Обладнання топочної - обвязка самотужки не складно.

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Алексей900, 14 гру 2017.

  1. Алексей900

    Алексей900 Майстер

    Повідомлення:
    97
    Симпатії:
    68
    Адреса:
    м. Дніпро
    Виникло бажання зробити систему опалення будинку найменш залежною від вартості газу. Додати до системи твердопаливний котел. Декілька комерційних пропозицій від професіоналів значно знизили порив душі просто таки ах.........ною ціною. Але так просто здаватися не звик. Почався процес вивчення правил, принципів. Спочатку на меті було зрозуміти, а якого саме біса воно коштує такі шалені гроші? Далі зображу що вдалося дізнатися і які висновки зробив. Прошу шановне товариство. Критикувати шлях обраний, дії та рішення, підказати кращі рішення. Може бути я реалізую ці рекомендації в своїй системі, що розвивається та модернізується. Та головне, вважаю, хтось інший зможе економно опалювати свій будинок. Зберігши купу грошей під час створення системи опалення. Бачив, що подібних тем дофіга. Може й мені вдасться зробити користь якусь .
    --- добавлено: 14 гру 2017 у 16:43 ---
    Провів бесіди с чотирма майстрами в регіоні що монтують системи. Кожен назвав не маленьку ціну. Жоден не погодився накреслити без попередньої оплати схему для обсуждения - не пам'ятаю українське слово. . Кажуть - ага, ми накреслимо намалюємо, ти знайдеш якогось клоуна а зробиш без нас. Я кажу, добре, що коштує проект схеми? даю гроші та якщо коригуємо її то гроші назад. Таке не приймають. То єдиний вихід почути попередню вартість видати аванс та щось правити походу діла, за потреби. Таке в приватників. Фірми згодні та там прайс на 20 30 % вище і це дуже скромно. Хлопці що роблять котеджі, за топочну беруть ого го. Але ж і топочна що космічний корабель. 1й. Висновок такий: маю бажання не переплачувати за авторитет, фірму крутість дядьки - маю розібратись на доброму рівні в тому що хочу отримати. 2й. За те щоб прикрутити трубу до труби значнихкоштів платити сенсу не має. 3й - платити є сенс за те що людина знає як саме ті труби крутити так щоб не бігати з мишкою потім .
    4й. Якщо сам не дурень маю час. Руки ростуть не з самої дупи а десь поряд . - заплачу за те що знаю як, сам собі.
     
    Останнє редагування модератором: 22 гру 2017
  2. Алексей900

    Алексей900 Майстер

    Повідомлення:
    97
    Симпатії:
    68
    Адреса:
    м. Дніпро
    Так на старті маємо таке: будинок опалювальною площею 220 кв.м двоповерховий. Газобетон 400мм. Зовні кам'яна вата 10см. Добре утепленне високе горище, що не опалюється. До нього прилеплений малий старий будиночок площею 60 кв.м. його пиріг стін : саманна штукатурка 30мм. Сілікатна цегла 120мм тирса 100мм. Сілікатна цегла 120мм. Пінопласт 30мм. Стеля десь 200мм вапно з тирсою. Все це опалюється газом. Системи опалення обох будинків об'єднані. На відстані 20м. Збудовано топочну каркасну . Про процес її будівництва, якщо вдастся розповім в окремій темі.
    --- добавлено: 14 гру 2017 у 17:00 ---
    Встановлено також електричний котел .
    --- добавлено: 14 гру 2017 у 17:11 ---
    Втрати тепла розраховані так: максимальна витрата газу за добу за минулі зими при мінус 23 на вулиці склала 30 м3. Оптимістично в середньому 1м3 газу видає на гора 12 квт тепла. 30м3 × 12 квт : 24 години = 15 Квт.
    То ж котел був придбаний 16 квт калвис. Я в той час не планував ставити теплоакумулятор. Про що шкодую. Не критично. Можливу недостатню під час лютий морозів потужність калвіса мав компенсувати газовий або єлектрокотел.
     
    Останнє редагування модератором: 22 гру 2017
  3. Алексей900

    Алексей900 Майстер

    Повідомлення:
    97
    Симпатії:
    68
    Адреса:
    м. Дніпро
    Толкові варіанти схем підключень обвязки. Хз.як українською..... від приватників в інтернеті фіг знайдеш. Схеми від інженерів надані більшостю іменитих виробників обладнання. Ні не всякий цехи, а саме заводи великі та буржуйські. От ті схеми є сенс брати вивчати та адаптувати під свої руки і халупу.. Як саме працює та чи інша приблуда, навіщо потрібна, з якими шнягами монтується вказано добре на сайті виробника. Hertz наприклад досить зрозуміло все пояснює.
    --- добавлено: 14 гру 2017 у 17:39 ---
    Що до автоматики - дуже класна штука, що дає комфорт, безпеку, крутість, і т. інш. Но, бабла там видати і вкидати. Меж нема практично. Тут кожному своє....
    Це так розійшовся на пости, малого очікую з тренування.
    --- добавлено: 14 гру 2017 у 17:42 ---
    З чого його ліпити?
    1. Читав про мідь. Крутяк. Дуже гарно виглядає. Дуже дорого. Та мені не потрібно щоб воно працювало пару століть. Маю надію, що десь поряд років за 50 технології будуть більш цікаві.
     
    Останнє редагування модератором: 22 гру 2017
  4. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    @Алексей900, з урахуванням ККД котла,більше 9 КВТ з 1м.куб газу ви не знімете.а щоб взагалі було більш правильно,то рахують 8 квт*год за 1м.куб газу
    --- добавлено: 14 гру 2017 у 17:49 ---
    де ви взяли 12квт з м.куб газу? і в європі такого немає
     
    Останнє редагування модератором: 22 гру 2017
    Алексей900 подобається це.
  5. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    У нас на газ-квитанціях вказують калорійність родовища, з якого постачають.
    Пишуть >10..... думаю дурять:-[
     
  6. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    По данным НАК «Нафтогаз Украины» со ссылкой на результаты анализов ее собственного Центра по контролю качества газа, теплота сгорания низшая природного газа на территории Украины меняется в пределах 8 000-8250 ккал/м3, то есть выше (лучше для потребителя), чем предусмотрено нормой.
    --- добавлено: 14 гру 2017 у 17:55 ---
    з першого сайту,що видав гугл
     
    Останнє редагування модератором: 22 гру 2017
  7. Алексей900

    Алексей900 Майстер

    Повідомлення:
    97
    Симпатії:
    68
    Адреса:
    м. Дніпро
    Честно з характеристик газу с интернета 10 - 14 . На сайтах нашого нафтогазу бачив і інші меньше цифри. Та для розрахунку взяв таку собі оптимістичну цифір. Так для мене даже краще, що він справді менш калорійний. В потужність котлу виходить з маааленьким запасом, враховуючи його ккд
    --- добавлено: 14 гру 2017 у 19:05 ---
    Вот 8 ккал подобається. Це згідно з конвертера мого телефону аж 9.3 квт і свідчить що втрати тепла мого будинку не є великими. Якщо не натупив в розрахунках.
     
    Останнє редагування модератором: 22 гру 2017
  8. Алексей900

    Алексей900 Майстер

    Повідомлення:
    97
    Симпатії:
    68
    Адреса:
    м. Дніпро
    Продовжу 2. Обвязка з пластикових труб під пайку. Частково зробив такими трубами. Все те що після ТА. До нього можливі неприємності у разі закіпання котла. А ще американки не дешеві. 3. Металеві труби . Якщо збирати на уроках трійниках то також не дешевше буде. 4. Металеві труби на зварюванні - на цьому зупинився. Тому що якись косяки легко поправити заваривши. Отводи коліна сгони дешеві. Не боюсь що погниє . Система герметична кисень відреагує и все. Іржа далі не піде. Варити навчився з ютуба ☺. Скину пізніше посилання на два адекватні і толкові дуже канали.
     
  9. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    Перепрошую. Знайшов квитанцію, написано:
    величина теплоти згорання природного газу на маршруті ФХП Н=10,30 кВт*год/м3
     
  10. Алексей900

    Алексей900 Майстер

    Повідомлення:
    97
    Симпатії:
    68
    Адреса:
    м. Дніпро

    оба смотреть лучше по очереди. Я с одного не понял. Меня только оба научили

    --- добавлено: 14 гру 2017 у 21:56 ---
    Мужики все подробно поясняют
     
    Останнє редагування модератором: 22 гру 2017

Поділитися цією сторінкою