Як влаштувати в грубці отвори для чистки сажі

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем Михайло Маломитницький, 6 гру 2017.

  1. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Негода змусила припинити зовнішні роботи і я вирішив облицювати до Різдва свою грубку.

    20171206_092124.jpg 20171206_080101.jpg
    Прошу поради у майстрів як завершити оздоблення отворів "сажотрусів" в грубці (фото зправа). Майстер (дійсно "золоті руки"), котрий робив грубку, заклав їх половинками цегли і замастив шви розчином глини і піску. Так це живе уже другий сезон. Як бути тепер? Хочеться ті цеглинки так і залишити. Вони добре справляються зі своєю роботою. А чим їх закрити? Дружина пропонує зробити це за допомогою блюдечок, як це колись робили наші пращури. Чи має хтось такий або свій досвід вирішення цієї проблеми? Закрив би отвори дверцятами, але не бачив в продажу нічого путнього...
     
  2. Дмитрий ДАР

    Дмитрий ДАР Інженер

    Повідомлення:
    695
    Симпатії:
    1.145
    Адреса:
    Запорожье
    Любые дверки нужно дублировать кирпичем. P1150287.jpg IMG_0603.jpg IMG_4126.jpg IMG_4842.jpg IMG_4843.jpg
     
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Який розмір дверцят прийнятний для наступного обслуговування грубки? І як Ви закріплююте цеглинки? Я маю на увазі який розчин використовуєте для заповнення швів між цеглою і стінкою при їх монтажу?
     
  4. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    upload_2017-12-7_19-22-12.png upload_2017-12-7_19-33-31.png Раніше по селах ставили дверцята, які зараз пошуковою системою шукаються як дверцята-сажотруски.
    https://prom.ua/p510743242-dverka-sazhetruska-nerzhavejka;all.html
    Є правда і більш просунуті вироби, де частини шамотного матеріалу уже зразу припасовані до дверцят, або вставляються в підготовленний вихідний канал та притискаються пружиною до дверцят.
    Їх має Шідель
    175815[/ATTACH]
     
    Останнє редагування: 7 гру 2017
    Михайло Маломитницький подобається це.
  5. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Схожі дверцята (перший варіант) я сьогодні бачив у нас по 80 грн. Майже "один в один". Єдине, що не влаштовувало так це те, що сам каркас їх зроблений так, що його перед монтажем треба самостійно формантувати. Зекономив виробник на одній технологічній операції. Потрібно буде купити для цього спеціальні плоскогубці, котрими користуються при встановлені відливів на вікнах. Я планую встановити їх так, щоб кожного разу виймати повністю при чистці груби. Тобто на глиняно-пісчанний розчин. Адже тоді нічого не заважатиме виймати цеглини. І припасувати їх в отвір буде зручніше. Чи не так? Я ніколи ще цього не робив. Грубки облицьовував, але там уже дверцята були, я їх просто "обходив"...
     
  6. Lentiay

    Lentiay Бригадир

    Повідомлення:
    91
    Симпатії:
    107
    Адреса:
    г.Геническ
  7. Алексей Омельчук

    Алексей Омельчук Бригадир

    Повідомлення:
    188
    Симпатії:
    145
    Адреса:
    Херсон
    Частенько покупатели в нашем магазине хотят найти герметичные сажетруски.
    Но таковых я не встречал не финских не польских и не украинских.
     
    Дмитрий ДАР подобається це.

Поділитися цією сторінкою