Автоматика ТТ котла на базе Ардуино

Тема у розділі 'Микроконтроллерная техника', створена користувачем glory, 23 лют 2018.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Почему? Давайте для простоты, прикинем что весь бак у нас будет одной средней комнатной температуры(так оно и должно быть, баки к холодной обратке, возле подпитки включают). Тогда P1*V1=P2*V2
    P1- начальное давление воздуха, его нужно найти. V1 - начальный объём воздуха, мы взяли бак двести литров.
    P2 - конечное давление после расширения, это 1,4 бар, чтоб клапан котла 1,5 не сработал. V2 - то что останется в баке, после расширения всей воды на 3% (это 120л) - 80л в конце будет воздуха.
    Р1*200=1,4*80;
    Р1=112/200=0,56 бар.
    Качаем до 0,5 бар воздуха в сухой бак, если уровень верхней батареи не больше 4м над подпиткой. Если больше, то варим вместо бака железный ящик, или берём другой котёл.
    В простонародии чего только как ни называют. Есть "метод научного тыка", и это вовсе не значит тыкать чем попало куда угодно. Кроме него, есть куча ещё разных стратегий, и это тоже "целая наука", с ограничениями, правилами, трудом в самодисциплине, и всем прочим подобным, от чего фантазёры бегут в альтернативную реальность.
    Пропоную такі блоки.
    Блок палива. Кількість, вологість, транспорт до котла.
    Блок котла. Спалювання.
    Блок експлуатації. Запасання і розподіл енергії.
    Блок аварійного моніторингу.
    ...
    Блок експлуатації керує теплопостачанням. Дивиться за витратами тепла в хаті, ГВП, ХВП, керує запасом тепла, прогнози, виходить в мережу.. юзер інтерфейс, пише логи.. Вираховує необхідну кількість тепла, і по ньому дає запит на блок котла про необхідну на даний момент потужність.
    Блок палива слідкує за тим, щоб в котлі було паливо.
    Блок котла дивиться на уставку котла (завдання отриманне від блоку комфорту), порівнює її з фактичним станом, вираховує що робити далі. Керує витратами палива і повітря (шнеком пальника, заслінками, вентами, термопарами..)
    Блок аварійного моніторингу дублює (з пріоритетом) антиаварійні контури решти блоків, моніторить стан "залізних" антиаварійних контурів, веде окремий лог помилок.
    ...
    Блок котла, і блок антиаварійний, мають бути на окремих пристроях. Антиаварійний для безпеки, для забезпечення безперебійного його функциклювання (надійне окреме живлення, екрановане все, коштовні компоненти, нічого зайвого..)
    Коли блок котла окремо, то котли можна міняти, множити.. і на решту системи це не вплине. Блоку комфорту буде пофігу ким командувати - пєллетніком, газовим, ТЕНом.. - він для всіх, чи для кожного окремо, просто буде давати єдиний керуючий сигнал - необхідна потужність.
    ...
    А як сушити сипуче хочете?
    --- добавлено: 18 бер 2018 у 14:43 ---
    Це на дворі?
     
    Останнє редагування модератором: 26 бер 2018
    Елмастер подобається це.
  2. Елмастер

    Елмастер Майстер

    Повідомлення:
    40
    Симпатії:
    26
    Адреса:
    Самбір
    Щиро вдячний , все потрохи вкладається в логічну схему. Блок палива виклав вище в паперовому варіанті. Алгоритм роботи блоку палива такий. Паливо після дробарки завантажується в контейнер скіпового підйомника , в ручному режимі включається привід підйому , намотується канат , контейнер піднімається вгору . При підході в верхнє положення , важіль контейнера зачіпає і піднімає кришку силоса , паливо висипається і контейнер опускається за новою порцією палива. Рівень палива контролюється вібраційними датчиками рівня. При подачі сигналу "малий рівень" палива в бункері котла , включається механізм подачі палива з силоса , кардан починає обертатися по конусу , паливо осипається в накопичувач шнекового подавача і шнеком подається вбункер котла поки не спрацює "верхній рівень" палива. При заклинюванні шнека , вала включається реверс При дальшому заклинюванні подається сигнал аварії і привід зупиняється.

    Літом при надлишку тепла від сонячного колектора теплоносій подається в труби змієвика накрученого на нижню конусну частину силоса і підігріває його. При цьому включається вентилятор в верхній частині силоса і повітря витягується через нижній отвір подачі палива і викидається в верхній частині силоса, витягуючи вологу. При недостатній температурі в силосі вентилятор не включається.

    Так , цей силос вже встановлений біля будинку в задньому дворі.
     
  3. glory

    glory Майстер

    Повідомлення:
    174
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    Киев
    Это конечно так, только радиатор у меня находится на высоте 6 м. над котлом, ну еще хотя бы 1 м. напора нужно в нем, итого в котле 0,7 атм уже, остается 0,7 для маневра, только половину объема бочка и возможно использовать. Ну дело не во мне. Я уже свои проблемы порешал. Давайте сосредоточимся на Елмастер.
    Я не вижу всей целостной картины как Вы.
    Я готов работать в команде, выполняя свою часть работы. У вас хорошо получается стратегирование, я буду тянуть часть роботы связанной с сервисом MGT24, может быть кто-то возьмется редактировать прошивку, насыщая ее датчиками, которых не имеет мой блок управления.
    Может кто-то возьмет на себя подбор оборудования, руководствуясь своим жизненным опытом. Ну жен также сторонний взгляд на то что предлагаете Вы и сделаю на сервисе я, ну в общем контроль и критика.
    Надеюсь, каждый сможет найти в этом проекте место, которое ему будет интересно.
    --- добавлено: Mar 19, 2018 9:17 AM ---
    Мне нужно закончить с озвучкой еще одного ролика и после этого я смогу приступить к реализации
     
    Останнє редагування модератором: 27 бер 2018
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Там якесь обладнання вже є, якесь ще планується.
    Думаю, слід для кожного окремо блока/частини блока, визначити "сутності", залізні (давачі, двигуни...) й віртуальні (ну типу "запас ТА"), переліком.
    А потім написати природньою мовою, що ті сутності мають робити одне з одним.
     
    glory подобається це.
  5. glory

    glory Майстер

    Повідомлення:
    174
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    Киев
    Создал блоки, посмотрите, покритикуйте.
    Записал видео как делал, овзучу выложу тут ссылку на него.
     
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    мне просто главную показывает
     
  7. Елмастер

    Елмастер Майстер

    Повідомлення:
    40
    Симпатії:
    26
    Адреса:
    Самбір
    не можу знайти, де шукати ?
     
  8. glory

    glory Майстер

    Повідомлення:
    174
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    Киев
    А Вы в соседние вкладки тыкали? Котельная.png
    --- добавлено: 22 бер 2018 у 09:49 ---
    Переходим по ссылке, клацаем "Склад", открывается главная вкладка, потом тыкаем в любую по желанию, "Аварийный мониторинг", "Блок котла", "Блок палива" и т.д.
    Потом выберем которую считать главной и заставим открываться первой при входе на сайт.
    Если пока все устраивает будем размещать индикацию с датчиков на каждую вкладку.
     
    Останнє редагування модератором: 30 бер 2018
  9. glory

    glory Майстер

    Повідомлення:
    174
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    Киев
    Записал инструкцию о том как добавлял вкладки
    Елмастер, так как Вы зарегистрировались на сервисе, то сможете создать себе такую же панель скопировав эту. Как это делается я описывал тут.
     
    Елмастер подобається це.
  10. glory

    glory Майстер

    Повідомлення:
    174
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    Киев
    Я смотрю, что после моего крайнего сообщения больше не было комментариев. Видимо, то что я там наделал отобрало у всех дар речи :)
    Будем дальше двигаться, или все уже потеряли к этому интерес?
     

Поділитися цією сторінкою