Схема опалення на 3 крила з загальною звороткою

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем fun7, 18 лис 2019.

  1. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Мабуть @Энки, мав на увазi радiаторнi крани пiд термоголовку. Вони бувають для гравiтацiйних систем опалення, з великою пропускною спроможнiстю, зазвичай 3/4"та 1". Це щоб все було по фен-шую. Фото завантажити не змiг , бо завелике.
     
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Там
    Вже знайшли запобіжний клапан на групу безпеки на 1 бар?
    Так.
    Все нове, або під час ремонту, опалення повинно мати термостатичні клапани. Крім того, що це зручно і технічно краще, воно ше відповідне до енергетичної стратегії нашої країни. Невеличка економія для однієї хати, у великих масштабах набуває вагомих значень.
    Кульові крани дешевше (не завжди насправді), але точно не простіше, бо просто не для батарей зроблені.
     
    Алекс Иваныч та Erni подобається це.
  3. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    @Энки, а хiба бувають запобiжнi клапани на групу безпеки на 1 бар? Я зустрiчав найменше на 1,5 бара.
     
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Я не знаю.
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    парапетний - це без димоходу, через стіну на вулицю вивід диму?

    Схема робоча, як сказав Энкі, вогнище (пальник) бажано опустити нижче рівня батарей, або батареї підняти вище рівня полум'я в пальнику. Це буде вигідніше в плані потужності батарей від випадку їх недогріву, коли полум'я вище від їх нижнього краю.
    крім всяких заморочок з краниками та насосами, я би відмовився зараз від поліпропілену. Робіть все сталевим, радіатори знайдіть чавунні. Пропілен ковбаситься від температури (значно видовжується), тому його рекомендовано для низьких температур і з насосами в контурах. Для гравітаційної системи рекомендую тільки сталь і бажано не скупитись на діаметрі, принаймі тягнути до радіаторів 1", а зворотку спільну не меншою від зворотки в котлі. Бо при гравітаційній циркуляції для задовільної роботи радіаторів потрібно на подачі в систему тримати високу температуру (80С), а це в котлі буде на межі 90-95С. Якийсь наявний в контурах пластик при таких температурах скоро вийде з ладу.

    пс. розділити зворотку на дві труби (пустити під вхідним порогом) не вийде?
     
  6. РЕПЕЙ

    РЕПЕЙ Бригадир

    Повідомлення:
    295
    Симпатії:
    143
    Адреса:
    Полтавщина
    Да зробити то можна - але потім треба гарно утеплити і там же зробити приямок для зливного крана - у мене забетоновано так , що відро влазить. І як зливаю воду - то через поріг шлангом скільки можна , а потім - виношу відром. А хазяїн планує закриту систему опалення - то і закачувати-доливати в систему воду треба через цей кран.
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    тоді робіть зразу з максимально можливою якістю чи максимально досконало. Повірте, з часом це вернеться сторицею.
    пс. зараз експлуатую систему опалення в батьківському будинку, яка змонтована ще до мого народження. Все працює, без електрики.

    Тепло у всіх кімнатах, 40-літрове відро дров на годину, котел сталевий, газово-дровяний.
     
  8. РЕПЕЙ

    РЕПЕЙ Бригадир

    Повідомлення:
    295
    Симпатії:
    143
    Адреса:
    Полтавщина
    40-літрове відро - це скоріше алюмін бідон для молока часів СРСР ???
    А котел напевне КСТ - 16 ??? У мене такий. Гріє найкраще при Т* на котлі 80*.
    А бере - 15-л відро дров на 2 год і обігріває 110кв м площі на самоточній системі.
     
  9. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Може я не правий, але котел ніц не бере...бере будівля.:Hi:beer
     
    РЕПЕЙ подобається це.
  10. РЕПЕЙ

    РЕПЕЙ Бригадир

    Повідомлення:
    295
    Симпатії:
    143
    Адреса:
    Полтавщина
    :) Кожен бере що може, а не що хоче. Котел бере дрова, будівля бере тепло, парубок бере дівку. На німецькій мові це DIENEM MACHT SIENEM - по-українськи це КОЖНОМУ СВОЄ :Hi:
     
    andrij64 подобається це.

Поділитися цією сторінкою