Вибір перерізу профільних труб для драбини.

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем Михайло Маломитницький, 17 сер 2018.

  1. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Прошу "металістів підказати правильний варіант вибору профільної труби для виготовлення драбини. Буде використовуватись для виходу на горище через зовнішні двері в одній із площин даху (ще маю влаштувати), але її нормальний статус - лежати (висіти) десь в затишному місці "в режимі очікування".
    Товщина таких труб (20-, 30-, 40- мм) не більше 2 мм. Висота драбини буде 4 м з невеличким (10-20см) "хвостиком". Максимальне навантаження - не більше 150-180 кг. Яку трубу взяти на направляючи (стойки) і на перемички?
     
  2. акула941

    акула941 Прораб

    Повідомлення:
    117
    Симпатії:
    213
    В мене, з часів СРСР осталися дві драбини довжиною 2м квадрат 25 на 25 товщина стінки 1.8мм. Якщо мені треба 4м я їх з'єдную квадратними вставками які вварені в одну з драбин, вага мого тіла 110кг, драбина прогинається, але в залежності під яким кутом стоїть. На стійки взяти 40 на 20мм, а на перемички 20 на 20мм, порахувати яка вага, чи зручно буде переносити. Я так думаю.
     
    Михайло Маломитницький подобається це.
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Я спочатку планував на стійки брати 30х30. Але потім прийшла думка, що 40х20 буде краще. Розварити можна 20х20. Напевне, це найкраще рішення.
    Маю власноруч зроблену стремянку із некоденційної зварної труби 25 мм. переношу її в зібраному вигляді без особливих зусиль.
    Краще було б зробити стаціонарний марш із поворотом, але буде дорожче і не вистачає фантазії намалювати. В тернеті не знайшов.dntknw З часом до цього дійде...
     
    акула941 подобається це.
  4. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    А хіба кругла труба не краще для драбини ?
     
  5. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    робіть з гнутого швелерка 50*25*2 ( 1,5. або 1,2мм) і буде служити і служити.
     
  6. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Можливо і краще, але товщина її завжди більша, а значить і ціна вища. Крім того варити профіль легше.
    --- добавлено: 19 сер 2018 у 21:12 ---
    Дякую за ідею! Потрібно буде глянути на нашій металобазі вартість швелерка. Знову повторюсь: вибрав профільну трубу, бо ціна її демократична. Можу здогадуватись, що товщина стінок швелера, як і кутика більша профільної труби...
     
    Останнє редагування модератором: 27 сер 2018
  7. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    гнутий швелер гнеться з листового матеріалу, можна зігнути такий швелерок і поварити . маю такі драбини зі швелерка 35*35 овщиною 2,5мм вже років 45 служить. інша 70*27*2- зробив риштування для різних цілей. служать також досконало. щаблі з того ж профіля.
    якщо брати профільну трубу 40*20*2- то і щаблі робіть з неї і приваріть під кутом встановлення драбини- буде супер.
     
    Останнє редагування модератором: 27 сер 2018
    Михайло Маломитницький та Hamstell подобається це.
  8. Neighbor

    Neighbor Прораб

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    287
    Адреса:
    Чернівці
    Драбину варте розраховувати в залежності від кута нахилу та навантаження, але перетинки 20х20 будуть малуваті.
    Пару місяців тому, одним знайомим, зробив дуже цікаві спіральні сходи в гаражі. Коли буду там, то зроблю фото-відео та закину.
     
    Михайло Маломитницький подобається це.
  9. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Це має бути вихід на горище, але з надвору, тому що існуючий в коридорі (сінях, по сільському) я закрив. Там зробив ванну кімнату. Хотілося б зробити його стаціонарним, зважаючи на свій вік, але не вистачає часу, коштів, ідей. Тому вирішив, як тимчасовий вихід змайструвати драбину. Але варіант із влаштуванням постійного ходу на горище тепер мені здається не таким уже й далеким. Може дійсно спіраль? Щоб було до всього компактно і красиво.
     
  10. AMOROSO

    AMOROSO Бригадир

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    132
    Була у нас така драбина на горище, поки сходову клітку не зробили, перила і площадка перед дверима - набагато зручніше ніж просто драбина.
    [​IMG][​IMG]
     
    telesuk та Erni подобається це.

Поділитися цією сторінкою