Зарядний пристрій для автомобільних АКБ , з обмеженням струму , та захистом .

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем Topart, 4 кві 2018.

  1. Topart

    Topart Стажер

    Повідомлення:
    9
    Симпатії:
    5
    IMG-0767b271bd69d80dfc19504d26d71ba4-V.jpg
    Маю досвід по конструюванню різноманітних зарядних пристроїв . Прийшов до висновку - найкращим є той пристрій , який забеспечує мінімум людського втручання , контролю . По простоті і доступності повторення , пропоную схему нещодавно розробленного ЗП , на баластних конденсаторах, з фіксованим струмом . Схема перевірена . Це не нова схема , головна якість якої - майже незмінний струм , навіть при КЗ у другорядних колах , моя доробка полягає в усунені головного недоліку таких схем - збільшенні струму в первичній обмотці трансформатора після порушення контакту на "крокодилах" , тобто обриву зарядного ланцюга . Реалізовано захист на готовому пороговому реле Я120, те що використовується на генераторах автомобілів МАЗ, КАМАЗ та інших. Електромагнітне реле можна використати з обмоткою катушки на 24 В, послабивши пружину (в оригіналі OMRON). Справа в тому , що при обриві зарядного ланцюжка , напруга вторинної обмотки підвищується , тим самим, реле вимикає первинну обмотку трансформатора, чим захищає її від перегріву.
     
  2. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
  3. Jonic

    Jonic Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.956
    Симпатії:
    3.713
    Поясните, отчего это в первичке, вдруг, увеличится ток?
     
    pic16f887 подобається це.
  4. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    На жаль я на цьому не розуміюся.
     
  5. Jonic

    Jonic Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.956
    Симпатії:
    3.713
    Защиту от кз вижу, а вот где тут "майже незмінний струм" -не вижу, тем более "збільшенні струму в первичній обмотці".
     
    pic16f887 подобається це.

Поділитися цією сторінкою