Електронний шибер

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем orthodox6, 3 жов 2019.

  1. orthodox6

    orthodox6 Бригадир

    Повідомлення:
    71
    Симпатії:
    116
    Адреса:
    Україна м. Ямпіль Вінницької області
    Хочу поділитись досвідом, як економити до 50 відсотків пічного палива... Провів деякий експеримент який позволив за опалювальний сезон витратити лише близько 3,5 складометрів дров ( опалювалось за допомогою пяти канальної міжкімнатної грубки перший поверх двоповерхівки сумарною площею близько 75-ти кв. м, при висоті стель 2.95м , зовнішні стіни утеплені 5см пінопластом і гіпсокартоном, вікна двохкамерні ). При тому, що у попередньому році пішло близко 7 складометрів.... Як це вийшло...
    Давно хотів зробити електро-шибер ( заслонку пічних газів з мікроконтролерним керуванням ) на початку "лежуха"( майже на виході з печі ). Та не знав чи дасть це щось, і наскільки це безпечно. І щоб перевірити це, але не втручатись дочасно у пічну структуру, я виготовив ковпак для труби з рухомим клапаном для перекривання пічних газів ( перекривання зовсім не герметичне ... відсотків на 10 труба все ж відкрита ), який керувався з землі, за допомогою тросика. ( дивіться на фото ).
    52161642_2290909557860885_933662676821737472_o.jpg 52303925_2290909507860890_7637572224571932672_o.jpg
    Ось так відкриваючи і закриваючи шторку вдалось зекономити майже половину дров. І не тільки! Окрім того, що з печі перестало витягувати тепле повітря, в хату перестало затягувати холодне! А це чи не більше зло.... Коридор, який завжди був дуже холодним став теплим! ( у нас топка виходить у коридор, і відповідно у нього заходило повітря з вулиці, для чого у мене є навіть спеціальний повітряний клапан ) Так як тепле повітря довше зберігалось у грубці в кімнатах піднялась середньодобова температура. Грубка залишалась теплою до ранку, раніше вона вистигала за кілька годин повністю....
    Після такого вдалого эксперименту, я наважився зробити електронного шибера.
    11.jpg Це по суті дверцята з металу які розміщені в шахті димоходу які закриває і відкриває сервопривод закріплений на осі . Все просто, і надіюсь безпечно. Адже я його ще не перевірив у ділі. Вся конструкція складається з двох частин, з'єднаних між собою за допомогою кабелів. Кабель живлення і кабель управління. IMG_20191003_212811.jpg
    Блок управління знаходиться в безпосередній близькості до печі. Я повністю виготовив свою схему ( хоча яка там схема - звичайна схема управління сервоприводом за допомогою ардуіно нано, як його підключити показано в сотнях відео, можна також використати готовий пристрій тестер сервомотора який продається на Аліекспрес за 20 грн. ), використав також датчик чадного газу, сирену, і кнопку вимкнення сирени. Також встановив термореле для підігріву самого сервомотора. У якості нагрівача використав карбоновий в тефлоновій ізоляції кабель з Алі... Вимикач підігріву знаходиться на блоці керування.
    Алгоритм такий. Відчиняємо на потрібний кут шторку і палимо піч, після того як паливо повністю прогоріло, закриваємо шторку поворотом змінного резистора. Якщо ж закриття відбулось раніше, ніж закінчилось паливо, і у приміщення пішов чадний газ, спрацює звукова сирена, і крім того шторка автоматично повністю відчиниться, доки не буде очищено повітря - тоді вона повернеться в попереднє положення. Щоб сирена вам не заважала - можна її вимкнути, натиснувши кнопку mute. Конструкція шибера надіюсь буде зрозуміла з відео. На пластині зробив болгаркою пропили з обох сторін, а потім заварив краї, щоб зменшити проходження тепла з гарячої частини ( яка знаходиться контакті з пічними газами ) і холодною верхньою частиною. Не зміг загрузити відео, тому даю посилання на гугл диск. https://drive.google.com/open?id=17RYPPN9QqGnmg3QyOyA6HIwe3D4LK2Ko Після реальних випробувань напишу що добре, а що зле....
     
    Останнє редагування: 3 жов 2019
    bogdansv подобається це.
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    У печі нема піддувала?
     
  3. orthodox6

    orthodox6 Бригадир

    Повідомлення:
    71
    Симпатії:
    116
    Адреса:
    Україна м. Ямпіль Вінницької області
    Закрити знизу - цього замало. Конвекція і все таке....
     

Поділитися цією сторінкою