Реконструкція опалення в перебудованому домі

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем an70an, 20 лют 2019.

  1. an70an

    an70an Новачок

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    0
    --- добавлено: 26 лют 2019 у 14:33 ---
    Проекту на стару систему в мене взагалі немає, котел був старий артемівський АОГВ, на шильдіку 1974р, а будинок був 1907 року побудови, жили старі люди, до них газовщики приходили тільки по лічильнику, котел чистив сусід кожен раз, є тільки договір на газопостачання, де вказано котел та плита. А лічильник G4 стоїть вже давно зовні, я його не рушав, повірку пройшов і пломби стоять, от тільки труби всередині укоротив та поставив крани.
    От викличу БТІ, зроблять техпаспорт з самобудом. Що далі? Проект дому буде з штрафом в Архітектурі?
    А от при оформлені заміни котла можуть газовщики запитати техпаспорт та проект на будинок? То може і заміну котла не оформляти?
     
    Останнє редагування модератором: 6 бер 2019
  2. mexanikcom

    mexanikcom Майстер

    Повідомлення:
    183
    Симпатії:
    65
    Адреса:
    Хмельницька область, Базалія
    На мою думку - якщо вже переоформили, вкладаєте кошти в ремонт то вже і зробіть документацію. Я свої проблеми "порішав" в БТІ, щоправда будинок в мене з 1969 року і так як це робив я - Вам не підійде. Зверніться в БТІ, "Леся Українка" надасть консультацію в питанні з архітектурою і підкаже Вам що робити далі))) Те що у Вас стоїть лічильник ззовні - це не те, повинен стояти "зовнішній" лічильник з буквою "Т". Ваше право, і вирішувати Вам, наголошую - при зверненні в газконтору вимагатимуть проект будинку, я вимушений був переробляти свій старий, ще той "лохматий". Питання в тому що з кожним роком ціни на ці всі папери зростають так що тільки тримайся((( І взагалі Ви не задумувались що буде коли "а раптом щось" і хто і як буде переоформляти це все?
     
  3. an70an

    an70an Новачок

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    0
    Доброго дня.
    Покликав двох майстрів.

    Один запропонував:
    - парапетний новий 7квт + бойлер на 100л
    - насос 25/4 б/у, не Китай
    - СО двухтрубка, від котла подача в санвузол та стояк на 2 поверх - ф25, розводка - ф20,
    - труба поліпропілен композит незачисна,
    - радіатори сталеві RODA: 300х1200 - в кімнатах мансарди, 500х1000 в вітальні, 500х400 -в кухні
    - рушникосушка Ларіс 500х800 з нижнім підводом
    - крани радіаторні ІСМА
    Вартість монтажу - 5000грн + матеріали (купляти треба самому по списку)

    Другий запропонував з такою різницею:
    - 2-контурний навісний конденс-й BUDERUS 24кВт б/у , з гарантією 1 рік, + договір на ТО
    - СО двухтрубка, від котла одна труба подачі до радіатора на кухні з виходом в кімнату мансарди, а друга труба подачі - з кухні через рушникосушку в санвузлі, радіатор вітальні, та з виходом в іншу кімнату мансарди.
    Вартість монтажу - 6500грн +450 у.о. за котел, + 15500грн за радіатори, труби, крани та інше (майстер сам все купить та привезе)

    Ось не знаю, що правильніше, та при якому варіанті газу буде спалюватись меньше. Чи не забагато двухконтурного котла на 24кВт для 54м2. (схема будинку на 1 сторінці)
     
    Останнє редагування: 12 бер 2019
  4. Микола2008

    Микола2008 Прораб

    Повідомлення:
    264
    Симпатії:
    474
    Адреса:
    Луцьк
    Не зрозуміло, для чого 24 кВт на 54 метри. Звичайно, такий котел буде більше споживати газу і вартує більше.
     
  5. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    24 це максимальна потужність котла, вона обумовлюється потребою ГВП, двоконтурні навісні котли можуть модулювати свою потужність приблизно від 10 до 24 кВт, конденсаційні котли мають ще більшу межу модуляції 6-24 кВт, так що у даному випадку перерозходу газу неповинно бути. Інша справа розрахунок радіаторів. Для конденсаційного котла вони вони повинні бути приблизно на 50% більші ніж для звичайного, якщо ви хочете мати економію газу.
     
  6. an70an

    an70an Новачок

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    0
    Дякую за відповідь.
    Так майстер і сказав 6кВт на мінімумі, і котел буде на довше виключатись.
    Радіатори в мансардних кімнатах збільшити не зможу. В вітальні можна замінити 500х1000 на 600х1200, а в кухні 500х400 на 600х600.
    Чи буде цього достаньо для економії газу? І чому треба їх збільшувати?
    Чи збільшиться температура в приміщені від цього, чи вона буде циклічна, та чи можливе буде в такому випадку регулювання радіаторними кранами?
    Може все-таки парапетний на 7кВт + ел. бойлер?
     
  7. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    ККД.jpg Як бачите для конденсаційного котла зі збільшенням температури економія зменшується, тому бажано(але не обов'язково) радіатори більші.
    Можливе, але я б поставив кімнатний термостат.
    Можна, але мені здається тут мінусів більше ніж плюсів.
     
  8. an70an

    an70an Новачок

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    0
    Дякую. Прошувідповісти ще на пару питань.
    1. Запропонували конденсационный котел Remeha 24кВт б/у за 350 у.о. То може відмовитись від BUDERUS (450 у.о)
    2. Чи не буде великий розхід газу при вмикані/вимикані та охолодження при цьому кожен раз камери згорання? + зношування автоматики? Може краще купити новий конден.котел середньої якості десь на 12 -18квт та переплатити якусь сотню доларів? Можете якусь модель запропонувати?
     
  9. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    У кожному регіоні свої вподобання, у нас більше Vaillant, є BUDERUS, Remeha практично немає. Пройдіться по магазинах сантехніки і спитайтеся по запчастинах, до якої марки більше і доступніше ту і вибирайте.
    Ні, не буде.
    Мені не відомі нові конденсаційні котли вартістю менше 600 євро.
     
  10. an70an

    an70an Новачок

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    0
    Всім доброго дня.
    Монтаж опалення та водопостачаннчя виконали два знайомих майстри.
    Система - двухтрубна, вихід на 2 поверх через санвузол
    Труба п/п FIBER BAZALT 20х2,8 (44м), 25х3,5 (20м) - 2322грн
    (на 1 поверсі в штробі та ізоляції, на 2 поверсі - під дерев.підлогою)
    Котел - газовий парапетний Термобар-7кВт - 5780грн
    Насос - VILLO 25/4 - 1472 грн
    Радіатори Terra 22R - 500х400, 500х1000, 300х1200(2шт.) - 3591грн
    Рушникосушка Ларіс 500х800 - 2572грн
    бак 8л Zilmet - 682грн.
    Група безпеки 1" FADO + клапан на 2бар!!! - 500 грн
    Крани, фільтри, шланг, муфти, перехідники, трійники, ізоляція - 3790грн
    Азбест листовий 3мм на парапетну трубу - 140грн
    Груша в насосну станцію Ф90,24л - 100грн (НС 2 роки не працювала, в погребі)
    Робота по монтажу - 6000грн.
    Систему опалення перевірили тиском 1,4бар, повітря з радіаторів стравили.
    Виходи води на ванну, пралку, бойлер, мийку, унітаз - зроблені та заглушені поки.
    ВСЬОГО - 27000 грн.
    Якщо є питання - запитуйте.
     
    Останнє редагування: 13 тра 2019

Поділитися цією сторінкою