Потрібна порада по теплим підлогам

Тема у розділі 'Теплые полы', створена користувачем Люсия, 30 жов 2017.

  1. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    тп є різновид іф нагріву з всіма витікаючими. а водяна до того ж дуже масивна і відповідно інерційна. собі я дуже давно зробив радіяторну систему на залізних трубах і не трачу кошти на переробки.як на мене краще порядно утеплити і до бавити повітряну систему.є правда мінус - то вимагає культури.
    я наприклад важко собі уявляю ситуацію коли у Львові на пероні стоіть піаніно і люди що чекають па потяг є мабуть в живій черзі щоб щось на тому зіграти, як то допустимо є звично в Франції.
    --- добавлено: 27 гру 2017 у 10:12 ---
    але пане не гкл а гвлгіпсоволоконні листи). а підкладка склофлезелін. іпаркетна дошка массив краще, а не фанерована.
     
    Останнє редагування модератором: 4 січ 2018
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    По науці, в теплообмінника (ТП, радіатора, тощо) нема ККД. Воно не виконує ніяких дій, щоб визначати їх корисність.
    Коли повітря в хаті 22, і поверхня підлоги 22, то підлога не гріє повітря.
    Коли підлога тепліша за повітря, то гріє його, з потужністю близько(в залежності від рухливості повітря над підлогою) 10Вт з квадрата, на градус різниці.
    Тобто, температура повітря в хаті буде відповідати динамічній рівновазі, між опалення/втрати ч-з огороджувальні. І буде залежати від температури поверхні підлоги і повітрообміну (з погодою, звісно).
    Тому "правильно зроблена" ТП та, в якої можна точно регулювати температуру поверхні.
     
    rondlyk та barnych подобається це.
  3. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Можливо. Не буду сперечатись. Але уточню.:Hi:
     
  4. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    грітине гріє, але куби спаленого газу накручує. просто так для комфорту щоб ногам зимно не було.
     
  5. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Нічого просто так не відбувається. Якщо підлога гріє, то не тільки для комфорту ніг. Обігрівається і приміщення.
    --- добавлено: 27 гру 2017 у 18:08 ---
    Ну, а в чому ж вдома ходити, не в чунях же ж.:-D:Hi:
     
    Останнє редагування модератором: 4 січ 2018
  6. Килав

    Килав Бригадир

    Повідомлення:
    413
    Симпатії:
    164
    Адреса:
    Мироновка
    @Энки, Ви зрозуміли про що я .Але якщо ви хочете перевести дискусію в площину - "хто краще та правильніше протрактує та роздуплить смисл слів" .......відходячи від теми то ми перетворимось на банальних кручкотворців-чиновників .
    Теплоносій-залізо(бетон)-повітря - Тут присутня передача енергії?
    П.С. Коэффициент полезного действия (КПД) — характеристика эффективности системы (устройства, машины) в отношении преобразования или передачи энергии. Определяется отношением полезно использованной энергии к суммарному количеству энергии, полученному системой; обозначается обычно η («эта»).
    Те ,що ви написали далі взагалі не витримує критики на ПРАКТИЦІ .
    1.Не може підлога на кожному сантиметрі площі бути з однаковою Т.
    2.Опалення не має "стоп-крана" і має здатність "заскакувати" на більшу Т.
    """Тобто, температура повітря в хаті буде відповідати динамічній рівновазі, між опалення/втрати ч-з огороджувальні. І буде залежати від температури поверхні підлоги і повітрообміну (з погодою, звісно).""" - а тут ви протирічите самі собі .
    Та слово динаміка є НЕСТАБІЛЬНІСТЬ. ))))
    Виходячи з цього - ОЦЕ ТАКЕ вам треба? І я не люблю .Ще давайте до правопису перейдем. ))))
     
  7. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    йдеться про міжсезоння коли гріти хату не треба а підлога зимна тому що бетон.:grabli:
     
    Останнє редагування модератором: 4 січ 2018
  8. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Та що ж всі так зациклились на бетоні. Я вже дав фото ТП без бетону. Це можна зробити будь-де.:Hi:
     
  9. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    ... будь-де то в добре утепленій хаті.плюс до того дерево з підігрівом все ж проблемніше ніж плитка.а наливна порядно дорожча.
     
    Останнє редагування: 27 гру 2017
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    В теплообмінника вся енергія однаково корисна. Теплообмінник не передає нічого. Він собі стоїть, а енергія сама шурує. Бо теплообмінник "працює на ентропії", яка невгамовна, невмолима, абсолютна. Нема в радіатора опалення ККД, бо він не працює, абож "працює" завжди з ККД = 1.
    Крім того, всі втрати (будь то втрати опору ел. струму, чи втрати опору тертя..) - це є опалення. Бо все у Всесвіті перетворюється на тепло, на опалення.
    Менш теплопровідний пиріг підлоги просто потребуватиме вищої температури носія, для тієї ж температури на поверхні. Але все тепло, що увійшло в підлогу, - все буде неодміднно підлогою розсіяно, все до краплиночки без жодних втрат.
    Геть нема логіки говорити про ККД опалювального приладу.
    Правильна підлога має такою бути. Чим менша "зебра", тим правильніше. Але якщо взяти однакові ділянки контуру з зеброю, то середня температура тих ділянок має бути однаковою. Для того і вкладають трубу - вхід з виходом через одну, обов'язково.
    Ну то "зробити опалення" - це і значить зробити так, щоб не заскакувало. А не просто купу заліза в купу зліпити.
    "Динамічна рівновага" - то є цілком строга, формальна математична річ, із своїм аппаратом. Це не моя вигадка.
     
    andrij64, rondlyk та barnych подобається це.

Поділитися цією сторінкою