Бойлер + нічний тариф + оптимізація температури води

Тема у розділі 'Водонагреватели', створена користувачем Petko, 5 тра 2017.

  1. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Є бойлер, припустимо, 80-літровий. Живиться від електромережі з багатотарифним лічильником.
    Для економії електрики є зміст нагрівати воду вночі, докладно тут: https://krainamaystriv.com/threads/7483/
    Також є зміст нагрівати цю воду до максимальної температури, скажімо, 80-90градусів, щоб уникнути проблем, описаних тут: https://krainamaystriv.com/threads/25043/
    В побуті вода такої температури навряд чи потрібна, в основному є потреба в температурі 45...60С.
    Логічно, що було б непогано для одержання такої температури організувати підміс до гарячої води (90С) бойлера холодної води з водопроводу. Тим самим, ми одержуємо підвищений запас води потрібної температури (50С), яку можна спокійно використовувати протягом дня.
    Перше, що приходить в голову- зробити вузол підмісу, подібний до того, що у теплій підлозі. Однак він містить циркуляційний насос (що споживає електрику і вдень), термоклапани, деталі обв'язки, які не є дешевими. Цікавлять ідеї з більш дешевого і неенергомісткого рішення.
     
  2. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    Якщо поставити термоклапан, то виникає питання наскільки оперативно він буде реагувати.
    Насос мабуть не потрібен, вода ж подається під тиском.?
     
    Petko подобається це.
  3. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Змішувачі для ванної та кухні не підходять?

    Ще теоретично сонячний колектор можна підключити.
     
    WalterCV подобається це.
  4. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Як показує практика, змішувач, той що ручка вверх-вниз-вліво-вправо, мною експлуатується в максимально відкритих положеннях. Тобто, якщо я хочу набрати гарячої (не 90, а 50С) води, я відводжу важіль максимально вправо і догори. Час на те, щоб шукати проміжні положення для підбору прийнятної температури, інколи перевищує час, за який той літр води набереться. Я хочу просто відкрити кран гарячої води і одержати на виході з нього воду 50С.
    Та ж сама ситуація зі змішувачами з двома окремими ручками (холодна + гаряча). Там ще простіше- я не хочу крутити обі ручки, щоб скомбінувати потік з потрібною температурою. Хочу просто повернути ручку подачі гарячої води і одержати на виході з нього воду 50С.

    До чого тут сонячний колектор? Він якось допоможе у змішуванні водяних потоків? Задача чітко поставлена в першому пості. Для чого колектор сюди ліпити? Чи просто хочеться кудась вставити знайомі слова?
    --- добавлено: 5 тра 2017 у 20:19 ---
    Звичайно, вода подається під тиском. Стандартно- порядка 2 атм.
     
    Останнє редагування модератором: 13 тра 2017
  5. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Якщо захочете контрастний душ? То що будете робити з клапанами-терморегуляторами?
    Якщо треба холодної води?
     
    WalterCV подобається це.
  6. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Мені чомусь не подобається душ з контрастністю від90 до 15 градусів. Чомусь не хочеться зваритись. Чи позбутись шкірного покриву.

    Якщо треба холодної- я користуюся змішувачем або краном холодної води.

    Уточнюю: я хочу, щоб на вхід змішувача в трубку холодної води заходила холодна вода, а в трубку гарячої води- вода температурою 50 градусів, при тому що в бойлері діапазон температур 50...90 градусів. А що робити далі і як їх змішувати-то вже діло хазяйське.
     
    Останнє редагування: 5 тра 2017
  7. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Два змішувача:) послідовно.
    Грубого та точного регулювання.
     
  8. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    І крутити чотирма руками. Для цього є спеціально виділені кривавим пастором два раба. Одного з них посадити щоб крутив педалі циркуляційного насоса.
     
  9. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Змішувач грубого регулювання - загальний на всі точки водорозбору.
     
  10. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    схему змішувача- в студію!
     
  11. Testter

    Testter Інженер

    Повідомлення:
    1.102
    Симпатії:
    335
    Адреса:
    Львів
    Я словами опишу. Два входи, один вихід. +регулятори - 2 крани або один загальний.
    Можна зробити саморобний.
    Може бути два виходи, наприклад, на душ та кран-гусак. Але не обов'язково. Це якщо потрібен окріп або вода з бойлера.
     
    Останнє редагування: 5 тра 2017

Поділитися цією сторінкою