Лиття бетонних стовпів. Потрібен досвід.

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем Михайло Маломитницький, 1 лют 2018.

  1. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    я пропоную зібрати з профіля для гкл прямокутну трубу 100на 50, залити бетоном. трубу залишити як незйомну опалубку.якщо паркан з профільних листів то дуже добре пасується.
    оскільки профіля оцинковіані нічого обробляти не треба. згідно наватаження- воно найбільше на краях балки. так що бляшана обгортка заміняє арматуру.
     
  2. FENCER

    FENCER Прораб

    Повідомлення:
    410
    Симпатії:
    296
    Практика показує , що обробка все ж потрібна.

    Надіслано від мого Redmi Note 4, використовуючи Tapatalk
     
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    @FENCER, Ви маєте на увазі дерево обробити? Якщо так, то чим?
    Я до речі, десь читав, що самі стовчики можна після виготовлення обробити гідрофобом (як варіант рідке скло).
    Що стосується захисту дерев'яної опалубки від прилипання розчину. Я бачу це так. Перш ніж збирати до купи "касету" кожну із дошок можна застеплерити целофаном або ж обмотати плівкою в рулонах (здається стрейч називається). Через кілька днів після заливки починаємо розбирати опалубку з обох країв касети (викручуємо саморізи) і почергово звільняємо стовпи. Тобто спочатку звільняємо дошки з торців. Дві дошки з обох сторін можуть автоматично відпасти. Акуратно переносимо на місце сушки два крайні стовпи. Далі знімаємо наступні дві крайні дошки і наступні два стовпи і т.д.
     
  4. FENCER

    FENCER Прораб

    Повідомлення:
    410
    Симпатії:
    296
    Силікат натрію аж ніяк не гідрофоб. Колись обробляв дерево переробом, копав траншейку, встеляв поліетиленом і занурення на пару діб. Згодом вже купляв спецзасіб "Сенеж" - відмінний результат. Щодо прилипання розчину - чим гладша поверхня опалубки - тим легше її відбити. Відмінний результат дає опалубка з фанери "Дока". На заводі ЗБВ форми для виробів досі змащують оливою з розпилювачів.

    Надіслано від мого Redmi Note 4, використовуючи Tapatalk
     
  5. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Можливо буде правильно казати, що рідке скло заважатиме проникненню води в стовп, а це подовжить його життя.
    Фанеру для влаштування опалубки можна використати, якщо довжина листа буде 3-метрова, інакше потрібно буде стикувати, а це не буде добре. (Мені для виноградних шпалер потрібні стовпи 3 м.)
    При використання дошки для виготовлення багаторазової опалубки потрібно намагатися взагалі уникнути контакту вологи з пристроєм. Інакше розбухне. Мені здається, що целофан тут краще підходить. Навіть може на поверхні стовпів своєрідна фактура утворитись (при обгортанні стрейчем).
     
  6. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
  7. FENCER

    FENCER Прораб

    Повідомлення:
    410
    Симпатії:
    296
    Після першого обгортання бажання те робити відпаде.

    Надіслано від мого Redmi Note 4, використовуючи Tapatalk
     
    meroro та WalterCV подобається це.
  8. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    То поясніть чому, якщо маєте досвід. Не хочеться наступати на чиїсь граблі:-D
     
  9. IgorKIE

    IgorKIE Бригадир

    Повідомлення:
    322
    Симпатії:
    145
    Деревянную опалубку лучше собрать вот так:
    [​IMG]
    Покрасит её любой самой дешевой краской хорошо разведенной растворителем. Пленку краски на поверхности не надо создавать, главное пропитать дерево.
    Оборачиваемость такой опалубки, при нежном отношении больше 20 раз.
    Ровное основание застелить п\э пленкой, а саму опалубку перед заливкой помазать отработкой.
    Вибростол Вам не сделать, посмотрите\подумайте как сделать элементарный вибратор, качество (прочность) столбиков прилично увеличится.
    Делал так перемычки для дома.
    Арматура (не проволока и не катанка) нужна д8-10мм. Каркас сварите, он любит распадаться во время бетонирования.
     
    Останнє редагування: 1 лют 2018
  10. FENCER

    FENCER Прораб

    Повідомлення:
    410
    Симпатії:
    296
    На жаль, не маю змоги сфотографувати наслідки того обгортання. Так, поверхня виходить аж глянцева , але ж мимовільні складки поліетилену утворюють "блювотну", як на мене, фактуру. Тому на паркан я заливав розчин у CW 100 без армування, а на виноград у труби з чермету просто позаливав бетонний розчин.

    Надіслано від мого Redmi Note 4, використовуючи Tapatalk
     

Поділитися цією сторінкою