моя та компанії (дружина, сини 11 та 6 років.) яка поки нічим не може допомогти фізично, а лише морально, і на тому величезне спасибі їм.
    Хочемо: інший (окремий) власний будинок, але реалії країни та можливості її громадян такі, які є. Значить - виходимо з того, що є.

    Проект також відправлено виробнику ТПК ( чим більше отримаєш інфо - тим краще).

    *Система (СО) відкритого типу.

    *Два крила подачі, два крила обраткі.

    *ТПК – СДК 7 (придбаний)

    *Розширювальний бачок -/+ 20літрів (вистачить).

    *Обвязка – сталь ДУ 50, ДУ 40….. ідт.

    * ПІДМІС - Триходовий ГЕРЦ 61градус.

    *Зворотній клапан пелюстковий.

    *Полотенцесушитель ( від СО)

    *БКН 80літрів (комбінований - Електро / та від СО)

    *Радіатори сталь, підключення діагональне, балансування шаровими кранами.

    Питання.

    1. Чи має право на життя дана схема обв’язки ( думаю що да…)?

    2. Чи потрібно обходити триходовий (та можливо пелюстковий клапан) у разі роботи без насосу (самотьоком)?

    3. За яким варіантом краще підключити БКН, Вар.1, Вар.2.

    4. Чи потрібен насос на БКН (СЛАБЕНЬКИЙ з підключенням до терморегулятора БКН) ?

    5. Чи можна залишити варіант підключення РАДІАТОРА1 з ПОЛОТЕНЦЕСУШИЛКОЮ в такому вигляді ?

    6. Чи краще повісити РАДІАТОР1 з ПОЛОТЕНЦЕСУШИЛКОЮ на одну подачу паралельно, чи послідовно?

    Деякі питання на ескізах.

    Електрокотел вказав, просто як страховочний варіант, вивести під нього різьби.
    Фотографія обвязки не моя, форумчанина. Наведена як приклад.

    Запрошую до критики та порад.
    Дякую.

    0 Приклад.jpg 1 План.png 1 Розводка.png 2 Обвязка1.png 2 Обвязка2 з БКН.png 4 Обвязка з Ел_котлом.png
     

    Вкладення:

    Останнє редагування: 10 лют 2020
  2. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @eco30, я трохи глянув, питань дуже багато, то почну вiдповiдати на вашi : 1. Схема не повна, так як намальовано працювати буде не так як вам думаеться. Наприклад - при роботi насоса в батареi пiде 70 грд. Воно вам треба? Керування насосом це вкл/викл., а фактично перехiд з примусовоi циркуляции на природну. Навiщо? В пунктi 1. питань дуже багато, треба по порядку. 2. Обходити триходовий та пелюстковий не потрiбно! Триходовий буде працювати тiльки з насосом. Пелюстковий працюе як з насосом так I без. 3 та4. Якщо бкн ставитемите там де намальовано то треба окрему трубу от i до котла з окремим насосом. 5 та 6. Полотенцосушку та батарею послiдовно не треба, або окремо або паралельно. У всьому дуже багато питань, треба послiдовно.
     
  3. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    Дякую.
    Насос буде керуватися блоком, там показав у схемі.
    Просто хочеться зберегри гравітацію, будуть робитися ухили по 1см на 1метр, подача буде йти тільки по верху.
    За пораду по бойлеру зрозумів, можливо навіть кину розвоздушку до РБ.
    Варити буде майстер який непогано... орієнтується в СО, але я багато чого сам начитався, то він зрозумів, що я хочу, за насос на БКН він теж казав.
    От обратка від БКН чому окрема та куди її заводити? хочу все проконтролювати.
    Зараз збираю матеріали.
    Обвязка ду 50 до перших споживачів, далі ду 40 та ду 32.
    Пристройка нижче від жилих кімнат на 100мм, рівне полу. Тому буде з розрахунком можливої гравітаційки.
    --- добавлено: 10 лют 2020 у 19:01 ---
    @Алекс Иваныч, що зможу сформулюю, задавайте питання.
    Також зроблю фото приміщення для котла.
    Йогоробили не стандарт, перенесли обратку, піддувайло та вторповітря на ліву сторону.
    --- добавлено: 10 лют 2020 у 19:03 ---
    Ще термометри... Нище від підмісу, та перед 3ходовим?
     
    Останнє редагування модератором: 18 лют 2020
  4. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Якщо цiкава моя думка, то давайте покроково. Бо неможливо зразу i все. Якщо працюе гравiтацiйна циркуляцiя - дуже добре! , разом з вiдкритою системою - це найкраща безпека для вашого твердопаливного котла. Але ви також вкладаете грошi в насос, автоматику до насосу. В мене питання - навiщо ? З свого досвiду скажу, що з насосом простiше досягти комфорту. Особливо якщо гравiтацiйна система працюе так-сяк. Так от навiщо вам якась "автоматика"? Що вона керуе? Це дурня, за яку з людей деруть чималi грошi. Автоматика спрацювала - включився насос, а весь час до i пiсля того працюе гравiтацийна циркуляцiя. Насос ЗАВЖДИ включений ( або навiщо ви його ставите), а нема свiтла - процюе гравiтацiя. Якщо ви мене зрозумiли, i вам цiкаво, то можу продовжити.
     
  5. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    Саме так, комфортніше. А от як вона буде працювати, ще не знаю.
    Саме так і хочеться. Автоматика не так вже й дорого коштує 380-450грн.
     
  6. Владимир В

    Владимир В Інженер

    Повідомлення:
    985
    Симпатії:
    1.727
    Адреса:
    Ирпень
    Працювати буде і не не "так сяк", а повноцінно якщо підберете відповідні діаметри труб!
    А от температура в радіаторах буде нерівномірна верх/низ і це лікується тільки різницею висоти
    між котлом і СО по вертикалі ... :)!
     

    Вкладення:

  7. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    Дякую.
    Так в принципі для цьогож (із-за малого перепаду по вертикалі і буде допомогати ЦН).

    Знову хочу уточнити по БКН, а точніше по підключенню обратки.
    Трошки переробив схему.

    Добавив патрубок розповітрювача з окремим РБ для БКН.

    1. Залишити обратку БКН як було показано з допоміжним насосом в загальну (попутну трубу обратки)?
    2. Тягнути окрему обратку до котла? Тобі куди її заводити? Дав ВИД ЗВЕРХУ (на схемі окремий виріз з схеми), до 3ходового в загальну трубу сходження обраток?
    --- добавлено: 11 лют 2020 у 11:24 ---
    А ще одне, врізку в основне крило для відокремлення на два інші робити як?
    Варіант 1, Варіант 2.
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 19 лют 2020
  8. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Конкретно, що вона буде робити? При якiй температурi?
     
  9. eco30

    eco30 Бригадир

    Повідомлення:
    284
    Симпатії:
    141
    Адреса:
    провінція Києва
    @Алекс Иваныч,
    Вмикатися при 61-65 за цельсієм, вимикатися при зниженні.
     
  10. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @eco30, тобто майже завжди все буде працювати на гравiтацii. З власного досвiду : в цьому опалювальному сезонi тiльки пару днiв давав на батареi 55 грд, а бiльшисть часу 40-45 грд. А навiщо тодi насос та триходовий взагалi ? Я вважаю що насос потрiбно вкл. десь бiля 30 грд. Але у вас на схемi тiльки один клапан, а потрiбно два. Один клапан - антиконденсацiйний, пiдтримуе обратку котла на необхiднiй температурi - вiн у вас е. Iншим клапаном ви маете можливiсть пускати в систему необхiдну температуру вiд 40 до 70 грд. А так як у вас зараз намальовано це як раз те про що я казав : щось зробили, а про щось забули, або взагалi незнали.
     

Поділитися цією сторінкою