Ректификационная колонна для домашнего использования

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем Alex Bootlegger, 31 сер 2017.

?

Из какого материала лучше делать ректификационную колонну?

  1. Медь

    50,0%
  2. Нерж 304

    31,3%
  3. свой вариант

    18,8%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Скло, наприклад таке, що використовується в хім. лабораторіях, є абсолютно хімічно нейтральним,т.є. не вступає в реакцію з більшістю хім.сполук (за невеликим виключеням) , а метали таки вступають (за особливих умов, з багатьма сполуками).Це вже з курсу хімії, а так як я вчив хімію на 3 бали та ї давно це було, далі розумничати не буду.)))
    --- добавлено: 13 гру 2017 у 13:33 ---
    В чеському хрусталі є свинець, тому, ніяк...)):bb:
    Я стверджую лише те, що скло є найбільш нейтральним до агресивних сполук матеріалом, але не те, що воно є найбільш технологічним у виробництві апаратів. У виробництві апаратів найкращою була і є МІДЬ.
    Наприклад, аламбік для виробництва віскі та бренді завжди робили і роблять з міді, і альтернативи міді там не існує. На підтвердження моїх слів - ось ця розумна книжка: “Основы технологии виски” Макаров С.Ю. ( глава 3.1.6 " Медь для изготовления перегонной аппаратуры" (в інеті повинна бути) , там відповіді на всі питання по матеріалу для виготовлення апаратів.
     
    Останнє редагування модератором: 21 гру 2017
  2. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    Для домашнього використання на деяій частині обладнання звичайно що скляні вироби допустимі.
    Але накладають суттєві обмеження на певні технологічні режими.
    В промисловості - важче. Швидкий нагрів та охолодження скляні вироби переносять дуже погано. Вібрації також ними переносяться набагато гірше.
    Набагато жорсткіші вимоги до ущільнень .... але то в промисловості
     
  3. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Оце ж я й мав на увазі! Тому і обмежують використання в зв"язку з нетехнологічністю. Але у всіляких "ілюмінаторах" та отворах для візуального спостереження використовують "аж бігом".
     
  4. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    Ми ж наче за домашні умови говорили. В промисловості то так...
    У мене баняки для зупи скляні є, якось переносять, і дистилятор скланий маю.
    Є таке. Конуса час від часу притирати треба. Але ж ми не автоклав зі скла робимо.

    Звичайно що із металу простіше суттєво, але мова була не про технологічність виробництва а про "кращий матеріал". Хоча і скло різне буває.beer
     
  5. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Аламбік зараз зробити зі скла не важче ніж з міді, і навіть я думаю вийшло б дешевше, чому аламбіки не роблять скляними? Відповідь вочевидь проста- вся справа в такій характеристиці як теплопровідність, яка у скла дуже мала у порівнянні з міддю чи іншим металом, а для дистиляції теплопровідність є визначальною, навіть в домашніх умовах.
     
    bogdan_1983 подобається це.
  6. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    Теплопровідністю мідь поступається сріблу,але апарат із нього буде дуже вже небюджетним:-DДискутувати на цю тему можна довго, "лучшее- враг хорошего". Тому й стверджую, що по сукупністю якостей мідь - найкращий вибір. Особисто у мене куб та царга на РК з 304 а все інше з міді, задоволений на 100%:pobeda:Щоправда, якби було міді в мене побільше, то й ті деталі зробив би з неї.
     
  7. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    А потім полірувати і полірувати, щоб усе сіяло victory
     
  8. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Ви ж казали що найкраще скло hello. Погодьтесь що для дистиляції найкращий апарат це аламбік, але на скляному аламбіку путнього дистиляту не вийде. А взагалі якщо говорити про РК то ваша конструкція (нержа + мідь) дуже хороша, особливо якщо задоволені на 100%. Я зараз в роздумах чи робити повність з нержавійки чи так як у вас. А чим наповнюєте царгу?
     
  9. ole1886

    ole1886 Підмайстер

    Повідомлення:
    52
    Симпатії:
    24
    Адреса:
    Суми
    @lisnyk, Про скло я казав, правда, але, як про теоретично найкращий матеріал. Практично виконати з скла РК або БК самому неможливо, тільки невеличкий покупний дістілятор скляний можна примайструвати, тому для СА та БК - мідь. Для РК -мідь, або 304.
    Якщо РК, то робіть із того матеріалу, що у Вас є в наявності, або на який процес є обладнання (для пайки міді чи аргон) . У мене є і те і інше, тому зробив комбіновану.
    Насадка в мене поки що з 304 (що було в мене у майстерні, те і взяв:down:), але планую найближчим часом замінити на мідну СПН, для насадки мідь краще.
    Взагалі, на мою особисту думку, для колони важливо, щоб мідною була насадка,змійовик охолодження,та ще, мабуть, доохолоджувач, а все інше краще зробити з 304.
     
    lisnyk подобається це.
  10. вовчик 2

    вовчик 2 Підмайстер

    Повідомлення:
    30
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Борисполь
    100% потрібно робити для себе в першу чергу бюджетно для себе. В мене РК вся мідна із 28 труби.
     

Поділитися цією сторінкою