Схема подачі води в приватний будинок при глибині колодязя 17 м.

Тема у розділі 'Скважины и колодцы', створена користувачем Михайло Маломитницький, 16 сер 2018.

  1. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    У дворі є колодязь, в якому дзеркало води на глибині 17 м. Потрібно "завести" воду в хату (10 м), в літню кухню (7 м), а також передбачити підключення до мережі поливу ( зовнішній сезонний кран).
    Для початку маю вирішити який насос використати і де розмістити ГА з автоматикою?
    При такій глибині напрошується рішення установки глибинного насосу. Але щойно прочитав, що є насосні станції з ежектором, котрі здатні качати води і з більшої глибини. Підкажіть, будь ласка, як вчинити правильно з вибором типу насоса?
    Друге, що маю вирішити до початку складання конкретної схеми водопостачання, де встановлювати ГА з автоматикою?
    Я кілька раз монтував водогін в приватні будинки з колодязів глибиною 6-10 м, тому весь час використовував насосні станції. При цьому встановлював їх в приямку безпосередньо біля колодязя.
    Якщо в моєму випадку потрібно скористатись глибинним насосом, то напрошується рішення встановити ГА з автоматикою у веранді для зменшення затрат для виготовлення приямку та зручності в обслуговуванні і монтажу. Чи правильно я розумію, що трубу в літню кухню потрібно буде прокладати від блоку з автоматикою, тобто з веранди, повертаючись "назад" до приямка біля колодязя і потім до літньої кухні?
    Тобто хочу зрозуміти, чи є технічне рішення зробити "врізку" в трубу подачі води з колодязя до ГА з автоматикою (у веранді) перед ними (біля колодязя-літня кухня, перед верандою-садовий кран)?
     
  2. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Глибинний. Ежектор не раджу.
    Встановлюйте, буде добре.
    Ні, якщо насос глибинний, робите розгалуження відразу в приямку.
     
    Михайло Маломитницький подобається це.
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    У мене буде два розгалуження від вхідної магістралі (літня кухня і садовий кран) на ділянці від насосу до ГА з автоматикою. Якщо я правильно здогадуюсь, то при відкриванні крану на одному із них тиск в трубі падатиме і автоматика включатиме насос? Все працюватиме в "штатному режимі" і не має значення, що розширювальний бачок з автоматикою знаходяться не перед цими кранами, а за ними, тобто у веранді?
     
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Трохи може мати значення.
     
  5. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Отож...
     
  6. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Звичайно що буде, питання в тому наскільки. все залежить які будуть витрати в літній кухні і на поливі.
     
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Тре буде так з'єднувати (типу розташування тріників), щоб по можливості зменшити ймовірний негативний вплив на насос і його зворотній клапан, від гідроударів.
     
    lisnyk подобається це.
  8. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Тепер всьо зрозуміло:-D
    --- добавлено: 17 сер 2018 у 13:53 ---
    Не бачу потреби поки що малювати, тому спробую ще раз словами пояснити зважаючи на зауваження маестро Енкі.
    Підйом труби з криниці 16 м . В приямку вона змінює свою орієнтацію з вертикальної на горизонтальну і прямує до гільзи у фундаменті веранди (9-10 м). Тройніки потрібно (бажано) поставити один в приямку (на літню кухню і до неї теж 9-10 м), а інший (садовий кран)-при вході в гільзу фундамента будинку.
    Можна вихід до "садового крану" зробити від ГА з блоком управління. Це збільшить витрати труби (на зворотній шлях) на 5-6 м і кілька зайвих фітінгів. А от "повернення" труби до літньої кухні - це ще 12-13 м. Хоча, не такі вже й великі затрати...
    Варто зразу ж уточнити, що не знаю витрат на полив, бо ще думав над цим. Однак, з огляду на теперішню тенденцію в змінах погоди, вони мають з часом зростати. Тому потрібно розглядати варіант з установкою додаткового накопичувального баку на вулиці, а вже звідси відштовхуватись у виборі способу подачі води.
    :lulka:
     
    Останнє редагування модератором: 25 сер 2018
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
  10. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Плануємо вичистити колодязь через місяць, після цього "заводити" воду в хату. Тому ще маю час для складання виваженої схеми.
    Вирішив відгалуження на "садовий"кран зробити після ГА. Адже на зимній період він буде перекриватись і безпечніше це робити в теплому приміщенні. Мінус-одна зайва дірка в стіні, але, зважаючи на останнє, її не потрібно буде робити під фундаментом, а це набагато все спрощує. Відгалуження до літньої кухні потрібно все ж осмислити-знань (і практики) для цього ще замало...
    В колодязі буде глибинний насос, тому буду вдячний за рекомендації щодо його вибору.(1)
    При досить потужному дебету води, її рівень не великий. Думаю після очистки буде трохи більше метра. Тому планую вибирати насос з боковим забором води і під ним влаштувати екран, котрий буде гасити віхрування піску і мулу з дна, а значить зробити максимальною глибину опуску насоса. Який варіант вирішення цього завдання?(2)
    Як краще влаштувати захист насоса від "сухого ходу": купувати насос з "поплавком" чи ставити датчик "сухого ходу" на магістралі в приміщенні?(3)
    Є сенс гільзувати трубу подачі в будинок? Буду використовувати 32 мм ПНТ з товщиною 3 мм, з утеплювачем. (4)
    Як краще реалізувати можливість злиття води з системи ХВП (при необхідності)? Наскільки (і коли) це актуально? (5). Колись читав про це і пам'ятаю, що є два варіанта злиття води: в каналізаційну систему і в колодязь. Що практичніше?
     

Поділитися цією сторінкою