використання гранвідсіву для приготування бетону

Тема у розділі 'Фундамент, отмостка, цоколь', створена користувачем Михайло Маломитницький, 11 тра 2017.

  1. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    планую робити вимощення навколо будинку. Є гранітний щебінь 10-20, кар'єрний пісок (дуже дрібний-майже пил) і гранітний відсів. Чи можна з цього приготувати бетон для стяжки. Особливо цікавить чи можна приготувати бетон з використанням гранвідсіву (раз він уже є)? Колись батько поручив мені, 14-річному хлопцеві, робити колодязні кільця з відсіву. Пам'ятаю, я набивав форми майже сухою сумішшю в співвідношенні 1 до 7, здається. Вони вже більше 4 десятків років простояли. А от про використання цього матеріалу для приготування бетону читав діаметрально протилежні рекомендації.
    Що скажуть майстри з цього приводу? Хочеться зекономити кошти і використати вже наявні матеріали. Чи можна поєднувати в бетонному розчині щебінь з гранвідсівом для отримання більш гладкої поверхні вимощення при укладці? Які пропорції використати?
     
  2. romalex4

    romalex4 Майстер

    Повідомлення:
    406
    Симпатії:
    92
    Адреса:
    могилев-подольский
    звичайно можна. Пропорції потрібно вираховувати самостійно, виходячи з крупності піску, відсіву. Саме основне в бетоні - це співвідношення піску та цементу - розчин цементу повинен обволокти піщинки. У вашому випадку я вибрав би наступний алгоритм: - насипати щебінь у 10л відро та заповнити його водою (воду відміряти відразу), кількість води - це і буде об"ємна кількість піску. В залежності від розміру та чистоти відсіву, скласти співвідношення піску та відсіву у кількості виміряної води. цемент у відношенні до піску приблизно від 2,4 до 3 об"ємних частин. Води до суміші добавляйте небагато, виходячи з можливостей укладки бетону, при можливості додайте пластифікатор. Чим менше води - тим сильніше бетон
     
    pic16f887 та viktor28465 подобається це.
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    З визначенням кількості піску (наповнювача) зрозуміло. А от яка частина відсіву може бути в цьому наповнювачі. Хтось стверджує, що він може повністю замінити пісок. Ну, дуже не хочеться везти річковий пісок-він у нас дорогий. Тому чи можу я використати для приготування бетону митий відсів та просіяний пісок (хочеться назвати його лес, може це він і є). В яких пропорціях? Чи можна використати замість піску відсів? пластифікатор буду використовувати обов'язково.
    І ще таке запитання. Робив доріжку від хвіртки. 1 цемент, 3 річковий пісок, 5 щебінь 5-10 ("сємєчка"). Через кілька годин затер бетон сумішшю піску і цементу 1 до одного. Вийшло дуже гарно, але, очевидно, я постішив із затиранням. В кількох місцях щебінь почав "вискакувати" і не хотів триматись бетону. Трохи помучився. Що робив не так?
    --- добавлено: 12 тра 2017 у 19:21 ---
    Тобто 1 цемент і 2,4 (3) пісок?
     
    Останнє редагування модератором: 20 тра 2017
  4. romalex4

    romalex4 Майстер

    Повідомлення:
    406
    Симпатії:
    92
    Адреса:
    могилев-подольский
    це залежить від розміру зерна відсіву. Зазвичай, відсів - це відходи і у бетоних роботах не використовується, тому, що він дуже різнорідний - від пилюки до 1,5-3 мм зерно, його неможлимво дозувати, тоб-то потребує додаткового пересіювання через мілке сито - відсіювання пилюки.
    так, звичайно, просто прийдеться робити " на око". Якщо відсів в основі крупний - добавити більше піску, і навпаки - мілкий-пилкий - не додавати взагалі. Не бачачи своїми очима - важко вірно оцінити, вибачте.
    Схоже на те, що під час затирання виникло "доуплотнение" бетонної суміші. Справа в тому, що щебінь 5-10 мм не використовують для звичайних бетонних робіт, в основному 20-40.
    так, ви вірно зрозуміли, у вашому випадку слово "пісок" замінюєте сумішшю піску та відсіву
     
    Михайло Маломитницький подобається це.
  5. Vladlen

    Vladlen Шабашник

    Повідомлення:
    3.613
    Симпатії:
    695
    Адреса:
    Сумы
    Чому б не додати щебню в суміш?
    З залізнінням десь біля 4годин потрібно, потім терти . Пісок там взагалі зайвий.
     
  6. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Щебінь в суміші буде обов'язково. Фракція 10-20. Я запитував чи можна використати як наповнювач гранвідсів або його ж разом з піском? Які пропорції при цьому застосовувати?
    Я не залізнив, а затирав. У племінниці свекор поробив дорожки із залізненням цементом. Взимку по них пройти страшно, можна хребет зламати такий "сракопад". Тому вирішив, що суміш піску і цементу краще.
     
  7. Vladlen

    Vladlen Шабашник

    Повідомлення:
    3.613
    Симпатії:
    695
    Адреса:
    Сумы
    відмісуйте 1 відро з щебню та 1 з піску на відсів.Можете заколотити половину об`єму щоб глянути що вийде .
    Не помітив
     
  8. viktor28465

    viktor28465 Інженер

    Повідомлення:
    602
    Симпатії:
    900
    І не забути помножити на коефіцієнт роздвижки зерен,бо суміш вийде надто жорстка, яку починають"розріджувати"лишньою водою,яка потім точно покаже наскільки вона була лишня.
    Таблица 3. Коэффициент раздвижки зерен а в зависимости от расхода цемента и В/Ц
    [​IMG]
     
  9. romalex4

    romalex4 Майстер

    Повідомлення:
    406
    Симпатії:
    92
    Адреса:
    могилев-подольский
     
  10. Андрей727

    Андрей727 Майстер

    Повідомлення:
    128
    Симпатії:
    46
    Адреса:
    Днепр
    В домашних условиях обычно делали 1 цемент, 2 песка, 2 отсева. Ещё добавляли немного жидкого стекла.
    От железнения я бы отказался - довольно часто верхний слой через год-два отлетает - многократно видел подобное.
     
    pic16f887 подобається це.

Поділитися цією сторінкою