Утеплення стелі з середини. Невже немає рішення?

Тема у розділі 'Звукоизоляция и теплоизоляция', створена користувачем Михайло Маломитницький, 21 жов 2017.

  1. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    Щоб тепло було.JPG
    :)
     
  2. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    І ще не всю тему прочитав повністю , але мене манить ідея утеплити пінопластом , зашити верх гіпсокартоном
     
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    То не досвід, то його пошуки.:-D
     
  4. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    Ще до десяти градусів морозу можна терпіти , а нижче десяти газовий лічильник крутить скоріше , чим моє око фіксує цифру , стеля в мене саме слабе місце на сьогодні , мій друг на другому поверсі хати прикріпив 10см пінопласт до стелі // дошка 4см і стеля з глини 2см// і обтягнув матерією , говорить що стало набагато тепліше , от і я хочу чимось утеплити стелю.
    Перечитав тему , і нічого . Думаю робити утеплення стелі так ,фольгу наклею на пінопласт і прикручу пінопласт до стелі а потім рейки з бляхи і до них гіпсокартон , деревинні балки на горищі і дошка завжди буде провітрюватися , тому може не зігниє . що скажете на мій план ?
     
    Останнє редагування: 4 бер 2018
  5. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Всі рекомендації щодо утеплення приміщення з середини зводяться до того, що це крайній варіант. Тобто, утеплення з середини потрібно уникати. Якщо це все таки робиться, то необхідно дуже прискіпливо провести всі роботи, щоб забезпечити тепло- і (особливо) пароізоляцію внутрішнього середовища приміщення від поверхні, котра утепляється. Головна небезпека тут -це конденсат, котрий може утворюватись на межі утеплення. Можливо не зовсім точно сформулював, але керувався цим.
    Я так і не зрозумів, як кріпити пінопласт до стелі. Якщо за допомогою клею, то потрібно видаляти спочатку побілку. Поверхня дуже нерівна, що призведе до перевитрат клеючої суміші і ніяк не гарантуватиме надійне зчеплення. Кріплення саморізами виключаю, бо вони утворюють містки холоду і, знову ж таки, виникнення конденсату.
    Якщо Ви збираєтесь використати пінопласт як утеплювач, то навіщо фольга? Вона там не потрібна, як і пароізоляційна плівка. Краще зосередитись на тому, щоб його товщина була достатня, а всі стики загерметизовані.
    Я у ванній кімнаті зробив фальшстелю нижче від глиняної на 7-10 см із ЕППС 20 мм по каркасу із дерев'яних рейок. Стики листів ЕППС із стіної промазав герметиком. Уже до цієї конструкції прикріпив каркас із оцинкованих профілів для ГКЛ. Саморізи кріплення проходили через ЕППС в дерев'яний каркас. Таким чином зменшив до мінімума можливість утворення конденсату. Результат є. Перспективи такого способу утеплення всієї стелі в хаті невеликі. Він затратний. Думаю практичніше прибрати весь хлам з горища і застелити його мінватою.
     
  6. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    Конденсат в дошці висохне від вітру , а в пінопласту конденсат не страшний , а гіпсокартон від конденсату так само висохне від теплих циркулюючих потоків повітря . які надходять з грубки . мене більше хвилює не конденсат,а гази які можуть виділятися при нагріві пінопластсту і стики гіпсокартону там якраз відбуваються тріщини від перепаду температур .
    Мін вату не можна ні вякому разі накривати ні чим , бо тоді точно буде конденсат 100% по мін ваті має гуляти вітер
     
  7. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Я говорив про конденсат, котрий буде утворюватись на межі стелі і утеплювача. Який там вітер? Ми ж говоримо про утеплення з середини приміщення...
    Цього ніхто не заперечує. Конденсат страшний для конструкції глинобитної стелі, котра буде контактувати з пінопластом. Він (конденсат) для неї руйнівник.
    Мова йшла про мінвату на горищі в якості утеплювача. Про її накриття мова не йшла. вітру там достатньо.
     
  8. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    В пінопласті розчаруєтесь втративши на те гроші.
    Так говорить моя багатолітня практика.таке утеплення має сенс під підлогою і для створення впнноі кімнати якщо то не сауна. І все.хочете ламати дрова я не бороню.
    --- добавлено: 4 бер 2018 ---
     
    Останнє редагування: 4 бер 2018
  9. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    Він там просохне , головне щоб був доступ повітря до дошки , а між дошками такі щілини що конденсат випарується з глини . конденсат він не стоїть на одному місці чуть ,чуть, потепліло і конденсат в іншій точці , це труба де тече холодна вода постійно і на ній багато краплин води конденсату . я розбирав старе вікно , щоб поставити нове пластикове , так ось між цеглинами стояла дошка , років 35 і нічого ,дошка виявилась здоровою
    --- добавлено: 4 бер 2018 у 14:09 ---
    Можна лишити пару контрольних точок , легко вскрити , і перевірити стан стелі з середини. в мене потоки нагріву хати рухаються навпаки , спочатку стеля , потім вікно , підлога , а дальше грубка
     
    Останнє редагування модератором: 12 бер 2018
  10. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    647
    Адреса:
    городок львівської обл.
    Отже ви в першу чергу грієте стрих поім вулицю за вікном а потім надію що підлога буде тепла.
    Тепер спробуємо щось зробити щоб було трошки інакше.
    Якщо ми створимо утеплення на стелі бажано найменшим коштомале щоб то працювало а не було для галочки.а щоб так було потрібен шар 30-40см. паропрониклого утеплення.
    Що автоматично вас спрямує на стрих.
    Друга прблема як зменшити втечу пари з будинку в опалювальний сезон з кімнати?
    За звичай то роблять пе плівкою.але та прблема може вирішуватись і тарілкою з водою на грубці.
    Якщо ж вас нервує розтріскана стеля то плівку можна запхати за гкл. Щоб гкл менше відвогкав добре трошки доплатити і дати пінофол.
    Щоб не відвогкали зовнішні стіни те ж саме добре б було зробити і на зовнішніх стінах.
    Що ніяк не заміняє утеплення зовні.
    Щоб не гріти вулицю через вікна то окреме велике питання.
    Підлога ж щоб була тепла теж відомо. В першу чергу мусить бути щільна.потім мала малу теплопровідність.
     
    Останнє редагування модератором: 12 бер 2018

Поділитися цією сторінкою