Електростанція для дачі.

Тема у розділі 'Альтернативные источники энергии', створена користувачем Пляшечник, 11 тра 2017.

  1. igoro

    igoro Прораб

    Повідомлення:
    456
    Симпатії:
    285
    Коли громадяни однієї країни перетинають кордон іньшої то запитують про мету поїздки.Так і я Вас запитую:длачого воно Вам ? Кіловат електроенергії вироблений автономною сонячною електростанцією ккоштує дорожче мережевої (яка у Вас є) за рахунок вартості і ресурсу акумуляторів,тому такі станції ставлять туди де неможливо провести мережу.Якщо є перебої з електрикою ставите один акумулятор з перетворювачем і заряджаєте його від мережі.і всі проблеми.А так як на мене гроші на вітер.
     
  2. Пляшечник

    Пляшечник Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Київ
    Разом з автоматами - ніякого. І ясно, що можливість окремо від'єднувати кожну гілку - це добре.
    Але з точки зору монтажу я б краще викинув обидва автомати (які прийдеться ставити на даху, щоб не тягнути 2 дроти) і залишив один запобіжник у монтажному ящику біля інвертора.

    Вибачаюся, а що таке "ОПС"?
    --- добавлено: 22 чер 2017 у 19:50 ---
    По-перше: ЕЕ там використовується як предмет шантажу.
    По-друге: Інші платежі, які за допомогою цього шантажу вибивають, дуже схожі на "нетрудові прибутки".
    По-третє: Є бажання і можливість створити свою сонячну електростанцію власними руками.
    Мені здається, що цього достатньо...
     
    Останнє редагування модератором: 30 чер 2017
    Vladeek подобається це.
  3. Dalet

    Dalet Бригадир

    Повідомлення:
    378
    Симпатії:
    195
    Адреса:
    Борисполь
    ОПС1-B 1P клас

    предохранители по переменке в постоянке........ я о том
    хотя дело хозяйское, экономить так экономить, но главное потом не нагибать того у кого основное оборудование куплено, а то он будет ко мне звонить и справшивать че могло случиться. Алексей он такой.
     
  4. Пляшечник

    Пляшечник Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Київ
    Перший клас захисту - захист від прямих ударів блискавки. Саме від нього я і збираюсь захищати інвертор.
    Джерело: http://www.legrand.ru/product/67881/

    Цей автомат призначений для роботи в ланцюгах змінного струму 230/400В або постійного до 48В.
    https://001.com.ua/uk/avtomatychnyy-vymykach-va47-29-1p-16-a-h-ka-b-iek#chars
    В різних статях читав, що постійна напруга менша лише через складність гасіння дуги на постійному струмі (бо на змінному напруга проходить через 0 і там автоматично створюються умови для гасіння дуги). Більше різниці між автоматом постійного і змінного струму - ніякої.
    А так як спрацьовування автомата відбуватиметься під час грози, то й напруга на ланцюгу батарей буде не 100В, а значно менша (сонця ж немає). Навіть менша за ті 48В, що заявлені в документації.

    Стосовно плавких запобіжників аналогічно - їх можна використовувати в ланцюгах постійного струму, але за умови меншої напруги. Тож для акумулятора використано запобіжник на 400В, але напруга на акумуляторах лише 50.
    https://001.com.ua/uk/plavka-vstavka-zapobizhnyka-ppny-33-gabaryt-00-160-a-iek#chars

    Якщо я не правий, будь ласка, поправте мене.

    Вибачаюся, Ви нічого не плутаєте? ;-)
     
  5. Dalet

    Dalet Бригадир

    Повідомлення:
    378
    Симпатії:
    195
    Адреса:
    Борисполь
    ні, я знаю хто імпортував в Україну той комплект і хто буде його ремонтувати.

    на разі все.
     
  6. Пляшечник

    Пляшечник Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Київ
    Просто людину, з якою я контактував звуть по-іншому.
     
  7. Пляшечник

    Пляшечник Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Київ
    Вкотре переглядаю документацію на свій інвертор і на декілька інших подібних.
    Скрізь одне й те саме:
    • На акумулятор запобіжник і вимикач;
    • На вхідну мережу вимикач, навіть без захисту від перевищення струму;
    • На сонячні модулі вимикач.
    Жодного слова про заземлення соняхів, захисту від перевищення струму або якісь ПЗІЗ немає. Як вірно розподілити соняхі на гілки - теж є. А от про захист - нічого.
    Тільки в доці на сонях AS-6P30 знайшов Maximum Series Fuse Rating 15A.
    Чому?

    Ще хотів би поділитися думкою з приводу заземлення.
    З одного боку, якщо немає громовідводу і ми заземлимо металеві рамки соняхів і кріплення ми прокладаємо блискавці найкоротший шлях. Вона тоді точно туди вдарить, що призведе до локального перегріву місця розряду і як наслідок розтріскування скла й руйнування тіла панелі.
    З іншого боку, якщо заземлення немає, і блискавці не буде куди вдарити, вона може вдарити у сонях, проклавши собі шлях через нього, дроти, інвертор аж до заземлення інвертора.

    То якій же підхід вірний?
     
  8. Пляшечник

    Пляшечник Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Київ
    Доброго дня, Шановні.

    Здається нарешті розібрався із заземленням соняхів. І допомогла мені в цьому ось ця інструкція: http://solarps.ru/tovar/instrukcija_po_ustanovke.pdf, стр. 5.
    Виходячи з площі перерізу дроту заземлення (4 мм² (AWG12) або 6 мм² (AWG10)) воно не використовується для відводу грозового розряду. Основне призначення заземлення - запобігти накопиченню статики на соняхах.

    Ну ось якось так...
     
    Vladeek подобається це.
  9. Пляшечник

    Пляшечник Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Київ
    Весь минулий тиждень витратив на монтаж обладнання на дачному будинку. Систему повністю запустив, але ще залишилось стаціонарно підключити її до електромережі будинку і зробити заземлення.

    Ось як зараз все це виглядає.

    Східна сторона:
    upload_2017-7-4_13-52-25.jpeg























    Західна сторона:
    upload_2017-7-4_13-52-25.jpeg























    А почав я з того, що змонтував інвертор:
    upload_2017-7-4_13-52-25.jpeg































    і зробив етажерку для акумуляторів:
    upload_2017-7-4_17-44-31.jpeg


































    (пізніше планую її переробити з металевого кутника)

    Підʼєднав акумулятори до інвертора і отримав повністю автономне джерело енергії ємністю близько 3 кВт*годин на випадок відключення будинку від електромережі. І хоча акумулятори виявились майже повністю зарядженими, підключив мережу до інвертора і повністю зарядив їх.

    Зробив монтаж коробів, захисного і розподільчого обладнання.

    Потім перейшов до монтажу обладнання на даху.

    Для кріплення сонячних батарей розроблено зручну й легку в монтуванні систему кріплення. Вона достатньо дорога — кронштейн для даху і для батареї коштує 27 грн, 1 м рейки 180 грн. Але воно того варто, бо значно спрощує монтаж.

    Кронштейни закріпив на даху за допомогою шпилик діаметром 8 довжиною 140 мм (продаються в Епіцентрі). Одна половина шпильки зроблена як шуруп інша — як гвинт М8. До гвинтової частини двома гайками прикрутив кронштейна, а шуруп вкрутив в дошки обрешітки даху.

    Виглядає це так:
    upload_2017-7-4_17-44-31.jpeg























    Встановив по 4 кронштейни на кожну рейку на відстані 90 см (щоб кронштейни були вкручені на горбах шиферу).
    upload_2017-7-4_17-44-31.jpeg























    Свердлив отвори й монтував кронштейни з дерев'яного трапу:

    upload_2017-7-4_17-44-31.jpeg























    Потім установив рейки для батарей:
    upload_2017-7-4_17-44-31.jpeg























    Додатково під кожною вертикальною парою кронштейнів вкрутив по шурупу 8 мм так щоб на них можна було покласти дерев'яну рейку і вести монтаж батарей.

    Батареї піднімав по полозах за допомогою канату:
    upload_2017-7-4_17-44-31.jpeg























    З західної сторони, де немає ганку, додатково встановлював ще 2 дошки з землі на дах.

    До рейок батареї кріпляться спеціальними кронштейнами. Є кінцеві ї проміжні кронштейни. Ось як виглядає щойно змонтована батарея:
    upload_2017-7-4_17-44-31.jpeg























    Кожна батарея має 2 роз'єми для під'єднання, які легко з'єднуються один з одним. Всі батареї на кожній стороні були з'єднані послідовно. Початок і кінець ланцюга дротами з відповідними роз'ємами заведені дротами під металевий гребінь даху. Для під'єднання до батарей використовував дріт ПВ-3 6 мм2 (плюси кожного ланцюга) і 10 мм2 (мінус на всі ланцюги). Заземлення зробив дротом 4 мм2, прикрутивши його до верхньої рейки на кожній стороні з того боку де виведено мінус батарей.

    Ну ось якось так...

    Поміряти ефективність поки що не вдалося, бо запустив систему тільки о 7-й вечора у Неділю. В цей час 6 батарей віддавали 300...400 Вт.

    Далі буде.
     
    988888, Энки, Vladeek та 3 іншим подобається це.
  10. Пляшечник

    Пляшечник Підмайстер

    Повідомлення:
    53
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Київ
    Доброго дня, шановні.
    Ось спало на думку, що масив батарей на східній стороні даху можуть бути пошкоджені вандалами. Зробити це досить легко бо повз будинок на відстані 4 метрів проходить дорога. Половинка цеглини легко може розбити гартоване скло батареї.
    Тому виникло питання вандалозахисту. Ідея - зробити паралелепіпед з дерев'яних рейок і на один бік його натягнути тонку будівельну металеву сітку. Наприклад таку:
    upload_2017-7-5_11-59-9.png
    Цей паралелепіпед надягається на масив панелей з таким розрахунком, щоб сітка знаходилась на відстані 15...20 см від поверхні панелі. Тоді, якщо буде кинуто камінь він вдариться об сітку й відскочить.
    Але встановлення такої сітки обов'язково призведе до втрат сонячної енергії.
    А от на скільки великими будуть ці втрати?
     

Поділитися цією сторінкою