Геотермальний тепловий насос вода-вода

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем ***Оксана***, 16 кві 2017.

  1. ***Оксана***

    ***Оксана*** Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    1
    Доброго дня.Дуже цікава тема для мене,оскільки з усих видів опалення,я зупинилась поки на цьому.Хочу запитати усих хто користується даним видом ТН та можливо залишить і пораду майстер,хто працює в дані сфері,які є мінуси,крім ціни.Ми будуємо вже 14 рокув будинок,нарешті дійли до питання опалення.Вирішуєм,що краще котел на дровах чи ТН вода-вода.Опишу характеристики будинку .Будинок двоповерховий на 180 кв(100 і 80)стіни зовнішні силікатний білий,воздушка,ракушняк на першому поверху і піноблоки на 2 поверху-це з середини.Також під гіпсокартон буде утеплюватись мінватою.Вікна з двохкамерним склопакетом,криша упеплюватись також буде ватою,поли - глина потім залито цемент з керамзітом,перекриття панелі.До води у нашій місцевості неглибоко,в жарку пору пробивали колонку для користування,то це 12 метрів до води і зараз 8 -9 м стовп води.Тому ми і вирішили поцікавитись таким видом опалення.Я чудову розумію,що кожний продавець теплових насосів мені дає різні відповіді не тому,що ця система працює у кожного виробника по різному,а тому,що всі намагаються вмовити купити саме в них.Я ознайомлююсь з даним видом опалення лише в інтернеті,оскільки немає знайомих,в кого є ТН.Буду вдячна за думку кожного,хто поділиться своїх досвідом.Приживаю у Київській обл.Які виробники більш надійні?Скільки цікаво потрібно скважин для такого будинку?На які відстані можна їх бити від будинку?Де краще встановлювати обладнання:є гараж в будинку чи потрібно будувати котельну?
     
  2. 4587derek

    4587derek Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    7
    це зовсім неправильно, вату тільки ззовні, від 100-150 мм товщиною. по тепловим насосам слід почитати профільні теми https://krainamaystriv.com
    Опалення поануйте теплі поли і теплі стіни, під поли також від 100 мм утеплювача.
     
    Останнє редагування модератором: 16 кві 2017
  3. ***Оксана***

    ***Оксана*** Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    1
    Дякую за пораду,та у даному питанню мені рекомендації не потрібні вибачте.Мінвата монтується як ззовні так і з середини,все по бажанню власника будинку.Ззовні взагалі не рекомендовано по збичайні логікі людини-вона впитує воду,тому використовують ззовні пінопласт,навіть якщо десь і буде неякісно затерто і буде доступ утеплювача до зовнішнього середовища.Стосовно теплих полів,то це більш для квартир і під ламінат вони мені не потрібні-гроші викинуті на вітер,взагалі ненавиджу цей вид отоплення,Утеплювать пол утеплювачем це цікаво як,накласти вати чи пінопласту і залить цементом з керамзітом,я писала у нас більше 1 м глини засипано.Кращим утепленням ,особисто для мене,це красивий теплий коврик на всю кімнату,який не можна класти на теплі поли,а голі поли в будинку мені не до душі
     
  4. 4587derek

    4587derek Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    7
    вентилйований фасад провітрює вату. Утеплюватись з середини немеё сенсу, бо теплоакумулюючі стіни будуть ззовні.
    Тоді забудьте про тепловий насос, бо тепловий насос працюе з теплоносієм не більше 45 градусів, якщо будуть звичайні радіатори, то потрібно їх збільшити в тричі. Або встановлювати фанкойли, а вони працюють тільки з примусовою конвекцією.
    Якщо ви плануєте переливний тепловий насос, то потрібно буде ще мати дренажну свердловину, куди будете скидати воду.
     
    Останнє редагування модератором: 17 кві 2017
  5. ***Оксана***

    ***Оксана*** Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    1
    Вибачте та я з Вами все ж не погоджусь,хай кожен залишиться при свої думкі,оскільки по даному питанню багато спірних питань,не дуже хочеться спорить,та ще раз повторюю,мене цікавить досвід тих хто має теплові насоси,а не розпочинає спорить і намагатись довести,що будинок наче б-то не підходить під використання ТН.У мене все так як потрібно,не пишіть мені більше.у вас я так зрозуміла ТН не має,а є теплі поли,і будиноу утеплений ззовні,що потрібно тоді кожні 3 роки його фарбувать-нас такий варіант не влаштовує

    Це я знаю й так
    У Вас він стоїть.що такі дані,чи це дані з інтернету?Доречі в інтернеті вказано,що 65 градісів,а не 45
     
  6. 4587derek

    4587derek Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    7
    Так у мене будинок утеплений, ватою, та поверх цокольний сайдинг новік, тому фарбувати нічого не потрібно. Також на першому поверсі теплі поли. Також є тепловий насос, повфтря вода, який я сам зібрав, і який за цей опалювальний сезон відпрацював 4200 годин
    --- добавлено: Apr 17, 2017 9:58 AM ---
    Тепловий насос не буде ефективно працювати на 60 градусів
     
    Останнє редагування модератором: 25 кві 2017
  7. 4587derek

    4587derek Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    7
  8. ***Оксана***

    ***Оксана*** Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    1
    Доброго дня.Ви молодець,не кожен створе ТН своїми руками,хоча на перший погляд не все так важко,та це тільки здається,потрібно знати багато ньюансів.Одне питання,в які області проживаєте,і чому обрали ТН повітря,це й вид описують як трохи дешевший,та при - 13-15 неефективний,я також спочатку подумала саме про такий вид(ще й не потрібно радіаторів)та передумала.А у Вас як два види працюють одночасно,ато я щось по-швидкому в інтернеті перечитала опис та так толком і не зрозуміла?І коли на дворі -20 то Тн повітря не працює,а працюють лише Тн вода ,так у Вас?Скільки у Вас скважин?Скіли стоїть ТН повітря штук?Будинок у Вас немалий 160 кв,і яка температура взимку середня в будинку?
     
  9. 4587derek

    4587derek Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    7
    Доброго дня, східна частина київської обл, скважин немає, бо до води 18 метрів, в землю копати контур немає можливості, механізовано неможливо (комунікації) , а в ручну ну його на.... Повітря-вода в мене, один блок відпрацював 4200 годин вже, на сьогодні, спожив 4100 квт годин, з вересня . Ще два блоки в стадії сбирання. У мене інверторні машини, тому в морози вони не зупинялися, при вуличній температурі -19, на випарнику було -26. Ефективність в морози падає, але все одно більша ніж у ТЕНів. У мене не закінчене утеплення одної стіни, тому в опаленні приходилось тримати 50-53 градуси. Для ТН це дуже велика температура. При цьому в теплі поли подача 30 градусів, обратка 24. В кухні 18м2, два радіатори тип22 500 на 1000. Також у мене газ і ТЕНи використовуються. Якщо зроблю До осені ще два ТН, то опалення від газу та ТЕНів не буду використовувати.
     

Поділитися цією сторінкою