Радіатори опалення

Тема у розділі 'Радиаторы', створена користувачем vant, 8 лют 2010.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ця сила донизу, сила тиску. Це розшарування, а не циркуляція. Гаряче йде вгору, де стає ще гарячішим, а холодне холоднішає внизу - розбіглось, та тисне рівномірно.
    А щоби була сила по колу - спонукання, треба різниця висоти. Як гойдалка, да важче плече завжди падає, прагнучи до рівноваги, але ніколи не впаде, бо рівень постіно тікає.
    Висота в формулі - це міра втечі рівня від рівноваги.
    Без висоти, сили тиску вистачить на півоберта, і встане.
     
    Papp Janos подобається це.
  2. volusik

    volusik Майстер

    Повідомлення:
    204
    Симпатії:
    67
    Якщо кімната 16 кв.м. носій буде температурою 45-50 градусів,то який металічний радіатор повинен бути?скільки Ват?? щось у мене вийшло 1520 ват.
    будинок цегляний 35 см стіна та туплений буде 100 мм пінопласту.
    стеля 2.7 метра.вікна металопластикові два скла.
     
  3. don ivan

    don ivan Майстер

    Повідомлення:
    236
    Симпатії:
    86
    volusik попробуйте с тем набором что Вы даете, на любом из онлайн калькуляторов теплопотерь высчитать теплопотери вашей комнаты 16м2 найденное значение надо умножить на k 1,15 (запас по мощности) Затем, исходя из паспортной мощности радиатора, при заявленном производителем dT, пересчитываете мощность на Ваш dT

    некоторые производители указывают пару вариантов мощности радиатора при разных условиях
    20170131_173800[1].jpg
     
    Останнє редагування модератором: 31 січ 2017
  4. volusik

    volusik Майстер

    Повідомлення:
    204
    Симпатії:
    67
    У мене металічні радіатори уже встановленні як 13 років,в 16 кв.м. стоїть радіатор 22 типу висотою 50 см.довжиною 1 метр.документації про инх паспорта звичайно уже не зберіглось..будинок буду отеплювати весною,і теплоносій думаю зменшити температуру..тому і спитав,тепер газ котел температура в кімнаті 18 градусів.радіатор замалий я думаю.тож думав би переставити радіатори,замість 1 м. поставити 120 см. а там де 120 поставити 140.
     
  5. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    [​IMG]
     
    Останнє редагування модератором: 1 лют 2017
    volusik подобається це.
  6. don ivan

    don ivan Майстер

    Повідомлення:
    236
    Симпатії:
    86
    volusik в своем посте #2120 Вы процитировали метод пересчета мощности радиатора на актуальные параметры подача/обратка. Коль скоро лень считать, посмотрите хоть картинки, там есть:

    пересчет радиатора.jpg
    то есть, снижая dT в 2 раза надо увеличить радиатор в 2,5 раза! куда уж проще?
    --- добавлено: 1 лют 2017 у 08:30 ---
    volusik больше подошла бы подобная таблица но не для конвекторов, а для стальных радиаторов..
    [​IMG]
    но в готовом виде чет не попадается, а считать лень..
     
    Останнє редагування модератором: 9 лют 2017
    volusik подобається це.
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Для радиатора с указанной мощностью и дельтой, можно выщитать рассеиваемую мощность на градус дельты. И тогда можна посчитать рассеиваемую радиатором мощность, при любых температурах подачи, обратки, воздуха в комнате.
     
    don ivan та volusik подобається це.
  8. volusik

    volusik Майстер

    Повідомлення:
    204
    Симпатії:
    67
    Ви можите мені допомогти розрахувати потужність радіаторів?у мене вже встановлені,тільки буду переробляти опалення,то думаю може поміняти якісь радіатори металічні на іншу довжину.радіатори Корадо 22 тип всі висотою 50 см. 1 штука-120 см..(23,23 м.кв. висота 2,56)
    2-штуки 100 см. .(16 м.кв. висота 2.7)-(14 м.кв.висота 2.7)
    2 штуки -70 см. (12 м.кв.висота 2.7 )-(коридор 7.4 м.кв. висота 2.3)

    будинок цегляний 35 см.стіна буде етеплений 100 мм пінопласту.
     
    don ivan подобається це.
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Та будь хто може. Але у радіаторів нема потужності. Є потужність, яку вони розсіюють. Тобто, один той самий радіатор може мати і 0 кВт, і не нуль кВт. Тепло рухається крізь радіатор. Тепло рухається від гарячого до холодного. Чим гарячіше гаряче, і холодніше холодне, тим більше тепла за секунду проходе крізь квадратний метр поверхні між гарячим і холодним.
    Наприклад,
    перший радіатор, дельта 60 - це кіловат. На градус дельти виходить 1000/60=16,7 Вт.
    Якщо, скажімо, середня температура радіатора буде 40 град. а температура в хаті 24, то це таким радіатором розсіюється (40-24)*16,7 = 267 Вт. Якщо кімнатою розсіюється в той час менше (а із стінами така сама біда - чим тепліше внутрі і холодніше зовні, тим більша потужність тепловтрат), то температура в хаті буде зростати, стане 25 градусів, і радіатор почне вже розсіювати 267 - 16,7 = 250 ват.
    Коли стане холодніше погода, доведеться збільшувати середню температуру радіатора, накрутивши ручку на котлі, та/або на радіаторі.
    Доречі, клапан з головкою на радіаторі - то завжди краще. Такий клапан сам без Вашого втручання буде регулювати потужність, що розсіюється радіатором.
    Ну і як можна розуміти, чим меньший радіатор, тим гарячішою має бути подача з котла. Тобто, чим більша площа радіаторів, тим завжди краще, бо не гірше.
    Якщо хочете міняти на більші, то міняйте на такі більші, на які не жалко грошей, бо чим більші, тим краще.
    А та потужність, що виробник вказує як номінальну, то, так би мовити, ніби екстремальна потужність, яку можне вижати в холоди, нічого не закип'ятивши, не підірвавши, не надувши...
    Якщо вистачає грошей, то у двічі...2,5 рази більші радіатори, за номінальні - це нормальний, комфортний випадок.
     
    predka, volusik та marlutsk подобається це.
  10. volusik

    volusik Майстер

    Повідомлення:
    204
    Симпатії:
    67
    термоголовки у мене стоять з самого початку,з 2004 року,про їх комфортність знає дуже добре,навіть неуявляю роботу радіаторів без них))радіатори у мене не стоять під вікнами,так як заведено в середню кімнату труби проходять по периметру кімнати і через стіну стоять радіатори,економія труб значна вийшла.

    також стоїть грубка кафельна в кімнаті одна на дві кімнати,а топиться з третьої кімнати з середньої там де труби по периметру прохадять,то коли котел горить гріють батареї,термоголовки тосять завжди на поділці 4,в кімнаті 20 град.коли затоплюється грубка батареї відключається,ну частково бувають гріють,то перед гріє батареї,то половина,як їй захочиться,то зовсім холодна..так що термоголовки то є супер.

    та ні ))на таку зміну точно не потягну))та і місця не вистачить у мене там на стіні щоб поставити 2 метри радіатора.Ну на 20 см. збільшити думаю .перемістити місцями радіатори докупивши одну більшу.
     

Поділитися цією сторінкою