Білі поліпропіленові труби для опалення

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем u2u2u2, 29 бер 2017.

  1. u2u2u2

    u2u2u2 Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    1
    Вітання майстрам. У мене питання/проблема з білими поліпропіленовими трубами. Встановлюю індивідуальне опалення у квартирі і планую PP-труби прокласти зовні по стінах, а не в штроби. Білі, думаю, будуть набагато краще виглядати ніж сірі. Знайшов тільки італійсько-китайський Valtec (скловолокно або алюміній) і Wavin Ekoplastik. Причому на сайті Екопластика пишуть про FIBER BASALT PLUS (БІЛОГО КОЛЬОРУ) - обмежена пропозиція, яких немає в моєму місті. Представники Екопластика пропонують білого кольору (під замовлення) тільки трубу армовану алюмінієм під зачистку. Для зменшення лінійного розширення базальт ніби найкращий… Прошу поради/консультації від досвідчених майстрів. Що б ви порадили для зовнішнього прокладання PP-труб і щоб вигляд труб був приємний?
     
  2. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Беріть сірий Екопластик, будете малювати стіни то і труби тією ж фарбою помалюєте, водоемульсія на цих трубах добре тримається. І труби в кольорі стін найменше помітні.
     
    Petko, u2u2u2 та Михайло Маломитницький подобається це.
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Мідь.
    На опалення треба трубу з металевим армуванням. Але навіть з фольгою будуть вигинатись. ППР - це не для зовнішнього, з естетичними вимогами, прокладання.
    І валтек це наче російсько-китайська кантора, італійська там ніби лише адреса скриньки.
     
    meroro, lisnyk та u2u2u2 подобається це.
  4. u2u2u2

    u2u2u2 Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    1
    А не просядуть? Я думав, власне, про армовані базальтом - щоб не зачищати.
    --- добавлено: 30 бер 2017 у 21:00 ---
    Так, я згідний - мідь гарно виглядає. Але, мабуть, залежить від якості мідних труб! Я чув, що буває, мідні труби просто розсипаються з часом. Ну і ціна за матеріал і роботу зростає в рази, я думаю. А ППР можна самому паяти.
     
    Останнє редагування модератором: 7 кві 2017
  5. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Давайте кріплення що 40-50см, і теплові зазори. Енкі вам пояснив що ідеально не буде, але більш-менш пристойно виглядати буде.
     
  6. u2u2u2

    u2u2u2 Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    1
    Дякую. А що таке теплові зазори? Це компенсатори?
     
  7. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Так.
     
  8. u2u2u2

    u2u2u2 Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    1
    Дійсно мідь виглядає найкраще. Сьогодні був на ринку. Там тільки Sanco та фітинги Sanco і Viega. Але чи це дійсно якісна (оригінальна) мідь? Та й взагалі, яка найкраща мідь для опалення? Може окрему вітку на форумі створити чи вже така є? Не можу знайти...
     
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Мідь може працювати довго, в прийнятних умовах, значно довше за сталеві труби. Розсипатися з часом може від агресивної рідини, або від надмірної швидкості в трубах.
    Стандартний найросповсюдженіший варіант. Фітінги обираються не по назві, а по відмінностям. Є більш габарітні (кути наприклад) - є компактніші, є різьбові латунь - є бронза, бувають такі, що пайка під шліцами ключа - якщо брати "попкою", то буде "яйце", але вони менший розмір мають, і т.п.
     
    u2u2u2 подобається це.
  10. u2u2u2

    u2u2u2 Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    1
    Дякую Энки. Дещо прояснилось :) Тільки от чомусь як чують що я хочу опалення на мідних трубах - всі починають дивуватись. Типу того: навіщо переплачувати коли всі поголовно роблять на ППР-трубах... Я так розумію, що на ППР набагато вигідніше робити перш за все майстрам тому що роботи з ними менше.
    А як щодо поєднання мідних труб з алюмінієвими радіаторами? Звичайно прямого поєднання не буває, тільки через теплоносій (воду). Чи не зустрічали ви випадків псування алюмінію і як цьому запобігти?
     

Поділитися цією сторінкою